Magda macht das schon! Neue RTL Serie über polnische Altenpflege

30 grudnia 2017 21:27 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj oglądałam  (pierwszy raz) powtórkę tego filmu. Taka sobie komedia. Jak dla mnie to nie ośmiesza nas opiekunek. Jedyne co mnie irytuje, to ruski akcent języka Magdy. Jestem pewna, że aktorka grającę tę osobę ma korzenie z dalszego wschodu, niż polska kraina.
30 grudnia 2017 21:45 / 3 osobom podoba się ten post
Kama84

Tez mieszkałam w piwnicy, obok była kotłownia gdzie zima przepalało sie w piecu. Ale co z tego? Opiekunki miały tam swoje dwa pokoje i każda osobna łazienkę z prysznicem i wc. Była tez sauna i mini siłownia. Pokoje z wyjściem  na ogród . Fajnie było . Mi akurat podoba sie lokalizacja w piwnicy . Jest to jakby odrębne mieszkanie, jest większa swoboda i luz . :upup:

Też w piwnicy mieszkałem. Przez siedem miesięcy. Miałem ogromny pokój z wygodami. Internet, laptopa, telewizor, telefon, ładne meble, super oświetlenie, sprzęt grający. 
Wygodny materac, obok prysznic i mała siłownia. Na ścianie w korytarzu wisiały dwa bardzo dobre rowery z wyposażeniem (kaski, sakwy, rowerowe buty, kurtki). Wyjść można było do ogrodu drzwiami, ale także przez okno.
Urodziny wyprawiłem też. Opiekunki gościłem na przerwie. Góra nic nie słyszała.
Tak, masz rację, swoboda i jakby odrębne mieszkanie było. Wcześniej to był pokój syna moich ówczesnych podopiecznych. 
 
 
30 grudnia 2017 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Też w piwnicy mieszkałem. Przez siedem miesięcy. Miałem ogromny pokój z wygodami. Internet, laptopa, telewizor, telefon, ładne meble, super oświetlenie, sprzęt grający. 
Wygodny materac, obok prysznic i mała siłownia. Na ścianie w korytarzu wisiały dwa bardzo dobre rowery z wyposażeniem (kaski, sakwy, rowerowe buty, kurtki). Wyjść można było do ogrodu drzwiami, ale także przez okno.
Urodziny wyprawiłem też. Opiekunki gościłem na przerwie. Góra nic nie słyszała.
Tak, masz rację, swoboda i jakby odrębne mieszkanie było. Wcześniej to był pokój syna moich ówczesnych podopiecznych. 
 
 

Oprócz tego piwniczne klimaty mają swój urok ( wyciszenie, wygłuszenie, brak nasłonecznia, nastrój,  ) wszystko to sprawia, że aż wierci w brzuszku ...   
30 grudnia 2017 22:19 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

W podobnym tonie były opinie na niemieckich stronach, brak jakiejkolwiek treści do przekazania, forma jest ok, tylko co z tego bwynika?

Przecież to jest komedia. Żadna komedia nie ma do przekazania jakis interesujących treści. Jest po to żeby się zabawić i pośmiać.
30 grudnia 2017 22:25 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Ja dzisiaj oglądałam  (pierwszy raz) powtórkę tego filmu. Taka sobie komedia. Jak dla mnie to nie ośmiesza nas opiekunek. Jedyne co mnie irytuje, to ruski akcent języka Magdy. Jestem pewna, że aktorka grającę tę osobę ma korzenie z dalszego wschodu, niż polska kraina.

To samo zauważyłam. Ruski akcent.  Strzelili  tym sobie w stopę. Co to za aktorka, która nawet Polki nie potrafi zagrać.
Ja się pośmialam przy tym filmie  i odprężyłam. Jak nakręcą z Magdą jakiś melodramat to sobie popłaczę 
31 grudnia 2017 07:39 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Przecież to jest komedia. Żadna komedia nie ma do przekazania jakis interesujących treści. Jest po to żeby się zabawić i pośmiać.

Jeszcze nie oglądałam , tylko urywki w internecie. Moja koordynatora poleciła ten serial rodzinie mojej pdp. Mam nadzieję, że tapetować mi nie każą czytałam recenzje na niemieckich stronach, były raczej krytyczne, opieka z Pl to poważny temat.
31 grudnia 2017 10:24 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Jeszcze nie oglądałam , tylko urywki w internecie. Moja koordynatora poleciła ten serial rodzinie mojej pdp. Mam nadzieję, że tapetować mi nie każą:-) czytałam recenzje na niemieckich stronach, były raczej krytyczne, opieka z Pl to poważny temat.

Problem w tym,że niestety spora część niemieckich seniorów , tych którzy nic o Polsce nie wiedzą odbierze to co tam pokazują za pewnik,za oczywistosć,pomysli że tak właśnie u nas jest i polskie opiekunki to własnie takie puste dziunie w miniówach z widoczną nadżerką i pazurami na pół metra i że zrobią wszystko co im się tylko zleci.Od początku mi się ten serial nie podobał bo wg mnie on nas zwyczajnie ośmiesza i tyle. 
31 grudnia 2017 10:48 / 4 osobom podoba się ten post
Ten serial Kasiu osmiesza Niemców, a nie nas opiekunki. Osmiesza ich niezaradność, osmiesza ich podejrzliwość w stosunku do opiekunek. Naprawdę żadna z osób ktore go oglądały nie widziała tego? Żadna? Widzicie tylko skarpetki załozone do szpilek i krociotką spódniczkę oraz duzy dekolt?
31 grudnia 2017 10:57 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Ten serial Kasiu osmiesza Niemców, a nie nas opiekunki. Osmiesza ich niezaradność, osmiesza ich podejrzliwość w stosunku do opiekunek. Naprawdę żadna z osób ktore go oglądały nie widziała tego? Żadna? Widzicie tylko skarpetki załozone do szpilek i krociotką spódniczkę oraz duzy dekolt?

Dodo- widziała, widziała-postarali się Niemiaszki, nie powiem, tylko , że nie bardzo im wyszło i serial faktycznie ich ośmiesza.
Żeby było jasne- nie krytykuję kogoś dlatego , że ten serial w ogóle ogląda- ja po prostu nie lubię tego typu produkcji i już.Uważam, że to przerost formy nad treścią.
31 grudnia 2017 11:04 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Ten serial Kasiu osmiesza Niemców, a nie nas opiekunki. Osmiesza ich niezaradność, osmiesza ich podejrzliwość w stosunku do opiekunek. Naprawdę żadna z osób ktore go oglądały nie widziała tego? Żadna? Widzicie tylko skarpetki załozone do szpilek i krociotką spódniczkę oraz duzy dekolt?

Też,ale czy myślisz,że oni to widzą?Wątpię.Może ci z młodszej generacji ,ale ci którymi się opiekujemy raczej nie.
31 grudnia 2017 11:14 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dodo- widziała, widziała-postarali się Niemiaszki, nie powiem, tylko , że nie bardzo im wyszło i serial faktycznie ich ośmiesza.
Żeby było jasne- nie krytykuję kogoś dlatego , że ten serial w ogóle ogląda- ja po prostu nie lubię tego typu produkcji i już.Uważam, że to przerost formy nad treścią.

Wyraziłalś też moje zdanie na temat tego serialu 
31 grudnia 2017 11:26 / 4 osobom podoba się ten post
margaritka59

Wyraziłalś też moje zdanie na temat tego serialu :tak:

No d....y nie urywa, jak wiele innych tego typu produkcji robionych dla RTL-u.
31 grudnia 2017 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Też,ale czy myślisz,że oni to widzą?Wątpię.Może ci z młodszej generacji ,ale ci którymi się opiekujemy raczej nie.

Owszem, widzą i śmieją się szczerze z samych siebie. Przynajmniej ci Niemcy z ktorymi ja rozmawiałam na temat odbioru sitcomu. Ja tylko zapomniałam , dziwiąc się opiniom opiekunek, że prawie wszystkie mają misję i uwielbiają tę pracę, oraz jest ona ich powołaniem, a także uważają się za lepsze od Niemców, ktorych szczerze nienawidzą. Młodzi Niemcy droga Kasiu, są zupełnie inni. Miałam okazję poznać wielu ich reprezentantów na ostatnim wyjeździe do Egiptu. Fantastyczni młodzi ludzie, bez uprzedzeń, bardzo sympatyczni . Podobnie jak poznani tam Polacy, Belgowie, Holendrzy, Węgrzy, Szwedzi itd... bez kompleksów, bez zahamowań , bez wywyższania się. Tworzylismy wszyscy bardzo fajną wakacyjną paczkę i razem spędzalismy czas. Nie wiem, może akurat tak trafiłam, ale bardzo mi się podobała ta międzynarodowa integracja bez uprzedzen narodowosciowych.Izolowali się tylko Słowacy, no ale oni to jak Polacy mozna powiedzieć , a na pewno zdecydowana ich większość
31 grudnia 2017 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dodo- widziała, widziała-postarali się Niemiaszki, nie powiem, tylko , że nie bardzo im wyszło i serial faktycznie ich ośmiesza.
Żeby było jasne- nie krytykuję kogoś dlatego , że ten serial w ogóle ogląda- ja po prostu nie lubię tego typu produkcji i już.Uważam, że to przerost formy nad treścią.

Moim zdaniem, to osmieszanie Niemców było zamierzone. Niemcy jak nikt inny, potrafią się z siebie śmiać po prostu. Poza tym serial pokazuje prawdę o Niemcach i tyle. Też nie lubię sitcomów, bo to mało lotna twórczość jest, ale ten akurat oglądałam z przyjemnoscią i smiałam się szczerze. Jeszcze bardziej chce mi się śmiać z tych wszystkich urazonych ,  porazonych i oburzonych serialem. No taka to ze mnie Dodzisława jest i co poradzisz?  
31 grudnia 2017 13:10 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Moim zdaniem, to osmieszanie Niemców było zamierzone. Niemcy jak nikt inny, potrafią się z siebie śmiać po prostu. Poza tym serial pokazuje prawdę o Niemcach i tyle. Też nie lubię sitcomów, bo to mało lotna twórczość jest, ale ten akurat oglądałam z przyjemnoscią i smiałam się szczerze. Jeszcze bardziej chce mi się śmiać z tych wszystkich urazonych ,  porazonych i oburzonych serialem. No taka to ze mnie Dodzisława jest i co poradzisz? :-) :-)

Że niby te skarpetki miały taką siłę rażenia ?  Eeee tam :)
Och, Niemcy potrafią smiac się z siebie, sama z nimi wiele cudownych chwil przeżyłam  Przezywam nadal, bo moje "dziadostwo" to rodowici Niemcy, mimo , że zmienili kraj zamieszkania.
No, to że w ogóle zmontowali taki serial, to szczyt samokrytyki