Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

29 października 2017 09:40 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

A właśnie , ciasto drożdżowe robione metodą na zimno ,wkładamy do zimnego piekarnika. :przyjaciele:

Nie wyjdzie z piekarnika zanim się upiecze?
29 października 2017 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Nie wyjdzie z piekarnika zanim się upiecze?

Nie powinno,chociaż raz babka wielkanocna chciała się wydostać na " świat". 
29 października 2017 10:19 / 7 osobom podoba się ten post
Alaska

Nie powinno,chociaż raz babka wielkanocna chciała się wydostać na " świat". :-)

Chciała dać nogę.... 
Zazwyczaj drożdżowe ciasta zawsze piekę już w nagrzanym piekarniku,a wcześniej zostawiam ( jak wczoraj) do wyrośnięcia w ciepłym miejscu,konkretnie postawiłam na płycie miskę z ciastem na ścierce i na chwilkę zostawiłam żeby się lekko podgrzało. Pech chciał,że akurat w tej samej chwili przyszła Pflegedienst do dziadka,potem zadzwonił tel ,a ciasto podgrzało się ciut za mocno,tak że ścierka zaczeła się palić,a miska od spodu stopiła... 
Teraz już mam nauczkę,nie będę już nigdy podgrzewać ciasta...
29 października 2017 10:24 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Chciała dać nogę....:hihi: 
Zazwyczaj drożdżowe ciasta zawsze piekę już w nagrzanym piekarniku,a wcześniej zostawiam ( jak wczoraj) do wyrośnięcia w ciepłym miejscu,konkretnie postawiłam na płycie miskę z ciastem na ścierce i na chwilkę zostawiłam żeby się lekko podgrzało. Pech chciał,że akurat w tej samej chwili przyszła Pflegedienst do dziadka,potem zadzwonił tel ,a ciasto podgrzało się ciut za mocno,tak że ścierka zaczeła się palić,a miska od spodu stopiła... 
Teraz już mam nauczkę,nie będę już nigdy podgrzewać ciasta...

Przez te niemieckie płyty ceramiczne, ( ja przyzwyczajona do gazu,pali się albo nie) załatwiłam u jednej Pdp trzy plasztykowe naczynia ...no też się france stopiły.
29 października 2017 10:28 / 1 osobie podoba się ten post
Czy takie zapominanie to nie są wczesne objawy czegoś, z czym opiekunki na codzień się spotykają w swym otoczeniu ?
29 października 2017 10:33 / 7 osobom podoba się ten post
Andrew

Czy takie zapominanie to nie są wczesne objawy czegoś, z czym opiekunki na codzień się spotykają w swym otoczeniu ? :yahoo:

A przebywanie z waryjotami  na" gruncie " wirtualnym ,to jak myślisz,może to pogłębić? 
  
29 października 2017 10:35 / 3 osobom podoba się ten post
Oj, może, może i to bardzo szybko. Ja już czuję pierwsze objawy, a uczestniczę od niedawna. Co będzie za kilka dni czy tygodni ? Może czas ku temu, by się wycofać ?
29 października 2017 11:03 / 5 osobom podoba się ten post
Andrew

Oj, może, może i to bardzo szybko. Ja już czuję pierwsze objawy, a uczestniczę od niedawna. Co będzie za kilka dni czy tygodni ? Może czas ku temu, by się wycofać ?:terefere:

Tak szybko chcesz zrezygnować???....no tak czas Cię goni..  
29 października 2017 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Tu raczej chodzi o coś zgoła innego. Co innego było czytać forum będąc kiedyś daaaleko, a co innego w nim czynnie uczestniczyć. Nie wiem po prostu czy tu będę pasować. To taki test również dla mnie. Też mam swój "charakterek" i potrafię być wredny ale tego po sobie nie chciałbym pokazać.
29 października 2017 11:29 / 4 osobom podoba się ten post
Andrew

Tu raczej chodzi o coś zgoła innego. Co innego było czytać forum będąc kiedyś daaaleko, a co innego w nim czynnie uczestniczyć. Nie wiem po prostu czy tu będę pasować. To taki test również dla mnie. Też mam swój "charakterek" i potrafię być wredny ale tego po sobie nie chciałbym pokazać. :glupi:

Nooo",test " z pewnością .... lepiej nie pokazuj  ....
29 października 2017 11:48 / 3 osobom podoba się ten post
Rosołek z makaronem posypany drobno posiekaną natką pietruszki . Duszone udka kurczaka w sosie śmietanowo cebulowym  z odrobiną jabłka do smaku .
29 października 2017 15:01 / 2 osobom podoba się ten post
Uda z kurczaka pieczone, ryż, mizeria, sok ze świeżych pomarańczy.
29 października 2017 15:16
Małe frykadelki + ziemniaki gotowane + brukselka. Dla babci sok, a maślanka dla mnie
29 października 2017 15:30 / 6 osobom podoba się ten post
Uszka z mięsem i barszcz czerwony .
29 października 2017 16:53 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Uszka z mięsem i barszcz czerwony .

Bosze wigilią zapachniało.