Internet w Niemczech

21 grudnia 2013 21:07
MeryKy

Naprawde nie wiem o co chodzi. Ja jak chce otworzyć internet to otwieram Firefoxa :(  
A pierwszą stronę z Aldi mam taką http://www.alditalk.de/

Ale jak to? Zeby otworzyć Firefoxa, to trzeba mieć najpierw internet uruchomiony???
 
Dobra, już widzę, że masz to jakoś całkiem inaczej.
21 grudnia 2013 21:07
Nim otworzysz Firefoxa.
Uruchamiasz lapka, otwiera sie Windows, Potem musisz uruchomic internet . otwierasz to w małym oknie Medion Mobile
i tu robisz tez dołądowanie
21 grudnia 2013 21:15 / 1 osobie podoba się ten post
wisienka

Nim otworzysz Firefoxa.
Uruchamiasz lapka, otwiera sie Windows, Potem musisz uruchomic internet . otwierasz to w małym oknie Medion Mobile
i tu robisz tez dołądowanie

Aaaa.... tobie chodzi o verbindungsassistenta :)
21 grudnia 2013 21:16
fado

Też korzystam z karty z Aldiego.Wcześniej miałam z Lidla. Internet z Aldi działa sprawniej niż z Lidla. To prawda, że za 15 euro hula do połowy miesiąca albo krócej, a potem zwalnia aż do daty ważności. Jednak nawet potem rozmowy na skypie są możliwe , a z kartą z Lidla ciągle się rwały. Ten ma 500GB do wykorzystania. Jak będziesz oglądać namiętnie filmy itp. atrakcje, to szybko wykorzystasz limit, a potem udostępnią Ci taką prędkość byś się doturlała do sądnej daty następnego doładowania. Tak to działa. Doładowanie można zrobić przez internet wchodząc na swoje konto Aldi Tolk lub przez komórkę. Robię to tym sposobem. Wkładam kartę z Aldiego do komóreczki, wybieram bezpłatny numer 115 i dalej wg. wskazówek wybieram odpowiednie opcje, najpierw by doładowac konto, a potem, co bardzo ważne zaraz wybieram opcję XL. Jak zrobisz to uważnie, to się na pewno uda i przeczytasz komunikat, że masz nakoncie znów 15 euro i wybraną opcję. Doładowanie przez internet musisz robić przed upływem daty wykorzystania dostępnych MB. Czyli przed tym terminem musisz wejść na swoje konto przez www.alditalk.de no i po koleji Schritt fur Schritt otwierasz znów okno na świat. Powodzenia! Mam nadzieję, że komuś jeszcze przyda sie ten opis.

Ja tylko odnosnie tych 500 GB - chciałabym miec 500 GB :) Ale niestety to sa MB :)  
21 grudnia 2013 21:16
MeryKy

Kochana wpisanie kodu to jest pikuś. Tu trzeba wybrać opcję jaki pakiet? Czy np. chcesz Internet Flatrate L, czy XL. Musisz wybrać, jeżeli tego nie zrobisz to w ciągu doby zabierze Ci całe pieniądze jakie załadujesz. Tak to działa. Przecież Aldi nie sprzedaje gotowych pakietów z kodem. Samo wpisanie kodu nic nie daje. Chyba tylko to że można całe pieniążki stracić, jeżeli się nie wybierze odpowiedniej opcji.

MeryKy - chyba źle Cię zrozumiałam ...myślałam, że chodzi Ci o numerek jaki trzeba wystukać po 1155 przy doładowaniu.
 
Ja wszystko (również ustawienie taryfy)  robie przez Verbindunsassistent - tzn. ten program Aldi Talk -służacy m.in. do wejścia w internet. Zaraz postaram się dokładnie opisać, tylko muszę sobie przypomnieć bo od dłuższego czasu korzystam ze stacjonarnego.
 
Jedna podstawowa zasada: NIE WOLNO WCHODZIĆ DO INTERNETU DOPÓKI SIĘ NIE MA POTWIERDZENIA sms-em O URUCHOMIONEJ OPCJI 30 -DNIONEJ (podają dokładnie terminy od kiedy do kiedy)....zresztą jak podała Kasia w okienku programu widzisz jaką masz opcję.
21 grudnia 2013 21:19
Gabrysia

MeryKy - chyba źle Cię zrozumiałam ...myślałam, że chodzi Ci o numerek jaki trzeba wystukać po 1155 przy doładowaniu.
 
Ja wszystko (również ustawienie taryfy)  robie przez Verbindunsassistent - tzn. ten program Aldi Talk -służacy m.in. do wejścia w internet. Zaraz postaram się dokładnie opisać, tylko muszę sobie przypomnieć bo od dłuższego czasu korzystam ze stacjonarnego.
 
Jedna podstawowa zasada: NIE WOLNO WCHODZIĆ DO INTERNETU DOPÓKI SIĘ NIE MA POTWIERDZENIA sms-em O URUCHOMIONEJ OPCJI 30 -DNIONEJ (podają dokładnie terminy od kiedy do kiedy)....zresztą jak podała Kasia w okienku programu widzisz jaką masz opcję.

no włąaśnie Kasia wszystko dokłądnie napisała , krok po kroku
Ja pierwszy raz doładowałam sama i bez problemów
 
21 grudnia 2013 21:29
Właśnie się wylogowałam i kuknełam do tego Verbindunsassistenta. Dzięki stokrotne dziewczyny :))))) W poniedziałek lece do Aldi i sobie doładuje bo mi już tak wolno chodzi internet tylko wieczorami. Będę z rodzinką rozmawiać w święta!!! Hurrrrrrra!!! Z nieba mi spadłyście. Ach jak się cieszę. Nareszczie wiem o co w tym chodzi?
21 grudnia 2013 21:31
MeryKy

Właśnie się wylogowałam i kuknełam do tego Verbindunsassistenta. Dzięki stokrotne dziewczyny :))))) W poniedziałek lece do Aldi i sobie doładuje bo mi już tak wolno chodzi internet tylko wieczorami. Będę z rodzinką rozmawiać w święta!!! Hurrrrrrra!!! Z nieba mi spadłyście. Ach jak się cieszę. Nareszczie wiem o co w tym chodzi?

Ale wiesz, że jak doładujesz, to to nowe doładowanie zacznie Ci działać dopiero jak się skończy ważność starego?
21 grudnia 2013 21:35
efka66

Ale wiesz, że jak doładujesz, to to nowe doładowanie zacznie Ci działać dopiero jak się skończy ważność starego?

O rany!!! to przerąbane!!! A ja mialam opcję ALDI TALK PAKET 300 SMS&Min zu Aldi Talk + 300MB za jedyne 7,99
21 grudnia 2013 21:41
No właśnie, przerąbane w Aldim jest to, że jak sobie ustawisz taryfę na miesiąc, to nie da się w trakcie doładować aby przyśpieszyć internet, nawet jak doładujesz wczesniej, to i tak pobierze sobie dopiero po upływie tych 30 dni. Jedynym wyjściem sa dwa sticki, na przemian wkładać i doładowywać, ale to też koszt. Musisz popatrzec w tego asystenta do kiedy masz ważną taryfę, dziwna jakaś ta Twoja taryfa.
21 grudnia 2013 21:46
efka66

No właśnie, przerąbane w Aldim jest to, że jak sobie ustawisz taryfę na miesiąc, to nie da się w trakcie doładować aby przyśpieszyć internet, nawet jak doładujesz wczesniej, to i tak pobierze sobie dopiero po upływie tych 30 dni. Jedynym wyjściem sa dwa sticki, na przemian wkładać i doładowywać, ale to też koszt. Musisz popatrzec w tego asystenta do kiedy masz ważną taryfę, dziwna jakaś ta Twoja taryfa.

No dziwna taką mi kuzyn telefonicznie doradził a zięć Pdp ustawił. Ech....
21 grudnia 2013 22:00
MeryKy

No dziwna taką mi kuzyn telefonicznie doradził a zięć Pdp ustawił. Ech....

To może to u Ciebie jakos inaczej działa, nie chciałabym Cię w błąd wprowadzać, przeważnie mamy termin ważności, a Ty masz minty i sms. 
21 grudnia 2013 22:08
efka66

To może to u Ciebie jakos inaczej działa, nie chciałabym Cię w błąd wprowadzać, przeważnie mamy termin ważności, a Ty masz minty i sms. 

Ja też mam termin ważności, niestety. I jak widzisz limit wyczerpałam internetowy a jeszcze sie kula. Tylko zdjecia sie cieżko ładują i rozmawiać za bardzo nie idzie. Wieczorem i wcześnie rano nie jest źle. A w dzień to i tak nie mam tu czasu siedzieć przy kompie. Nie narobie się ale dziadek jak tylko znikne z pola widzenia dzwoni za mną. A to kropelki potrzebuje, a to picie. Takie pierdołki. Jedynie jak jestem w pralni to nie zawraca głowy.A dziasiaj oglada mecz a ja powiedziałam że ide czytać do siebie i mam troche luzu. No trudno w święta zadzwonie ze swojej polskiej komórki i chwilke pogadam. Bo co zrobie?
21 grudnia 2013 22:21
MeryKy

Ja też mam termin ważności, niestety. I jak widzisz limit wyczerpałam internetowy a jeszcze sie kula. Tylko zdjecia sie cieżko ładują i rozmawiać za bardzo nie idzie. Wieczorem i wcześnie rano nie jest źle. A w dzień to i tak nie mam tu czasu siedzieć przy kompie. Nie narobie się ale dziadek jak tylko znikne z pola widzenia dzwoni za mną. A to kropelki potrzebuje, a to picie. Takie pierdołki. Jedynie jak jestem w pralni to nie zawraca głowy.A dziasiaj oglada mecz a ja powiedziałam że ide czytać do siebie i mam troche luzu. No trudno w święta zadzwonie ze swojej polskiej komórki i chwilke pogadam. Bo co zrobie?

No to szkoda, a długo jeszcze musisz się tak męczyć, ile tej ważności masz? Z tym Aldim to jest dziwna sprawa, bo ostatnio w tym samym miejscu mi śmigał, a dziś doładowałam, na 30 dni za 15e i niby pokazuje Internet Flatrate XL ale w innym miejscu pisze 3gb  i juz na starcie nie jest taki szybki jak ostatnio. 
21 grudnia 2013 22:21 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Właśnie się wylogowałam i kuknełam do tego Verbindunsassistenta. Dzięki stokrotne dziewczyny :))))) W poniedziałek lece do Aldi i sobie doładuje bo mi już tak wolno chodzi internet tylko wieczorami. Będę z rodzinką rozmawiać w święta!!! Hurrrrrrra!!! Z nieba mi spadłyście. Ach jak się cieszę. Nareszczie wiem o co w tym chodzi?

1. Otwórz Verbindungsassistent  i wprowadź PIN ale NIE WCISKAJ GUZICZKA *VERBINDEN*
 
2. Wciśnij guzik *Tarifverwaltung* -otworzy ci się nowe  okienko z 3 guziczkami:
-Mein Tarif  (do sprawdzania obecnej taryfy)
-Guthaben Aufladen (na doładowania –wystarczy wpisać 16-cyfrowy nr doładowania i wcisnąć guzik Aufladen)
-Ftaltrates buchen/aendern –to właśnie ten guzik nalezy wcisnąć, aby dokonać zabukowania odpowiedniej taryfy –otworzy się nowe okienko.
 
3. Odptaszkuj odpowiednią opcję  i zatwierdź.
 
Dostaniesz najpierw sms-a, że przyjęto zamówienie na opcję XL.  Za jakiś  czas (do 24 godz. ale praktycznie od 10 min. do 2 godz.) dostaniesz następnego sms-a, że uruchomiono opcję XL , która jest ważna od….do…..   i wtedy zdejmą ci 15e z konta.
 
DOPIERO WTEDY MOŻNA WEJŚĆ W INTERNET !!!  -to tu są właśnie nieporozumienia z tym zżeraniem pieniędzy…..bo jeśli ktoś  się  połączy z internetem wcześniej (przed zatwierdzeniem przez Aldi opcji XL) to płaci Basistarif po 0,24e za MB „na bieżąco” i wtedy nie starcza mu tych 15e na uruchomienie  zamówionej opcji XL.
 
Jeśli zależy komuś na przedłużeniu dotychczasowej opcji -gł. mcznej najlepiej jest zasilać konto przed upływem terminu np. 28, lub 29tego dnia lub wcześniej . Wtedy automatycznie  przedluza się o następne 30 dni (bo w wymaganym momencie jest dostateczna kwota na koncie) - to naprawdę działa bezawaryjnie !! 
 
 
Ważne: nie ustawisz innej taryfy do końca terminu ważności obecnej taryfy – trzeba ją wymówić . Do tego służy guziczek *kuendigen* (możesz to zrobić w każdym czasie…..ale pomimo to będzie obowiązywała do końca terminu – po prostu nie przedłuży ci się automatycznie).