Jak to jest z tymi zarobkami?

12 października 2016 10:44 / 2 osobom podoba się ten post

Zostawiam sobie miejsce na komentarze firm, które zbiorę w najbliższym czasie.
Poniżej zostaną przeniesione wypowiedzi, które pojawiły się w opiniach jednej z firm.
Mam nadzieję raz na zawsze rozwiązać problem, który przewija się przez opinie od chyba początku istnienia tego forum.

... a że jestem laikiem w tych sprawach, tym bardziej temat mnie zainteresował.
Na początek dodam, że prowadzenie firmy, zatrudnianie ludzi, załatwianie pracy - to jest bardzo poważny i kosztowny obowiązek.
Powinniśmy zatem mieć więcej szacunku też do swoich pracodawców.
To nigdy nie działa w 1 stronę, wiem, ale ciągłe pisanie, że pracodawca jest "tym złym", a pracownik "tym poszkodowanym" - tak nie powinno być.

10 października 2016 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
Dla poczatkującej- niespełna 1000 -z dobrym niemieckim!
10 października 2016 10:58 / 3 osobom podoba się ten post
pytajka

Dla poczatkującej- niespełna 1000 -z dobrym niemieckim!:zaklopotanie:

Te agencje co dają troche wiecej niz 1200 euro odprowadzają bardzo niskie składki. 1/8 etatu czy cos w tym stylu 
11 października 2016 20:31 / 2 osobom podoba się ten post
Witam! Przepraszam, a skąd wiesz ile agencja bierze od rodziny? Skoro każda opiekunka zarabia inaczej, to rodziny chyba też mają inne stawki w zależności od tego jaką opiekunkę zatrudnią.
11 października 2016 20:35 / 3 osobom podoba się ten post
Zuziek76

Witam! Przepraszam, a skąd wiesz ile agencja bierze od rodziny? Skoro każda opiekunka zarabia inaczej, to rodziny chyba też mają inne stawki w zależności od tego jaką opiekunkę zatrudnią.

Ano wie sie stąd ,że niektór rodziny pytają ile my zarabiamy i w odpowiedzi pokazuja swoje umowy.Raz była z firmy,która brała zaledwie 400euro od rodziny a ja 1200 a raz rodzina płaciła 2400 a dla mnie było 1150-obie umowy zostały mi pokazane przez rodziny,stan PDP i wymagania co do opiekunki obie firmy miały podobne.
11 października 2016 20:36 / 9 osobom podoba się ten post
Zuziek76

Witam! Przepraszam, a skąd wiesz ile agencja bierze od rodziny? Skoro każda opiekunka zarabia inaczej, to rodziny chyba też mają inne stawki w zależności od tego jaką opiekunkę zatrudnią.

A ty to już chyba po godzinach ? Biuro Aterimy już nieczynne.
11 października 2016 20:39 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Ano wie sie stąd ,że niektór rodziny pytają ile my zarabiamy i w odpowiedzi pokazuja swoje umowy.Raz była z firmy,która brała zaledwie 400euro od rodziny a ja 1200 a raz rodzina płaciła 2400 a dla mnie było 1150-obie umowy zostały mi pokazane przez rodziny,stan PDP i wymagania co do opiekunki obie firmy miały podobne.

Rodziny róznie placą ja podałam sume dla przykładu. Też mi pokazują rachunki. Więc wiem, że Agencje dużo na tym zarabiają czasem więcej niż opiekunka.
11 października 2016 20:40 / 9 osobom podoba się ten post
ivanilia40

A ty to już chyba po godzinach ? Biuro Aterimy już nieczynne.

Premię dostanie z pieniedzy zapracowanych przez opiekunki 
11 października 2016 20:49 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Ano wie sie stąd ,że niektór rodziny pytają ile my zarabiamy i w odpowiedzi pokazuja swoje umowy.Raz była z firmy,która brała zaledwie 400euro od rodziny a ja 1200 a raz rodzina płaciła 2400 a dla mnie było 1150-obie umowy zostały mi pokazane przez rodziny,stan PDP i wymagania co do opiekunki obie firmy miały podobne.

Na mojej pierwszej stelli też miałam taką sytuację (w poprzedniej agencji). Rodzina była bardzo zdziwiona, że jest taka różnica między tym co płacą agencji, a moją pensją.
11 października 2016 20:52 / 17 osobom podoba się ten post
Wiecie co generalnie to mi to lotto ile placi rodzina,ile zarabia jakas firma X.
Ja mam dostac swoje tj to na ile sie zgodzilem pracowac.
Takie bicie piany do niczego nie prowadziKazdy moze przeciez zalozyc sobie taka firme.Zobaczymy ile zaplaci opiekunce gdy rodzina zgodzi sie na 3000 .
Nie moja sprawa i nie mi roztrzygac ile bierze firma,opiekunka,posrednik.
Całe swinstwo jakie ma miejsce w tym biznesie to fakt ze kazdy kazdego probuje wyrolowac nie patrzac na faktyczne potrzeby pdp,rodziny,opiekunki czy firmy.Trwaja wiec przepychanki o 50 euro,a cierpi na tym ktos kto potrzebuje opieki i to dobrej opieki.Opiekunka nie dostanie troszke wiecej wiec zmieni miejsce,firma szczesliwa ze zaoszczedzila i wysle kogos innego i biznes sie kreci
11 października 2016 20:59 / 4 osobom podoba się ten post
Racja, Orim, ale to rodzina zaczęła ze mną temat. Ja nigdy bym nie zadała takiego pytania. Podpisałam umowę und Schluss...
11 października 2016 21:38 / 4 osobom podoba się ten post
Ellax2

Racja, Orim, ale to rodzina zaczęła ze mną temat. Ja nigdy bym nie zadała takiego pytania. Podpisałam umowę und Schluss...

Ja też sie nie pytam sami mówia jak drogo placą. Albo pokazują rachunek.
11 października 2016 22:53 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Ano wie sie stąd ,że niektór rodziny pytają ile my zarabiamy i w odpowiedzi pokazuja swoje umowy.Raz była z firmy,która brała zaledwie 400euro od rodziny a ja 1200 a raz rodzina płaciła 2400 a dla mnie było 1150-obie umowy zostały mi pokazane przez rodziny,stan PDP i wymagania co do opiekunki obie firmy miały podobne.

Kasia ja tylko pytałam. Mnie nigdy rodzina nie pokazała takiego rachunku. Ale rozbieżności spore w tych umowach, o których piszesz.
11 października 2016 23:46 / 4 osobom podoba się ten post
Zuziek76

Witam! Przepraszam, a skąd wiesz ile agencja bierze od rodziny? Skoro każda opiekunka zarabia inaczej, to rodziny chyba też mają inne stawki w zależności od tego jaką opiekunkę zatrudnią.

Prawie w kazdej rodzinie widziałam ichni kontrakt - pokazywali mi. Ja swojej umowy nie -tym bardziej, ze ona jest po polsku 
Dowiedziałam sie różnych ciekawostek, których nie było w mojej mowie.....np. że mój czas pracy to 40-48/tydz, albo ze oprócz codziennego wolnego min. 2 godz. mam 1 popołudnie wolne w tygodniu lub cały dzień co 2 tygodnie.
Widziałam większość faktur, w jednym przypadku sama nosiłam przelewy do banku -dziadek chciał się pochwalić jak szybko (przed terminem) płaci 
O moje wynagrodzenie raczej się nie dopytywali.
12 października 2016 00:00 / 7 osobom podoba się ten post
Elfinko droga:
1/ podatki płaci agencja - zaliczkę "za" opiekunkę i własne,
2/ ksiegowość - za firmę, nie za opiekunkę
3/ premie - hmmm, czyje?
4/ koszty przejazdu zwraca rodzina PDP (firmie, jeśli firma kupuje sama bilet dla opiekunki, a często rodzina zwraca opiekunce do ręki),
5/ ubezpieczenie - no, tylko spytaj kilku firm, od jakiej kwoty odprowadzają składki,
6/ kursy językowe - w wiekszości przypadków opiekunka korzystająca z takiego "darmowego"kursu ma bardzo niską płacę i musi podpisać cyrograf, że ileś tam z tą firmą będzie pracować. O ile z cyrografem mogłabym się zgodzić, ponieważ firma niejako inwestuje, to niska płaca?
7/ koordynator - jest to postać, której głównym zadaniem jest łapanie nowych rodzin, gdzieś tam dopiero w oddali jest tak zwana dbałość o opiekunkę.

Oczywiście, żadna firma nie działa charytatywnie, to jest jasne, nigdy nie usiłowałam dochodzić, jakie koszty agencja faktycznie ponosi, a ile ma "na czysto", jednak w większości wypadków różnice między płacą opiekunki a tym, co jest pobierane od rodzin - to horrrendaly kosmos. Nie podam przykładu z autopsji, bo kiedy jeździłam na umowy zlecenia, to akurat trafiłam na dość porządną agencję i wiem, że dla nich zysk był niewielki. 
Ciekawa bardzo jestem, czuy uda Ci się wiarygodne informacje od firm uzyskać.