Magda macht das schon! Neue RTL Serie über polnische Altenpflege

14 stycznia 2017 18:49
Barbara48

No wlasnie nie. Kilka razy zalozylam tu mini ale bez szpilek, zostaly w domku. 
Mysle ze bardziej chodzilo jej o zachowanie.
Meryjka podala mi tu link to w koncu obejrze i sama ocenie.

Wiem, wiem
04 lutego 2017 08:47
http://teleshow.wp.pl/nowy-niemiecki-serial-obraza-polakow-produkcja-wywolala-fale-krytyki-6087262346904193a
04 lutego 2017 14:46
Popieram Cie Geronimo w 200%. Mogli chociaz Polce dac role Magdy, przynajmniej by sobie zarobila.
04 lutego 2017 15:27 / 3 osobom podoba się ten post
Chyba bardziej śmieją się z Niemców? Jacy to niezaradni są. Zwykła polska opiekunka to nawet diagnożę szybciej postawiła od niemieckiego lekarza 
04 lutego 2017 15:30 / 4 osobom podoba się ten post
Faktycznie rola Magdy to wielka katastrofa.  
04 lutego 2017 16:38 / 3 osobom podoba się ten post
To jest komedia. Więc nie można wymagać, ze tam coś mądrego bedzie. Magda bardziej Ukrainkę albo Rosjankę gra, Wyglada na to że Niemcy nie rozrózniają tych ze wschodu. Dla nich wsjo rawno czy to Polka czy Ukrainka? I obstaje przy swoim zdaniu film bardziej ośmiesza Niemców.
23 grudnia 2017 19:45
Będą nowe odcinki? Ktoś oglądał? Koordynatorka poleciała rodzinie mojej pdp
24 grudnia 2017 11:33
dorotee

Będą nowe odcinki? Ktoś oglądał? Koordynatorka poleciała rodzinie mojej pdp:strach na wroble:

Tak, będą,ale nie wiem czy nowe czy te co już były,chyba od drugiego tygodnia 2018 roku. Była reklama w tv.
27 grudnia 2017 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
04 stycznia 2018, RTL, 21;15 NOWE odcinki, mam gazetę przed sobą.
27 grudnia 2017 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

04 stycznia 2018, RTL, 21;15 NOWE odcinki, mam gazetę przed sobą.

Bardzo się cieszę, bo serial jest świetny i pierwsza część bardzo mi się podobała
27 grudnia 2017 11:43 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Bardzo się cieszę, bo serial jest świetny i pierwsza część bardzo mi się podobała :-)

Ja jeszcze nie oglądałam, na stronach niemieckich nie ma zbyt dobrej opinii.
27 grudnia 2017 11:50 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja jeszcze nie oglądałam, na stronach niemieckich nie ma zbyt dobrej opinii.

Bo ludziom to się nie dogodzi, a szczególnie naszym rodakom z masą kompleksów. Serial jest świetny, typowy sitcom, z mnóstwem sytuacyjnych i mocno przerysowanych żartów. Daję głowę, że na tych niemieckich stronach to widnieją opinie od polskich Niemców, co zapomnieli o swoich korzeniach i w dodatku uważają się za kogoś lepszego niż inni.
 
27 grudnia 2017 11:59 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Bo ludziom to się nie dogodzi, a szczególnie naszym rodakom z masą kompleksów. Serial jest świetny, typowy sitcom, z mnóstwem sytuacyjnych i mocno przerysowanych żartów. Daję głowę, że na tych niemieckich stronach to widnieją opinie od polskich Niemców, co zapomnieli o swoich korzeniach i w dodatku uważają się za kogoś lepszego niż inni.
 

Dzisiaj Meyryky wkleila linka do jakiegos artykulu w watku "Wylowione z sieci". Eks opiekunka opowiada o naszej pracy. Przeczytaj sobie. Mysle,ze duza czesc polskiego spoleczenstwa ma jakies wrodzone poczucie wlasnej nizszosci i jednoczesnie wrednosci. Komentarze, ktore czytuje w necie tylko to potwierdzaja. Chyba,ze to jakis wysyp trolli, ktore inaczej nie potrafia funkcjonowac i karmia sie wzbudzaniem neatywnych emocji u kogo popadnie. Ni mniej, ni wiecej, smutne to jednak.
27 grudnia 2017 12:28 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Dzisiaj Meyryky wkleila linka do jakiegos artykulu w watku "Wylowione z sieci". Eks opiekunka opowiada o naszej pracy. Przeczytaj sobie. Mysle,ze duza czesc polskiego spoleczenstwa ma jakies wrodzone poczucie wlasnej nizszosci i jednoczesnie wrednosci. Komentarze, ktore czytuje w necie tylko to potwierdzaja. Chyba,ze to jakis wysyp trolli, ktore inaczej nie potrafia funkcjonowac i karmia sie wzbudzaniem neatywnych emocji u kogo popadnie. Ni mniej, ni wiecej, smutne to jednak.

Ja czytałam komentarze na stronach Die Zeit, Deutsche Welle, raczej nie wysyp trolli.Ten artykuł to inna bajka, pani miała naprawdę pecha
 
27 grudnia 2017 12:52 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja czytałam komentarze na stronach Die Zeit, Deutsche Welle, raczej nie wysyp trolli.Ten artykuł to inna bajka, pani miała naprawdę pecha:wiezienie:
 

Widzę to inaczej. Pani wyrażnie podkreśla przy końcu swojej wypowiedzi, że miała fatalne doświadczenia w kontaktach z Polakami i polskimi opiekunkami i w zasdadzie to jest jakby podmiotem tej wypowiedzi. Natomiast co do pokoju w piwnicy, to bez przesady, z pewnoscią nie była to piwnica na węgiel, tylko niższa kondygnacja jakiegoś domu. Ja to czasami mam wrażenie, że część opiekunek mieszka w Polsce w pałacach i jada na srebrnych zastawach, a do tych okropnych Niemców to jeżdzą z nudów i żeby pokazać im  swoją wyższość. Ach, nie będę dalej pisać, bo się niektorzy poobrażają na tę niedobrą Dodzisławę