Magda macht das schon! Neue RTL Serie über polnische Altenpflege

04 stycznia 2017 18:59 / 3 osobom podoba się ten post
Od jutra o godzinie 21.15 w czwartki na RTL, po 2 odcinki .

"(...) Mit seiner Comedy "Magda macht das schon!", die an diesem Donnerstag startet, erfindet RTL das Genre des polnisch-deutschen Prekariatwitzes. Generiert aus der Tatsache, dass Tausende von osteuropäischen Frauen in der Heimat ihre Familien zurücklassen, um deutschen Familien mit einem Pflegefall zur Hand zu gehen. Eine Thema also, das in der Luft lag, und das sich RTL nun mit seinen Privatfernsehpranken lustvoll gegrapscht hat. Man könnte aber auch sagen: Der Sender gibt den vielen prekär arbeitenden Frauen eine Stimme und ein Gesicht.(...)"
04 stycznia 2017 19:58 / 1 osobie podoba się ten post
MartaP

Od jutra o godzinie 21.15 w czwartki na RTL, po 2 odcinki .

"(...) Mit seiner Comedy "Magda macht das schon!", die an diesem Donnerstag startet, erfindet RTL das Genre des polnisch-deutschen Prekariatwitzes. Generiert aus der Tatsache, dass Tausende von osteuropäischen Frauen in der Heimat ihre Familien zurücklassen, um deutschen Familien mit einem Pflegefall zur Hand zu gehen. Eine Thema also, das in der Luft lag, und das sich RTL nun mit seinen Privatfernsehpranken lustvoll gegrapscht hat. Man könnte aber auch sagen: Der Sender gibt den vielen prekär arbeitenden Frauen eine Stimme und ein Gesicht.(...)"

;
04 stycznia 2017 20:24 / 8 osobom podoba się ten post
To serial w formie sitcomu ,więc jak znam życie ośmieszający naszą pracę.......Już mi się nie podoba ,wystarczy że czołówkę obejrzałam,na której opiekunka wygląda jak...No,inaczej.....
04 stycznia 2017 20:28 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

To serial w formie sitcomu ,więc jak znam życie ośmieszający naszą pracę.......Już mi się nie podoba ,wystarczy że czołówkę obejrzałam,na której opiekunka wygląda jak...No,inaczej.....

...jak z agencji ale niekoniecznie zajmującej się opieką seniorami.
04 stycznia 2017 20:34 / 2 osobom podoba się ten post
Z całym szacunkiem.........a myslicie, że nie ma takich opiekunek? Bo ja wiem , że są i wbrew temu co myslicie, jest ich całkiem sporo!
04 stycznia 2017 20:44 / 7 osobom podoba się ten post
doda1961

Z całym szacunkiem.........a myslicie, że nie ma takich opiekunek? Bo ja wiem , że są i wbrew temu co myslicie, jest ich całkiem sporo!

Oczywiście ,że są i takie ,ale ten serial pokazując nas w takim tylko świetle jest tendencyjny i pokazuje ,że polskie opiekunki nic tylko na kurestwo przyjeżdżają,a to przecież jednak jest margines, taki sam jak opiekunki alkoholiczki.Co nie zmienia faktu,że przynajmniej połowa oglądających ten serial Niemców pomyśli o nas jak o q......Nie widziałam żadnej opiekunki z dekoltem do pępka podczas pracy.
Ale masz rację ,ostatnio kolezanka mi opowiadała o swojej zmienniczce ,ok 60tki,która sypia z synem PDP.......Są więc i takie...Niestety.
04 stycznia 2017 20:46 / 2 osobom podoba się ten post
Pawełku,"Rosenheim" Ci się nie podoba?:)Taki śliczny serial:)
04 stycznia 2017 20:47 / 5 osobom podoba się ten post
Spokojnie! Sitcomy ogląda widz ......niewymagający, żeby nie powiedzieć prymitywny i mocno niedouczony. Ludzie prezentujący jakiś poziom, nawet Niemcy, raczej omijają szerokim łukiem takie produkcje
Zawsze możemy poinformować ambasadę, że jaja sobie z nas robią , a wówczas ambasador wyjmie palec z nosa i...przesiądzie się z fotela na kanapę :D :D :D :D
04 stycznia 2017 21:05 / 7 osobom podoba się ten post
doda1961

Spokojnie! Sitcomy ogląda widz ......niewymagający, żeby nie powiedzieć prymitywny i mocno niedouczony. Ludzie prezentujący jakiś poziom, nawet Niemcy, raczej omijają szerokim łukiem takie produkcje:-)
Zawsze możemy poinformować ambasadę, że jaja sobie z nas robią :-), a wówczas ambasador wyjmie palec z nosa i...przesiądzie się z fotela na kanapę :D :D :D :D

Ludzie prezentujący jakiś poziom, nawet Niemcy nie dadzą rady omijać szerokim łukiem takich produkcji, bo niemiecka telewizja tylko taką chałturą stoi.
Skacząc z nudów po kanałach podczas tego turnusu nie dało się dojść do innych wniosków.
04 stycznia 2017 21:16 / 10 osobom podoba się ten post
Zawsze mozemy napisać list protestacyjny do stacji RTL i uważam, że nawet powinniśmy! To, że są takie opiekunki jak w zwiastunie to jedno, a to , że jednak większość jest normalnych i pracujących z oddaniem to drugie. Gdyby nie polskie opiekunki to Helmuty jak się pięknie wyraził Paolo , byliby w czarnej dupie! Ja poszłabym dalej, nagłośniłbym sprawe w polskich mediach.
04 stycznia 2017 21:20 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Oczywiście ,że są i takie ,ale ten serial pokazując nas w takim tylko świetle jest tendencyjny i pokazuje ,że polskie opiekunki nic tylko na kurestwo przyjeżdżają,a to przecież jednak jest margines, taki sam jak opiekunki alkoholiczki.Co nie zmienia faktu,że przynajmniej połowa oglądających ten serial Niemców pomyśli o nas jak o q......Nie widziałam żadnej opiekunki z dekoltem do pępka podczas pracy.
Ale masz rację ,ostatnio kolezanka mi opowiadała o swojej zmienniczce ,ok 60tki,która sypia z synem PDP.......Są więc i takie...Niestety.

Sypianie z synem PDP to pikuś. Ja slyszałam, że sa takie, co z PDP sypiają.
04 stycznia 2017 21:22 / 4 osobom podoba się ten post
ewal8

Ludzie prezentujący jakiś poziom, nawet Niemcy nie dadzą rady omijać szerokim łukiem takich produkcji, bo niemiecka telewizja tylko taką chałturą stoi.
Skacząc z nudów po kanałach podczas tego turnusu nie dało się dojść do innych wniosków.

No to Ewuniu, mamy jako grupa zawodowa, świetną okazję zaistnieć i pokazać, że to my im, a nie oni nam potrzebni jesteśmy.
Lepszej nie będzie! Złóżmy protest oficjalny!
04 stycznia 2017 21:29 / 15 osobom podoba się ten post
doda1961

No to Ewuniu, mamy jako grupa zawodowa, świetną okazję zaistnieć i pokazać, że to my im, a nie oni nam potrzebni jesteśmy.
Lepszej nie będzie! Złóżmy protest oficjalny!

Doduś, popieram, ale wytrzymaj choć do emisji pierwszego odcinka... Nie s..@j ogniem
No bo jak będziemy o cos walczyć, to wypadałoby wiedzieć chociaż o co...
04 stycznia 2017 21:32 / 11 osobom podoba się ten post
Czyli prosze państwa,oglądamy solidnie w miarę możliwości ,komentujemy na bieżąco,wyciągamy wnioski i piszemy oficjalny protest-na dwa fronty najlepiej by było-do samej stacji i na stronie stacji na portalu społecznościowym też.A co!Żeby nie my to całe dzielnice Heimów musieliby budować w każdym landzie!!!!!
04 stycznia 2017 21:33 / 8 osobom podoba się ten post
Ogien to mój zywioł, więc jest jakby wpisany w mój charakter. Ja to bym jeszcze dalej poszła i nakręciła sitcom jak niemieckie rodzinki i starcy traktują opiekunki, jak je głodzą, jak z nich szydzą i więżą. i umiesciła na niemieckich stronach youtube, bo do tv to nas pewnie nie wpuszczą.
A najlepiej to wracajmy do Polski, niech sobie stare Helmuty sami radzą:(