Brexit

24 czerwca 2016 18:37 / 9 osobom podoba się ten post
I tak z kazdej dyskusji mozna gnoj zrobic, "brawo" Ami, inteligencja na poziomie, hmm, znanej i niebyt przeze mnie lubianej partii ...
24 czerwca 2016 18:40 / 8 osobom podoba się ten post
przecież to czysty ekonomiczny rachunek - pracuje tutaj , mam za darmo utrzymanie / zgodnie z przepisami kwota coś ok 550-600 eu miesięcznie - w tym wyzywienie ok 250 Eu - pisze ok bo nie znam stawek na ten rok / zarabiam netto te 1200 - 1500 Eu , czyli faktyczny przychód ok 2000 Eu - to co wybrać : pracę w Polace za np 3000 zł / fantazuję nieco :) / czy robotę tutaj ??? a robota ? ano jak to robota , rekawiczki ubierzesz , dystansu do pracy nabierzesz - to czy to tyłek niemiecki czy angielski - wsio ryba - Najważniejsze , że warty trochę kasy :) A przy okazji nie wymiernej finsnsowo - co człowiek zwiedzi i zobaczy to jego .
24 czerwca 2016 18:43 / 5 osobom podoba się ten post
emilia

I tak z kazdej dyskusji mozna gnoj zrobic, "brawo" Ami, inteligencja na poziomie, hmm, znanej i niebyt przeze mnie lubianej partii ...

Ami  używa argumentów ad personam, merytorycznych z jakichś względów nie :)Na tej samej zasadzie można Amiemu zarzucić, że bije Murzynów :))
24 czerwca 2016 18:45 / 9 osobom podoba się ten post

Chyba powinienem na tych usmiechach zakonczyc,ale .........
Nie wszyscy moga zostac prezesami partii czy Orlenu.Praca opiekuna to tez praca.Widzisz ja mam do wyboru : pracowac w DE lub wrocic do takich zajec jak wykonywalem wczesniej.Jakoś nie chce mi sie kazdego dnia scierac z ludzmi,czy tez wykazywać sie w koroporacji.Nie mam tez ochoty dzwigac workow,czy skrzynek w niemieckim rolnictwie.Moze to nie jest rewelacja ale daje swobode.Nie znam firmy w Polsce ktora po 3 miesiacach pracy da mi 2 miesiace urlopu.Nawet jak prowadzilem wlasna dzialalnosc nie bylo mnie na to stac
24 czerwca 2016 18:49 / 8 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ami  używa argumentów ad personam, merytorycznych z jakichś względów nie :)Na tej samej zasadzie można Amiemu zarzucić, że bije Murzynów :))

Ady sie nie wygłupiaj Tinka ...zaczynam wątpić , czy Ami zna znaczenie " ad personam " ....i po co tyle subiekcji ....powiedział Kaźmirz Pawlak
24 czerwca 2016 18:50 / 12 osobom podoba się ten post
Cos Ci powiem Ami,nie uwazam sie za glupia osobe,chociaz to pewnie subiektywna opinia. I nie przyszlo mi by do glowy obrazic Ciebie z racji wykonywanego zawodu. Jak widac kultura osobista tez nie dotyczy kazdego. Inteligentny czlowiek potrafi rozmawiac o polityce i szanuje odmiennosc opinii innych ludzi. Tego u Ciebie zabraklo. Pod latarnia najciemniej a sloma z buta wylazi w roznych okolicznosciach,nie trzeba pracowac w stajni ani w chlewni,zeby tego doswiadczyc. Tak,wiem,ze znizylam loty ,ale jak mawial mistrz Holoubek 
"Czasem zdarzyc sie moze,ze orzel
w swym locie skrzydlem ziemie musnie.
Ale sie zdarzyc nie moze by skrzydlo kury
dotknelo w swym locie chmury"
Cytat niedokladny bo pamiec bywa zawodna ale sens pozostal. Bez odbioru.
24 czerwca 2016 18:53 / 7 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ady sie nie wygłupiaj Tinka :-) ...zaczynam wątpić , czy Ami zna znaczenie " ad personam " :lol3:....i po co tyle subiekcji ....powiedział Kaźmirz Pawlak :-)

To myślisz, że on jako opiekun, to też bala-bala jak my wszyscy?
24 czerwca 2016 18:55 / 7 osobom podoba się ten post
Wole podcierać tyłki za 1500 ojrasów niż siedzieć na kasie w " Biedronce " za 1500 zł .....Ty to pewnie wielbiciel tego polityka , który kiedyś stwierdził , że " Biedronka " to sklep dla biednych ludzi ? Chyba tak , ano to nie ma to  tamto , sie rozumie skąd twa mądrośc życiowa czerpana jest  
24 czerwca 2016 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
Ami, poczekaj, spokojnie.
Dostałes tu ochrzan, częściowo uzasadniony, częściowo nie i ja troszkę cię rozumiem. Niepotrzebnie natomiast stałeś się agresywny, takie coś tylko osłabia twoja możliwość obrony swojego stanowiska, zresztą merytorycznie nawet nie próbowaleś go obronić.
Daj na wstrzymanie, nie odpowiadaj, bo spirala się niepotrzebnie nakręca i będzie kolejny sajgon na forum.
Ochłoń, przemyśl, wróć, ale już w innym stylu.
To dobra rada, rozsądna.
Jak zrobisz, to twoja sprawa.
24 czerwca 2016 19:51 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

Wrócą ci, którzy są na angielskim socjalu, bo socjal zostanie zabrany lub poważnie ograniczony. Ci, którzy pracują i utrzymują sie sami oczywiście zostaną, nikt pracujących Polaków z pracy nie będzie wyrzucał, a jak juz maja status rezydenta, to nie ma w ogole o czym mówić.
Mnie tylko zastanawiają kwestie bankowe, mam konto w Barclays Bank i chciałabym go utrzymać a jak go będę likwidowac, to musze osobiście się stawić w Anglii. Jak wrócą wizy, a nie jest to całkiem wykluczone, no to nie wiem, jak to będzie. Już nie wspominam o moich innych powiązaniach z angielskim systemem finansowym. :)))))))

Tak dokładnie się w temat nie wczuwałam, ale wydaje mi się, że socjal dla tych, którzy tam już są też się nie zmieni. Ale może źle mi się wydaje - nie upieram się. 
24 czerwca 2016 19:55 / 8 osobom podoba się ten post
A witamy Pana Hrabiego
To juz wiem czemu ty to robisz za 1100 przeczytalem profil.Toruń nie leży w Dolnośląskim 
Chłopie wychamuj.!!! Przeciez wiekszosc osob tu na forum dokonalo swiadomego wyboru pracujac w tym zawodzie i to na terenie Niemiec.Nie wiem moze wyladowales tu z przypadku,bo cos ci nie wyszlo.Nie moja sprawa i nie moj problem
24 czerwca 2016 19:58 / 6 osobom podoba się ten post
Takich osobników jak Ami najlepiej ignorować:)
24 czerwca 2016 19:59 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Tak dokładnie się w temat nie wczuwałam, ale wydaje mi się, że socjal dla tych, którzy tam już są też się nie zmieni. Ale może źle mi się wydaje - nie upieram się. 

Wedle danych z pierwszej reki, czyli córki obecnie tam przebywającej , zmieni się. Jedankowoż też upierać się nie zamierzam. :)
Czas pokaże, natomiast jakies cięcia będą, na stówę, ale jakie dokładnie, to nawet sami Brytyjczycy jeszcze nie wiedzą.
24 czerwca 2016 20:06 / 13 osobom podoba się ten post
ORIM

A witamy Pana Hrabiego :lol3::wysmiewa:
To juz wiem czemu ty to robisz za 1100 :-) przeczytalem profil.Toruń nie leży w Dolnośląskim  :-)
Chłopie wychamuj.!!! Przeciez wiekszosc osob tu na forum dokonalo swiadomego wyboru pracujac w tym zawodzie i to na terenie Niemiec.Nie wiem moze wyladowales tu z przypadku,bo cos ci nie wyszlo.Nie moja sprawa i nie moj problem

Ej Orimku! Nie ma sensu wdawać się w pyskówkę. Każdy zna swoją wartość i jeśli jest mądry to takimi paszkwilami jakie wypisuje Ami głowy zawracać sobie nie będzie. Widocznie nie jest zadowolony z pracy, którą wykonuje i sądzi, że tak jest z wszystkimi. Nie rozumie być może, że są na tym forum osoby, które odnalazły się w tym zawodzie, ba nawet go polubiły.  Polubiły choćby za to, że osobom 50+ daje szansę na godne życie.
24 czerwca 2016 20:17 / 10 osobom podoba się ten post
Co Ciebie za giez ugryzł, że starasz się wszystkim dokopać? Byłeś w dzieciństwie źle traktowany, że teraz  wyżywasz się na innych? Udaj się do psychoterapeuty i zrób z tym porządek. Na leczenie nigdy nie jest za późno.