Brexit

24 czerwca 2016 15:53 / 6 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ostatnio dużo patrzę na globus i taka myśl mi się nasunęła... Właściwie separuje się od Europy kraj, który tak naprawdę nigdy nie był razem ... Być może staje się to co tylko po prostu jest, a stan razem był tylko po to żeby wszystko wróciło na swoje miejsce... :brak wiary:

Niby racja ,tyleże koszta tej separacji i wyjscia z UE odczuje cała Europa.Długofalowe koszta.A podejrzewam,ze za Wlk.Brytania moga pójśc koeljne państwa co moze oznaczać wielki kryzys gospodarczy w efekcie rozpadu UE.Skorzysta z tego i umocni swoja pozycję Rosja i pozostałe kraje Wschodu.Takze Państwo Islamskie-oni juz sie z tego cieszą.Spadam na dół do panienek:)
24 czerwca 2016 16:06 / 6 osobom podoba się ten post
Anglia zawsze paskudziła wspólną politykę. Kością niezgody było rolnictwo, potem wspólna waluta. Wyjście z unii wcale mnie nie dziwi. Na temat skutków możemy spekulować, ale poznamy je dopiero w przyszłości.
24 czerwca 2016 17:05
nowadanuta

Wypisujesz bardzo kontrowersyjne oświadczenia, a jednocześnie niczego nie uzasadniasz. ))))

Odrobina kultury! Moderator

24 czerwca 2016 17:21 / 4 osobom podoba się ten post
Ami

Odrobina kultury! Moderator

Dziecko (Anglia) pobawiło sę we wspólnej piaskownicy, a później obraziło się i wycofało sie ze wspólnej zabawy...  I bardzo nie lubię humoru angielskiego - wcale mnie nie śmieszy.... I rozróżniam korzysci od kombinacji... ))))
24 czerwca 2016 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
Masz takie prawo... )))))
24 czerwca 2016 17:32 / 3 osobom podoba się ten post
A szkoda , że Cię nie interesuje , bo Danka to kobita z głową na karku .
24 czerwca 2016 17:43
Barbara niepowtarzalna

A szkoda , że Cię nie interesuje , bo Danka to kobita z głową na karku .

Głowę na karku mam tylko nie wiem czyją  Ja taki poeta co to głowa nie ta
24 czerwca 2016 17:47 / 5 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Dziecko (Anglia) pobawiło sę we wspólnej piaskownicy, a później obraziło się i wycofało sie ze wspólnej zabawy...  I bardzo nie lubię humoru angielskiego - wcale mnie nie śmieszy.... I rozróżniam korzysci od kombinacji... ))))

No sorry, ale muszę tu stanąć w gorącej obronie angielskiego humoru. Jest cudowny i absolutnie wyjątkowy. Chowałam się na Monthy Pythonie i innych.
Jest to niesamowicie subtelny dowcip, często" a rebours" ,no sorry nowadanuta, ale będę z mieczem w dłoni bronić honoru angielskiego humoru. :)
Jak trzeba będzie, pójdę naprawdę na noże.
Na koniec mój ulubiony dowcip z angielskiego filmu, do dziś się śmieję, jak go sobie przypomnę, a to juz ładnych parę latek:
"Po czym poznać,że słoń był w lodówce?
Po śladach na maśle. "



24 czerwca 2016 17:50 / 10 osobom podoba się ten post
Ami

Ja Anglikow popieram. Ja tez bym nie chcial placic ciagle na takie kraje jak Polska czy czechy.

Jeżeli twoje słowa to prowokacja - to wybacz ale strzeliłeś jak kulą w płot - na tym forum sa inteligentne osoby , oczytane i mające pojęcie i przepływach finansowych w UE . A jak to nie prowokoacja tylko rzeczywiste twoje zdanie - tos człowieku bardzo ograniczony w swojej wiedzy jako członek UE . GB płaci do wspólnej kasy UE , Polska tez płaci - na razie mniej płaci niż dostaje ale to dotyczy tylko i wyłacznie finansów . Poza finansami to własnie Polska czy Czechy wkładają najwięcej do UE np w postaci taniej siły roboczej w GB . Poczytaj trochę o zarobkach Polaków pracujących na wyspach w porównaniu z zarobkami Anglików na tym samym stanowisku . Jak pomnozysz to przez liczbę Polaków tam mieszkajacych i pracujących i nawet poberających socjal - to wyjdzie ci , że dokładamy do UE wiecej niż GB . Podobnie zresztą ma się sprawa w Niemczech choćby tylko w branzy opiekuńczej . Tak więc - warto najpierw trochę poczytać a nie walić publicznie dyrdymały - bo się wtedy wychodzi na brakujące ogniwo w teorii Darwina
24 czerwca 2016 17:53 / 1 osobie podoba się ten post
Aniak

Jeżeli twoje słowa to prowokacja - to wybacz ale strzeliłeś jak kulą w płot - na tym forum sa inteligentne osoby , oczytane i mające pojęcie i przepływach finansowych w UE . A jak to nie prowokoacja tylko rzeczywiste twoje zdanie - tos człowieku bardzo ograniczony w swojej wiedzy jako członek UE . GB płaci do wspólnej kasy UE , Polska tez płaci - na razie mniej płaci niż dostaje ale to dotyczy tylko i wyłacznie finansów . Poza finansami to własnie Polska czy Czechy wkładają najwięcej do UE np w postaci taniej siły roboczej w GB . Poczytaj trochę o zarobkach Polaków pracujących na wyspach w porównaniu z zarobkami Anglików na tym samym stanowisku . Jak pomnozysz to przez liczbę Polaków tam mieszkajacych i pracujących i nawet poberających socjal - to wyjdzie ci , że dokładamy do UE wiecej niż GB . Podobnie zresztą ma się sprawa w Niemczech choćby tylko w branzy opiekuńczej . Tak więc - warto najpierw trochę poczytać a nie walić publicznie dyrdymały - bo się wtedy wychodzi na brakujące ogniwo w teorii Darwina

24 czerwca 2016 17:54 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

No sorry, ale muszę tu stanąć w gorącej obronie angielskiego humoru. Jest cudowny i absolutnie wyjątkowy. Chowałam się na Monthy Pythonie i innych.
Jest to niesamowicie subtelny dowcip, często" a rebours" ,no sorry nowadanuta, ale będę z mieczem w dłoni bronić honoru angielskiego humoru. :)
Jak trzeba będzie, pójdę naprawdę na noże. :-)
Na koniec mój ulubiony dowcip z angielskiego filmu, do dziś się śmieję, jak go sobie przypomnę, a to juz ładnych parę latek:
"Po czym poznać,że słoń był w lodówce?
Po śladach na maśle. "



Też mam swoje wyjatki A z Toba na noże nie będe szła bo grzecznie chylę głowę
24 czerwca 2016 18:02 / 5 osobom podoba się ten post
Lawenda

No sorry, ale muszę tu stanąć w gorącej obronie angielskiego humoru. Jest cudowny i absolutnie wyjątkowy. Chowałam się na Monthy Pythonie i innych.
Jest to niesamowicie subtelny dowcip, często" a rebours" ,no sorry nowadanuta, ale będę z mieczem w dłoni bronić honoru angielskiego humoru. :)
Jak trzeba będzie, pójdę naprawdę na noże. :-)
Na koniec mój ulubiony dowcip z angielskiego filmu, do dziś się śmieję, jak go sobie przypomnę, a to juz ładnych parę latek:
"Po czym poznać,że słoń był w lodówce?
Po śladach na maśle. "



Stanę za Tobą murem Lawendo :)
Do tego , co wymieniłas, dodam jeszcze satyryczny humor w powieściach Dickensa.
24 czerwca 2016 18:28 / 11 osobom podoba się ten post
A żebyś wiedział , bo do wykonywania tej pracy głupole się nie nadają ! ....Coś Ci dzisiaj nie na rączkę ? to wiesz co możesz sobie na nią zrobić ?chyba , że z Twoją inteligencją coś nie teges !
24 czerwca 2016 18:29 / 14 osobom podoba się ten post
A co to ma do sprawy? Uwazasz, ze bycie opiekunka to jakas ujma, zlo, praca dla niemadrych? Nie rozumiem, ale najwyrazniej z braku rzeczowych argumentow rzucasz jakimis niezbyt przemyslanymi glupotami.
24 czerwca 2016 18:36 / 9 osobom podoba się ten post
Dziwna retoryka. Ciut infantylna...Bo jezeli wypowiadasz sie na forum,gdzie scieraja sie rozne opinie to niespecjalnie brzmi tekst pt. ze cos Ciebie nie interesuje. Szczegolnie dlatego,ze jednak na forum prowadzi sie "rozmowy" a nie monologi. Ja wiem,ze polityka to goracy i kontrowersyjny temat,bo ile ludzi tyle opinii ale mozna przeciez bez napinek podyskutowac ;) Wyluzuj stary,wyluzuj...