Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

28 października 2017 20:59 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziś postanowiłam podgrzać lekko ciasto drożdzowe ,żeby szybciej urosło i podgrzałam ciut za mocno....Mały pożar wywołałam...

To spaliłaś 1000 kcal w 30 min...
28 października 2017 21:56 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

To spaliłaś 1000 kcal w 30 min...:-)

Nieeee,udało mi się połowy nie spalić,za to dwie ścierki i plastikowa miska do ciasta poszły się....do żółtego worka...To cud,że czujnik dymu nie zaczął drzeć pyska...Ale byłby obciach.
28 października 2017 22:07 / 3 osobom podoba się ten post
EwaR65

Z kapusty pekinskiej do tego marchew,lyzka majonezu, troche jogurtu i przyprawy. Przy okazji napisze zem wczoraj zrobila golabki a moja diete ch....j strzela bo nie moge sie powstrzymac. No takie dobre,ze zal nie zjesc :mniam:

Przeczytaj "Bzdety" a dowiesz się wiele na temat diety 
28 października 2017 22:08 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziś postanowiłam podgrzać lekko ciasto drożdzowe ,żeby szybciej urosło i podgrzałam ciut za mocno....Mały pożar wywołałam...

Ałć 
29 października 2017 08:13 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziś postanowiłam podgrzać lekko ciasto drożdzowe ,żeby szybciej urosło i podgrzałam ciut za mocno....Mały pożar wywołałam...

Przerzuć się na drożdżowe robione na zimno,do lodówki na noc ,a rano gotowe,a jak bezpiecznie ...no chyba , żeby prądu brakło.
29 października 2017 08:27 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Przerzuć się na drożdżowe robione na zimno,do lodówki na noc ,a rano gotowe,a jak bezpiecznie :smiech3:...no chyba , żeby prądu brakło.

Na zimno nie robiłam drożdżowego.Chyba ,że podpuszczasz nas.Wczoraj babci zopfa upiekłam Wyszedł jak zwykle dobry.
29 października 2017 08:29 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Przerzuć się na drożdżowe robione na zimno,do lodówki na noc ,a rano gotowe,a jak bezpiecznie :smiech3:...no chyba , żeby prądu brakło.

Podaj przepis.....też nie robiłam na zimno
29 października 2017 08:31 / 5 osobom podoba się ten post
Ta nasza A"laseczka to niezła żartownisia,od rana w jajko nas robi
29 października 2017 08:31 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Na zimno nie robiłam drożdżowego.Chyba ,że podpuszczasz nas.Wczoraj babci zopfa upiekłam Wyszedł jak zwykle dobry.

Absolutnie nie podpuszczam. Jest bardzo dobre .Korzystam z przepisów z netu,wpisuję drożdżowe na zimno.Świetne są z niego rogaliczki np.
29 października 2017 08:34 / 5 osobom podoba się ten post
Alaska

Absolutnie nie podpuszczam. Jest bardzo dobre .Korzystam z przepisów z netu,wpisuję drożdżowe na zimno.Świetne są z niego rogaliczki np.

Ciasto drożdżowe na zimno


Pokruszyć drożdże, zasypać cukrem i zalać odrobiną wody lub mleka. Poczekać aż się rozpuszczą
 


Rozpuścić masło Closed lid Varoma 3 min. Przełozyc do innego naczynia, lekko ostudzić ( osobiście rozpuszczam w garnuszku na gazie)


Do naczynia dodac wszystkie składniki razem. Wyrabiać Closed lidDough mode 3 min obr 3. ( jesli za krótko i ciasto nie jest dostatecznie wyrobione można wydłużyc czas do 5 min


Wyrobione ciasto wyłożyć na czysta ściereczkę i zawinąć, tworząć kulkę


Do wysokiego naczynia ( najlepiej miski )wypełnionego zimna wodą,  włożyć zawinięte ciasto na 25 min


Po wyjęciu ciasta podzielić na 4 do 6 części ( zależy jakiej wielkości chcemy rogaliki)
Po koleji każdą część rozwałkowywać dzieląc ją na 8 trójkątów
Po środku każdego trójkąta dodawać farsz ( może być mięsny, dżemy , owoce - na co mamy ochotę).
Zawijać od dłuższej strony


Rozgrzać piekarnik do 180 C. Rogaliki wyłożyć na blachę, posmarować z wierzchu białkiem z jajek
Piec ok 15-20 min , aż sie zarumienią


Jednak się je piecze...

29 października 2017 08:37 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ciasto drożdżowe na zimno


Pokruszyć drożdże, zasypać cukrem i zalać odrobiną wody lub mleka. Poczekać aż się rozpuszczą
 


Rozpuścić masło Closed lid Varoma 3 min. Przełozyc do innego naczynia, lekko ostudzić ( osobiście rozpuszczam w garnuszku na gazie)


Do naczynia dodac wszystkie składniki razem. Wyrabiać Closed lidDough mode 3 min obr 3. ( jesli za krótko i ciasto nie jest dostatecznie wyrobione można wydłużyc czas do 5 min


Wyrobione ciasto wyłożyć na czysta ściereczkę i zawinąć, tworząć kulkę


Do wysokiego naczynia ( najlepiej miski )wypełnionego zimna wodą,  włożyć zawinięte ciasto na 25 min


Po wyjęciu ciasta podzielić na 4 do 6 części ( zależy jakiej wielkości chcemy rogaliki)
Po koleji każdą część rozwałkowywać dzieląc ją na 8 trójkątów
Po środku każdego trójkąta dodawać farsz ( może być mięsny, dżemy , owoce - na co mamy ochotę).
Zawijać od dłuższej strony


Rozgrzać piekarnik do 180 C. Rogaliki wyłożyć na blachę, posmarować z wierzchu białkiem z jajek
Piec ok 15-20 min , aż sie zarumienią


Jednak się je piecze...

Tym zdanie na samym końcu rozwałiłaś mnie totalnie.Do łez.
29 października 2017 08:50 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ciasto drożdżowe na zimno


Pokruszyć drożdże, zasypać cukrem i zalać odrobiną wody lub mleka. Poczekać aż się rozpuszczą
 


Rozpuścić masło Closed lid Varoma 3 min. Przełozyc do innego naczynia, lekko ostudzić ( osobiście rozpuszczam w garnuszku na gazie)


Do naczynia dodac wszystkie składniki razem. Wyrabiać Closed lidDough mode 3 min obr 3. ( jesli za krótko i ciasto nie jest dostatecznie wyrobione można wydłużyc czas do 5 min


Wyrobione ciasto wyłożyć na czysta ściereczkę i zawinąć, tworząć kulkę


Do wysokiego naczynia ( najlepiej miski )wypełnionego zimna wodą,  włożyć zawinięte ciasto na 25 min


Po wyjęciu ciasta podzielić na 4 do 6 części ( zależy jakiej wielkości chcemy rogaliki)
Po koleji każdą część rozwałkowywać dzieląc ją na 8 trójkątów
Po środku każdego trójkąta dodawać farsz ( może być mięsny, dżemy , owoce - na co mamy ochotę).
Zawijać od dłuższej strony


Rozgrzać piekarnik do 180 C. Rogaliki wyłożyć na blachę, posmarować z wierzchu białkiem z jajek
Piec ok 15-20 min , aż sie zarumienią


Jednak się je piecze...

Oczywiście,że się piecze   chodziło o sposób wyrastania. Lepsza , zdecydowanie, metoda bez wody,wypróbowane.
29 października 2017 08:59 / 4 osobom podoba się ten post
Nie piekłam metodą na "zimno" ciasta drożdżowego, dlatego z "ętuzjazmem" wypróbuję. To co mogę polecić z metody na "ciepło" to rogaliki drożdżowe , ale ciasto po wyrosnięciu jest tak wałkowane jak francuskie, tyle że po kolejnym wałkowaniu nie robi się półgodzinnych przerw , żeby odleżało. Pracochłonne, ale pyszne, a po upieczeniu te drożdżowe ciasto tak się listkuje jak klasyczne francuskie, tylko jest puszystsze.

A obiad dziś z córką dziadka gotujemy. Będzie eklektyczny, bo będą i mielone i raclette i dużo, dużo sałaty no i tradcyjnie tu do obiadu- wino.
29 października 2017 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Oczywiście,że się piecze :glupi: :smiech3: chodziło o sposób wyrastania. Lepsza , zdecydowanie, metoda bez wody,wypróbowane.:buziaki1:

Narobiłam sobie chęci na te rogaliki,może zrobie jak mnie wena najdzie..Tylko żebym nie zapomniała na końcu do gorącego piekarnika wstawić...
29 października 2017 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Narobiłam sobie chęci na te rogaliki,może zrobie jak mnie wena najdzie..Tylko żebym nie zapomniała na końcu do gorącego piekarnika wstawić...

A właśnie , ciasto drożdżowe robione metodą na zimno ,wkładamy do zimnego piekarnika.