Rozszerzone pory i naczynka

11 października 2016 22:34 / 3 osobom podoba się ten post
Kasiu14 napisz o cerze naczynkowej.
11 października 2016 23:31 / 4 osobom podoba się ten post

Czy tylko mnie tytuł topiku kojarzy się ze spodniami?????

11 października 2016 23:50 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Czy tylko mnie tytuł topiku kojarzy się ze spodniami?????

Blondynka ze mnie ,bo o spodniach nawet nie pomyślałam Kasiu.
Faktycznie.Coś ostatnio praktycznie myślę.
12 października 2016 09:52 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Kasiu14 napisz o cerze naczynkowej.

Napiszę, napewno napiszę. Proszę o trochę cierpliwości.
21 października 2016 09:54 / 3 osobom podoba się ten post
Teleangiektazje – rozszerzone naczynka krwionośne.
Jedna z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym skóry. Może dotyczyć wszystkich tętniczek (przyjmują barwę czerwona), żyłek (przyjmują barwę fioletowo-niebieską) oraz naczyń włosowatych występujących bezpośrednio pod skórą. Są to rozszerzenia naczynek krwionośnych, które prześwitują przez naskórek w postaci tzw. czerwonych nitek. Zdarza się, że czasami przylegają one ściśle do siebie dając obraz jednorodnego zaczerwienienia – rumień.
Teleangiektazje nazywane potocznie pajączkami mogą pojawiać się na małych powierzchniach ciała np. twarz (policzki, skrzydełka nosa), nogi, lub na całym ciele.
Przypadłość ta w dużo większym stopniu dotyka kobiety niż mężczyzn, ponieważ hormony estrogenowe rozluźniają mięśnie naczyń krwionośnych zwiększając tym samym ich skłonność do poszerzania się, jednocześnie skóra kobieca jest cieńsza od męskiej i wrażliwsza na bodźce zewnętrzne
Jak rozpoznać .
Najczęściej pierwszym objawem jest nagłe zaczerwienienie skóry (rumień) powstałe jako reakcja pod wpływem różnych czynników np.: różnic temperatur (niskie, wysokie), promieniowanie UV, stres, alkohol, pikantne potrawy, gorące napoje. Początkowo rumień mija, jednak z czasem utrwala się pozostając na zawsze.
Jeśli rumień szybko się cofa nie ma większych powodów do obaw, natomiast jeśli utrzymuje się dłużej może świadczyć o słabych/kruchych naczynkach, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku różowatego.
Co sprzyja powstawaniu pajączków:
- w/w
- uwarunkowania genetyczne
-solarium
- czynniki hormonalne (zaburzenia hormonalne, kuracja hormonalna, środki antykoncepcyjne)
- ciąża
- alergie, przewlekłe zapalenia skóry
- ekspozycja na słońce, solarium, wiatr, wahania temperatur,
- mocna kawa
- palenie papierosów
- długotrwałe stosowanie miejscowo sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt
- jasny fototyp skóry

Cera naczynkowa może pojawić się już u nastolatek, natomiast objawy nasilają się po trzydziestym roku życia, kiedy zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu i pogarsza mikrokrążenie. Pękanie naczynek dotyczy osób o skórze suchej, cienkiej i delikatnej.
21 października 2016 13:48 / 2 osobom podoba się ten post
Cera naczynkowa wymaga starannie dobranej pielęgnacji kosmetykami z odpowiednio dobranymi składnikami aktywnymi.

Jakich składników szukać w dobrym kosmetyku do cery naczyniowej

- uszczelniające, wzmacniające i poprawiające elastyczność naczyń krwionośnych: ekstrakt Gingko Biloba (miłorząb japoński), witamina C, rutyna, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z kwiatów mirtu, wit. PP, związki krzemu, nagietek,
- ściągające i przeciwzapalne, przeciwobrzękowe: Hammamelis (wyciąg z oczaru wirginijskiego), arnika, wyciąg z kasztanowca, nagietek, escyna,
- przeciwkrwotoczne: wit. K (zapobiega wylewom podskórnym),
- obkurczające naczynia krwionośne: siarczan dekstranu,
- łagodzące, nawilżające i regenerujące: algi morskie ( zawierają makro i mikroelementy), krwawnik, kwas hialuronowy, d-panthenol, masło karite (Shea),

Pielęgnacja cery naczyniowej
Oczyszczanie – ponieważ cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa, do demakijażu najlepiej stosować środki typu płyn micelarny (nie wymaga stosowania wody) lub żel. Preparaty do demakijażu nie powinny zawierać mydła, które podrażnia i wysusza skórę. Jeśli do spłukania używa się wody, to najlepiej użyć wody przegotowanej lub mineralnej o letniej temperaturze. Zimna lub zbyt gorąca woda źle wpływa na naczynka. Należy pamiętać, aby podczas wykonywania demakijażu nie pocierać skóry zbyt mocno. Najlepiej po nałożeniu preparatu chwilę odczekać, wtedy kosmetyk się ‘’rozpuści’’ i da się łatwiej usunąć. Również wycierając twarz ręcznikiem należy go delikatnie przykładać do twarzy, a nie mocno wycierać.
Przy demakijażu oczu należy wacik nasączony preparatem przykładać do oka i nie pocierać nim silnie oczu. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, a naczynka krwionośne kruche i wrażliwe.


Tonizacja – bardzo istotny element demakijażu. Doczyszcza i przywraca skórze naturalne ph. Oczywiście bez alkoholu. Zamiast toniku można użyć wody termalnej, która ma wiele bezcennych dla skóry związków mineralnych.
Bardzo dobrze także się sprawdzą hydrolaty, polecam z oczaru wirginijskiego.

Peeling – ponieważ cera naczynkowa jest bardzo delikatna, peeling wystarczy wykonać raz na dwa tygodnie. Najlepsze przy teleangiektazjach są enzymatyczne. Zawierają enzymy z owoców (np. papai, ananasa(bromelia)), które rozpuszczają zrogowaciałe komórki naskórka tym samym ułatwiając ich usunięcie. Peeling pobudzi komórki do odnowy.
Unikać jak ognia należy peelingów typu skrub ponieważ podrażniają skórę i powodują, że pajączki stają się bardziej widoczne.
Maseczka – pozwala złagodzić podrażnienia, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega także ich rozszerzaniu oraz powstawaniu nieestetycznych zmian.
Maseczki powinny być łatwo zmywalne. Należy także unikać maseczek silnie ściągających oraz zasychających na twarzy.
Kremy – warto pamiętać, aby kram na dzień zawierał oprócz właściwych składników aktywnych również filtry UV, ponieważ promieniowanie UV bardzo szkodzi skórze.
Warto na mroźne i wietrzne dni zaopatrzyć się w krem ochronny (tłusty), którego zadaniem będzie zabezpieczenie skóry przed podrażnieniem.
Krem na noc warto wzmocnić stosowaniem serum i ampułek, które maja silne działanie regenerujące, gdyż cera naczyniowa potrzebuje silnej dawki składników aktywnych.

Suplementacja: warto zastanowić się nad wprowadzeniem suplementacji. Powinny zawierać m.inn :wit.C , rutynę, Wit.B2, Wit. PP, Wit. K, skrzyp polny, wyciąg z arniki górskiej.

Należy wystrzegać się kosmetyków zawierających alkohol, silne środki konserwujące (parabeny), kwas Wit. A, mocznik.
21 października 2016 16:44
Dziękuję Kasiu.Wszystko w pigułce i wiadomo co używać,a czego unikać.
29 listopada 2016 09:03
Też mam taką cerę:( Wczoraj przeryłam Rossmanna i Douglasa celem zakupienia korektora zielonego i niestety nie znalazłam.Miały być gabki Beauty i też nie było. Kupiłam za to jakąś z limitowanej edycji o połowę tańszą. Zaraz wypróbuję i napiszę jak się spisuje.
Może wiecie czy te korektory są dostępne w De? Jeśli tak to gdzie.
29 listopada 2016 09:07 / 1 osobie podoba się ten post
Jeszcze nie spotkałam dobrze kryjącego w 100% zielonego korektora. Naczynka najlepiej IPL usunąć, przynajmniej efekt jest jaki ma być.
29 listopada 2016 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
Dobry, przynajmniej dla mnie jest z Delii w tubce i secret anti redness w sztyfcie.
Odnośnie gąbki-możecie śmiało kupować.Jest w Rossmannie-3€ Ładnie się powiększa,ręce czyste,paznokcie również. Po użyciu szybko daje się wyczyścić;-)
29 listopada 2016 10:25 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Dobry, przynajmniej dla mnie jest z Delii w tubce i secret anti redness w sztyfcie.
Odnośnie gąbki-możecie śmiało kupować.Jest w Rossmannie-3€ Ładnie się powiększa,ręce czyste,paznokcie również. Po użyciu szybko daje się wyczyścić;-)

Masz na myśli gąbkę do nakładania "papety" ? Daj linka, albo napisz jak toto się nazywa, please :)
29 listopada 2016 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
Tak jest-gąbka do ''papety'' Zwie się:PROFI-MAKE-UP SCHWIMM. Nie jest to oryginalna Beauty ale tak jak napisałam-jestem zadowolona. To rossmannowski produkt.Wisiała sobie na stojaczku obok cieni,pomadek,pudrów itp
Aha. Dziubek do zakamarków też ma taki jak oryginały :)
09 listopada 2017 13:20
Czy któraś może była na zabiegu laserowego zamykania naczynek i może polecić lub odradzić taki zabieg?
09 listopada 2017 14:08 / 2 osobom podoba się ten post
Arlene

Czy któraś może była na zabiegu laserowego zamykania naczynek i może polecić lub odradzić taki zabieg?

Jak chcesz dowiedziec sie czegos nowego, to zaloz nowy watek. Jesli piszesz w juz istniejacym, to go najpierw przeczytaj.
10 listopada 2018 16:24
Arlene

Czy któraś może była na zabiegu laserowego zamykania naczynek i może polecić lub odradzić taki zabieg?

Kochana - byłam na redukcji naczynek ale jett plasmą w centrum medycznym bieńkowski. Zabieg polega na wprowadzeniu w skore odpowiedniej dawki żelu pod wysoką temperatura. Ilość samego żelu jest indywidualna i dostosowywana przez kosmetologa, a temperatura jest kluczowa w procesie szybkiej regeneracji tkanki skórnej