Magda macht das schon! Neue RTL Serie über polnische Altenpflege

27 grudnia 2017 12:59 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Widzę to inaczej. Pani wyrażnie podkreśla przy końcu swojej wypowiedzi, że miała fatalne doświadczenia w kontaktach z Polakami i polskimi opiekunkami i w zasdadzie to jest jakby podmiotem tej wypowiedzi. Natomiast co do pokoju w piwnicy, to bez przesady, z pewnoscią nie była to piwnica na węgiel, tylko niższa kondygnacja jakiegoś domu. Ja to czasami mam wrażenie, że część opiekunek mieszka w Polsce w pałacach i jada na srebrnych zastawach, a do tych okropnych Niemców to jeżdzą z nudów i żeby pokazać im  swoją wyższość. Ach, nie będę dalej pisać, bo się niektorzy poobrażają na tę niedobrą Dodzisławę :glupi:

Miałam na myśli , dużo tego pecha ja też mieszkałam kiedyś w piwnicy, nie na węgiel, tylko w suterenie wolność słowa dopuszcza krytykę 
27 grudnia 2017 13:02 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Miałam na myśli , dużo tego pecha:-) ja też mieszkałam kiedyś w piwnicy, nie na węgiel, tylko w suterenie:-) wolność słowa dopuszcza krytykę :aniolki:

27 grudnia 2017 13:20 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Miałam na myśli , dużo tego pecha:-) ja też mieszkałam kiedyś w piwnicy, nie na węgiel, tylko w suterenie:-) wolność słowa dopuszcza krytykę :aniolki:

Tez mieszkałam w piwnicy, obok była kotłownia gdzie zima przepalało sie w piecu. Ale co z tego? Opiekunki miały tam swoje dwa pokoje i każda osobna łazienkę z prysznicem i wc. Była tez sauna i mini siłownia. Pokoje z wyjściem  na ogród . Fajnie było . Mi akurat podoba sie lokalizacja w piwnicy . Jest to jakby odrębne mieszkanie, jest większa swoboda i luz . 
27 grudnia 2017 13:23 / 4 osobom podoba się ten post
Kama84

Tez mieszkałam w piwnicy, obok była kotłownia gdzie zima przepalało sie w piecu. Ale co z tego? Opiekunki miały tam swoje dwa pokoje i każda osobna łazienkę z prysznicem i wc. Była tez sauna i mini siłownia. Pokoje z wyjściem  na ogród . Fajnie było . Mi akurat podoba sie lokalizacja w piwnicy . Jest to jakby odrębne mieszkanie, jest większa swoboda i luz . :upup:

Niektórzy nie mają nawet tyle co u Niemca w tej "piwnicy".
27 grudnia 2017 15:10 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Niektórzy nie mają nawet tyle co u Niemca w tej "piwnicy".

Trafne spostrzeżenie
 
27 grudnia 2017 15:20 / 1 osobie podoba się ten post
Osobiscie nie przepadam za mieszkaniami w piwnicy, ze wzgledu na ograniczony dostep swiatla dziennego. Jednak bywam na sztelach krotko, korzystam z pauzy, wiec jak w tej piwnicy jest oddzielna lazienka dla mnie, to wcale nie jest zle.
27 grudnia 2017 16:17 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Miałam na myśli , dużo tego pecha:-) ja też mieszkałam kiedyś w piwnicy, nie na węgiel, tylko w suterenie:-) wolność słowa dopuszcza krytykę :aniolki:

Ja też mieszkałam 2 lata w suterenie, chociaż na poziomie Erdgeschoss był pokój wolny. Próbowałam nawet zawalczyć o niego, ale moja PDP uparła się, że to jej biuro i cóż, odpóściłam sobie, a po tych 2 latach wogóle odeszłam stamtąd, bo miałam tam wszytkiego dość.
27 grudnia 2017 16:47 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Ja też mieszkałam 2 lata w suterenie, chociaż na poziomie Erdgeschoss był pokój wolny. Próbowałam nawet zawalczyć o niego, ale moja PDP uparła się, że to jej biuro i cóż, odpóściłam sobie, a po tych 2 latach wogóle odeszłam stamtąd, bo miałam tam wszytkiego dość.

Ja miałam więcej szczęścia, po tygodniu zalało moje pokoje solidnie, więc się przeprowadziłam na pierwsze piętro, skąd się właśnie lokatorka wyprowadziła, ale bez powodzi, to nie wiem, czy przeprowadzka by nastąpiła? Ja miałam całe mieszkanie, dwa pokoje, łazienka, taras, kiedyś tam dzieci mieszkały pdp.
 
30 grudnia 2017 15:31 / 6 osobom podoba się ten post
Oglądam skróty na RTLu Magda......coś tam___________jak dla mnie,to ten sitcom nie ma nic dobrego do przekazania_pokazują 'opiekunkę' co robi wszystko,piłuje paznokcie u nóg,podaje przeterminowany antybiotyk, usługuje całej rodzinie, masuje babki nogi bez rękawiczek.....W lodówce pełno słoików z fasolką po bretońsku ha ha ha .....To tak jednym okiem... O stylu ubierania nie wspominam.
30 grudnia 2017 16:04 / 1 osobie podoba się ten post
W podobnym tonie były opinie na niemieckich stronach, brak jakiejkolwiek treści do przekazania, forma jest ok, tylko co z tego bwynika?
30 grudnia 2017 16:42 / 3 osobom podoba się ten post
ania37

Oglądam skróty na RTLu Magda......coś tam___________jak dla mnie,to ten sitcom nie ma nic dobrego do przekazania_pokazują 'opiekunkę' co robi wszystko,piłuje paznokcie u nóg,podaje przeterminowany antybiotyk, usługuje całej rodzinie, masuje babki nogi bez rękawiczek.....W lodówce pełno słoików z fasolką po bretońsku ha ha ha .....To tak jednym okiem... O stylu ubierania nie wspominam.

No właśnie . I juz mi się to nie podoba . Znaleźli sobie temat do cynicznych żartów. Ciekawe dlaczego ta opiekunka jest akurat Polką .....   :dokucza:
30 grudnia 2017 17:47 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

No właśnie . I juz mi się to nie podoba . Znaleźli sobie temat do cynicznych żartów. Ciekawe dlaczego ta opiekunka jest akurat Polką .....   :dokucza:

Bo w Niemczech pracuje tysiące polskich opiekunek i " opanowałyśmy" ten rynek ? 
30 grudnia 2017 19:04
Alaska

Bo w Niemczech pracuje tysiące polskich opiekunek i " opanowałyśmy" ten rynek ? 

Wespół w zespół z innymi narodowościami - Rumunia , Rosja, Chorwacja, Czechy...   No ale .....  wiadomo 
;)
30 grudnia 2017 19:11 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

Wespół w zespół z innymi narodowościami - Rumunia , Rosja, Chorwacja, Czechy...   No ale .....  wiadomo :glupi:
;)

W porównaniu do Polek,a sorry Polaków , jest to nadal niewiele.
30 grudnia 2017 19:21 / 4 osobom podoba się ten post
Oglądałam zwiastuny i specjalnie mnie ten serial nie zainteresował. Pomijając już co autor miał na myśli, oprócz zbicia kasy to wszystko w tym serialu jest sztuczne, przerysowane. Pewnie to zamierzony efekt, ale mnie takie poczucie humoru akurat nie odpowiada.