Minuta ciszy [*]

02 listopada 2017 13:14 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Kościół nowoczesny jakoś nie mogłam złapać klimatu

byś załapała gybyś znała pogląd Boga na sprawy obrazów,rzeżb itp.wizerunków.
13 listopada 2017 18:09
Alina Janowska nie żyje. Aktorka miała 94 lata
13 listopada 2017 18:11 / 6 osobom podoba się ten post
Alina Janowska urodziła się 16 kwietnia 1923 roku w Warszawie. Podczas okupacji została aresztowana przez Gestapo, w wyniku czego 9 miesięcy spędziła na „Serbii” – kobiecym oddziale Pawiaka, z którego została wyciągnięta przez swoją przyjaciółkę Ilsę Glinicką. W czasie Powstania Warszawskiego jako ochotniczka została łączniczką batalionu „Kiliński”. Przyjęła pseudonim „Alina”, mówiono do niej również „Setka”. Na służbie pozostała do 4 października. Po wojnie rozpoczęła karierę aktorską. Wystąpiła m.in. w „Zakazanych piosenkach”, „Podróży za jeden uśmiech” i „Rozmowach kontrolowanych” oraz w licznych serialach. Grała na deskach warszawskich teatrów Buffo, Syrena i Komedia. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1979), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1995), Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2001).
13 listopada 2017 18:20 / 1 osobie podoba się ten post
Geronimo

Alina Janowska nie żyje. Aktorka miała 94 lata

Poza aktorstwem miała wielką klasę jak wszyscy pozostali z jej pokolenia. Niech gra udanie, już niestety na innej scenie.
13 listopada 2017 18:27
Wielka strata [*] :(
13 listopada 2017 20:36
(*)
14 listopada 2017 15:58
salazar

[*]
https://www.tygodnikpowszechny.pl/homilia-z-pogrzebu-piotra-szczesnego-150869

. Za wrzucenie tego linku. .....
21 stycznia 2018 22:21
Nie mogę się pozbierać...zmarła siostrzenica znajomej z grupy na fb...8 lat...wirus opryszczki zaatakował mózg...nie ma Boga....co to dziecko zawiniło.??
22 stycznia 2018 06:02
scarlet

Nie mogę się pozbierać...zmarła siostrzenica znajomej z grupy na fb...8 lat...wirus opryszczki zaatakował mózg...nie ma Boga....co to dziecko zawiniło.??

O Jezu...

22 stycznia 2018 06:37
scarlet

Nie mogę się pozbierać...zmarła siostrzenica znajomej z grupy na fb...8 lat...wirus opryszczki zaatakował mózg...nie ma Boga....co to dziecko zawiniło.??

Przykro mi, nie umiem sobie wyobrazić cierpienia rodziny [*]
22 stycznia 2018 06:38
scarlet

Nie mogę się pozbierać...zmarła siostrzenica znajomej z grupy na fb...8 lat...wirus opryszczki zaatakował mózg...nie ma Boga....co to dziecko zawiniło.??

Przykro mi, okropna tragedia.
22 stycznia 2018 09:08
scarlet

Nie mogę się pozbierać...zmarła siostrzenica znajomej z grupy na fb...8 lat...wirus opryszczki zaatakował mózg...nie ma Boga....co to dziecko zawiniło.??

O Boże .....
22 stycznia 2018 10:40 / 8 osobom podoba się ten post
scarlet

Nie mogę się pozbierać...zmarła siostrzenica znajomej z grupy na fb...8 lat...wirus opryszczki zaatakował mózg...nie ma Boga....co to dziecko zawiniło.??

Bóg, życie i śmierć............. to wielka tajemnica. O istnieniu i sensie tych niepojętych wymiarów dowiemy się kiedyś......... tak wierzę, również cierpienie należy do teo. Od czasu pożegnania się ze swoim synkiem przed wielu laty mój światopogląd skierował i rozszerzył się na tę sferę bezkrytycznie. Jezu ufam Tobie i otwieram się na to, co na mnie przyjdzie z radosnym oczekiwaniem. Nie oznacza to, że śmierć postrzegam bezboleśnie.
 
Wyrazy współczucia dla cierpiących rodziców i wszystkich dotkniętych śmiercią dzieciaczka.
 
 
22 stycznia 2018 14:31 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Bóg, życie i śmierć............. to wielka tajemnica. O istnieniu i sensie tych niepojętych wymiarów dowiemy się kiedyś......... tak wierzę, również cierpienie należy do teo. Od czasu pożegnania się ze swoim synkiem przed wielu laty mój światopogląd skierował i rozszerzył się na tę sferę bezkrytycznie. Jezu ufam Tobie i otwieram się na to, co na mnie przyjdzie z radosnym oczekiwaniem. Nie oznacza to, że śmierć postrzegam bezboleśnie.
 
Wyrazy współczucia dla cierpiących rodziców i wszystkich dotkniętych śmiercią dzieciaczka.