Rozszerzone pory i naczynka

09 października 2016 21:19 / 1 osobie podoba się ten post
pytajka

Mam cerę naczynkową ,wrażliwą i na dobitkę mam alergię na multum kremow.Oczywiście metodą prób i błędów znalazlam dla siebie serię Alterry.Dodam,że eliminuję ze swojego życia -gdzie się tylko da-chemię/tą szeroko pojętą/ i syntetyki-bo ALERGIA na nie.Zresztą jak Lawenda pisała wyżej o pochodnych ropy w Ziaji i innych ...hm.."syfach". Jak będę miała więcej czasu-to pobawię się w "zrób sobie krem".Na razie zrobiłam dezodorant-oliwkę magnezową i pastę do zębow z oleju kokosowego itd.

Serię z Alterry na cerę naczynkową kupujesz w Polsce ,czy w De.Od dobrych kilku lat różne serie używałam na naczynka głównie apteczne.Ostatnio kupuję Mixę .Raczej nie mam swojej ulubionej firmy.Staram się często zmieniać.
09 października 2016 22:20
pytajka

Mam cerę naczynkową ,wrażliwą i na dobitkę mam alergię na multum kremow.Oczywiście metodą prób i błędów znalazlam dla siebie serię Alterry.Dodam,że eliminuję ze swojego życia -gdzie się tylko da-chemię/tą szeroko pojętą/ i syntetyki-bo ALERGIA na nie.Zresztą jak Lawenda pisała wyżej o pochodnych ropy w Ziaji i innych ...hm.."syfach". Jak będę miała więcej czasu-to pobawię się w "zrób sobie krem".Na razie zrobiłam dezodorant-oliwkę magnezową i pastę do zębow z oleju kokosowego itd.

"naturalnie z pudełka".
To nazwa box'a który można zasubskrybowac na różną ilość miesięcy lub na próbę kupić jeden. 

Zainteresuj się Viankiem lub kosmetykami rosyjskimi (Babuszka Agafia).
09 października 2016 22:45 / 3 osobom podoba się ten post
Lena.Siedem

Mnie pomaga serum Bielendy z 10% kwasem migdałowym. Stosuję tylko jesień/zima. Ma krótki i dobry skład.
Ściąga pory, reguluje sebum po dłuższym stosowaniu.
Ewentualnie można też od biedy użyć z wit C z Bielendy, ale Ava ma lepszy skład (i ciemną buteleczkę).
Na naczynka bardzo dobre jest serum Flavo C z lewokrętną witaminą C - lepsze od Avy. I lepiej też kosztuje.

Poza tym łagodząco na niektórych działa żel ze śluzu ślimaka (Mizon lub dr Organic).

Dobrze, że stosujesz kwasy tylko o tej porze roku, ew. wczesną wiosną też można. Pamiętaj przy tym o ochronie przed promieniami. Skóra po zabiegu jest pozbawiona płaszcza ochronnego a przez to narażona na niekożystne działanie promieni słonecznych i na przebarwienia.
09 października 2016 22:52 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Mam własnie cerę mieszaną i używam toników naturalnych,ostatnio z lipy,doskonale się sprawdza. Akurat jest jesien skuszę się więc na preparaty z wit. C. Maseczki i żele do rozszerzonych porów nie działaja,a chciałabym jej ciut zmniejszyc.
Zrezygnowałam z używania pudru bo pory byly bardzo woidoczne,do tego wysuszał skórę. 
Będę probować i zobaczymy co mi wyjdzie :-)

Niestety jest to zawsze metoda prób i błędów w doborze odpowiedniego kosmetyku. Pamiętaj o jednoczesnym nawilżaniu!!! skóry ponieważ wysuszenie powoduje mechanizm obronny i skóra zaczyna wytwarzać więcej sebum.
Pudry tylko sypkie (pochłaniają sebum), najlepiej mineralne i oczywiście z umiarem. Pudry w kremie zatykają pory.
09 października 2016 23:00 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Nie lubię inwazyjnych zabiegów,żadnych pilingów chemicznych ,nigdy bym sobie czegoś takiego nie zafundowała. Nie mam naczynkowej cery,ale inną dolegliwość ,która powoduje nadwrazliwosć cery . Muszę bardzo uwazać nawet podczas zmywania oczu żeby zbyt mocno nie pocierac powiek bo już po kilku godzinach zaczyna jedna powieka puchnąć i niczym nie można tego zatrzymać. Puchnie przez 2 dni i jak osiągnie apogeum czyli patrzy się przez szparkę to powoli zaczyna opuchlizna schodzić. Po tygodniu zostaje nadmiar skóry ,którego trzeba sie delikatnie pozbyć kremami i żelami ściągającymi.
Niemniej jednak nauczyłam się z tym żyć i moja cera ogólnie wygląda całkiem ładnie gdyby nie te rozszerzone pory. Myslę ,że z tym sobie też poradze,zacznę od preparatów z wit.c

Staraj się nie nie pocierać. Przyłóż dobrze nawilżony wacik do oka i potrzymaj kilka sekund. Makijaż się rozpuści i łatwiej da się usunąć. Może w ten sposób uda Ci się zminimalizować podrażnienie oka.
09 października 2016 23:17 / 4 osobom podoba się ten post
pytajka

Mam cerę naczynkową ,wrażliwą i na dobitkę mam alergię na multum kremow.Oczywiście metodą prób i błędów znalazlam dla siebie serię Alterry.Dodam,że eliminuję ze swojego życia -gdzie się tylko da-chemię/tą szeroko pojętą/ i syntetyki-bo ALERGIA na nie.Zresztą jak Lawenda pisała wyżej o pochodnych ropy w Ziaji i innych ...hm.."syfach". Jak będę miała więcej czasu-to pobawię się w "zrób sobie krem".Na razie zrobiłam dezodorant-oliwkę magnezową i pastę do zębow z oleju kokosowego itd.

Pytajko mam ten sam problem od jakiś dwóch lat walczę z alergią. Sprubój może produktów SVR do kupienia w niektórych aptekach. Na ich stronie jest lista punktów gdzie można ich produkty nabyć, pytaj o próbki. W niemczech kupuję DADO SENS. Mają fajną serię na naczynka. Może coś Ci się spodoba.
Natomiast przy reakcjach alergicznych na jakiś czas wracam do kremów dla niemowląt, które mieszam z witaminami, najczęściej E w kropelkach.
10 października 2016 08:43
kasia14

Pytajko mam ten sam problem od jakiś dwóch lat walczę z alergią. Sprubój może produktów SVR do kupienia w niektórych aptekach. Na ich stronie jest lista punktów gdzie można ich produkty nabyć, pytaj o próbki. W niemczech kupuję DADO SENS. Mają fajną serię na naczynka. Może coś Ci się spodoba.
Natomiast przy reakcjach alergicznych na jakiś czas wracam do kremów dla niemowląt, które mieszam z witaminami, najczęściej E w kropelkach.

Dziękuję za podpowiedź ale ja używam tylko kosmetyków naturalnych -trafiłam na całkiem przyzwoitą Alterrę.Jedynym jej parszywym składnikiem jest xantan. Dlatego przymierzam się do samodzielnego robienia kremu.Dobry krem-kosmetyk- to taki,który mozna zjeść. I na koniec uwaga wynikająca z doświadczenia:cudowne działanie kremów i innych kosmetyków można między bajki wsadzić. Czemu? odpowiedź jest prosta:po co są operacje plastyczne?!
Odżywianie,sen,ew.suplementacja,higiena umysłowa-to najlepszy kosmetyk. Ufff-jaka jestem mądra-hi,hi,hi

10 października 2016 18:57 / 3 osobom podoba się ten post
Pielęgnacja skóry tłustej ciąg dalszy.

krok po kroku
Oczyszczanie – skóra powinna być odtłuszczona ale nie wysuszona. Najlepiej się sprawdzą żele, pianki, płyn micelarny. Kosmetyki myjące powinny mieć pH kwaśne lub neutralne (4,5-5,5). Sprawdzą się też delikatne żele do cery suchej, które oczyszczą ale nie będą powodowały zbyt mocnego uczucia ściągnięcia.
W przypadku skóry tłustej należy zachować równowagę pomiędzy wydzielaniem a usuwaniem nadmiaru sebum. Stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków spowoduje wysuszenie skóry, która w mechanizmie obrony będzie wytwarzać więcej sebum.
Tonizacja - nie tylko doczyszcza pozostałości zanieczyszczeń. Odświeża i przywraca skórze naturalne pH. Pobudzi krążenie krwi, wspomagając natlenienie i odżywienie komórek.
Pamiętać należy, że nie mogą zawierać alkoholu.
Peeling – w zależności od potrzeb można go wykonać raz lub dwa razy w tygodniu. Mam na myśli oczywiście o peelingi powierzchniowe średnioziarniste lub enzymatyczne – delikatniejsze. Po peelingu warto nałożyć maseczkę, która nie tylko będzie miała działanie regenerujące i normalizujące ale także złagodzi powstałe podrażnienie skóry.
Nie polecam wyciskania zaskórników czy innych wyprysków ponieważ można sobie uszkodzić naczynia krwionośne, a w miejscu po usunięciu skóra sama i tak uzupełni sebum z niej usunięte.
Pielęgnacja - Nawilżanie
Nie powinno stosować się tłustych kremów, które potęgują zatykanie się porów i przetłuszczenie.
Skóra tłusta wymaga nawilżenia, dlatego krem powinien być lekki. Na dzień najlepiej zastosować krem o działaniu matującym, który będzie też regulował wydzielanie sebum, działał antyseptycznie i ściągająco. Na noc regulujący pracę gruczołów łojowych lub na zmianę z nawilżającym.
Makijaż – do makijażu należy stosować kosmetyki absorbujące, nawilżające i matujące oraz pielęgnujące. Unikać należy ciężkich pudrów i podkładów z silikonem. Odpowiedni podkład powinien mieć cząstki pochłaniające nadmiar sebum. Najlepsze są pudry sypkie, które nie zatykają porów i absorbują sebum.
10 października 2016 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
Kiedyś naczytałam się o oleju kokosowym jako naturalnego środka do nawilżania,ale powiem ci ,że u mnie się nie sprawdził tak jak oczekiwałam. To samo było z olejem z opuncji,niby duże bogactwo mineralów i witamin,a jednak... Natomiast dobrze sprawują się te oleje na włosach,z opuncji oczywiści tylko po kilka kropel bo jednak za drogi żeby szaleć. Dalej szukam,a może znasz jakiś olej który może w połaczeniu z innymi srodkami potrafi czynić cuda?
10 października 2016 19:11
Swojego czasu hitem był olejek arganowy.Dla mnie to paskudztwo,ktore mnie uczula.
10 października 2016 19:12 / 2 osobom podoba się ten post
pytajka

Swojego czasu hitem był olejek arganowy.Dla mnie to paskudztwo,ktore mnie uczula.

No mnie też nie podniecił...
10 października 2016 19:17 / 9 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Kiedyś naczytałam się o oleju kokosowym jako naturalnego środka do nawilżania,ale powiem ci ,że u mnie się nie sprawdził tak jak oczekiwałam. To samo było z olejem z opuncji,niby duże bogactwo mineralów i witamin,a jednak... Natomiast dobrze sprawują się te oleje na włosach,z opuncji oczywiści tylko po kilka kropel bo jednak za drogi żeby szaleć. Dalej szukam,a może znasz jakiś olej który może w połaczeniu z innymi srodkami potrafi czynić cuda?

Ja znam Ivanilko ....." Kujawski " z pierwszego tłoczenia 
10 października 2016 19:17 / 3 osobom podoba się ten post
czy aby napewno?

10 października 2016 19:57 / 2 osobom podoba się ten post
kasia14

czy aby napewno?

to moze jednak poproszę tak





11 października 2016 22:05 / 4 osobom podoba się ten post
CERA TŁUSTA cd.
Cera tłusta – składniki aktywne
Czego szukać w dobrym kosmetyku dla cery tłustej:
-Złuszczające (keratolityczne) i zapobiegające powstawaniu zaskórników (komedolityczne): kwasy-mlekowy, migdałowy, salicylowy, azelainowy, glikolowy, jabłkowy (należą one do alfa i beta hydroksykwasów), peelingi enzymatyczne, mocznik, retinol.
-Antyoksydacyjne: soja, rozmaryn, zielona herbata, pestki winogron, naturalna witamina E, witamina C,triclosan.
- Przeciwzapalne: rumianek, aloes, pestki winogron, rozmaryn, zielona herbata, kasztanowiec, lukrecja gładka, cynk.
-Ściągające: Algi, hamamelis, ekstrakt z malwy, glinki, cynk.
- Ograniczające nadmierne wydzielanie sebum: palma sabałowa, owoc boczni piłkowanej, skrobia kukurydziana, jedwab w proszku, algi.
- Regulujące pracę gruczołów łojowych: niacynamid, ekstarkt z soi, algi, wierzbownica, preparaty drożdżowe, skrzyp polny, krwawnik, jeżówka purpurowa, kora chinowa, wyciągi roślinne z rukwi, nasturcji, dyni, fiołka trójbarwnego, brzozy, witaminy B6 – pirydoksyna i B8 – biotyna, miedź, siarka.
-Kojące i regenerujące: alantoina, d-pantenol, macerat z marchwi, rumianek, mleczko owsiane, ekstrakt z owsa, bisabolol

Marki, które szczególnie polecam wypróbować:
Polskie firmy produkujące kosmetyki naturalne:
-CLARENA chyba najbardziej rozpoznawalna marka w gabinetach kosmetycznych. W sklepie internetowym również dla klientów indywidualnych.
-NOREL linia Acne (jak clarena zanan z gab. Kosmetologicznych), do kupienia w sklepie internetowym i niektórych hurtowniach kosmetycznych
- JADWIGA bardzo dobra polska marka kosmetyków naturalnych gabinetowych i domowych
- AVA kosmetyki naturalne, dermokosmetyki (posiada certyfikat ECOCERT)
- TOŁPA linia sebio (na ich stronie można zamówić próbki) do kupienia w drogeriach typu Rossmann
Zagraniczne marki:
- ANNA LOTAN izraelska marka dermokosmetyków – dla klientów indywidualnych linia FRESH LOOK
- SVR Linia SEBIACLEAR francuska marka dermo kosmetyków (moje ostatnie odkrycie-szczególnie dla alergików )
- BABOR niemiecka marka
Tych marek nie kupicie w zwykłej drogerii.

Często czytając skład kosmetyku nie wiemy jakie substancje kryją się pod jakimiś dziwnymi nazwami, dlatego podaję link gdzie można wpisać/wkleić skład INCI

http://kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow.html