Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

27 sierpnia 2017 17:27 / 3 osobom podoba się ten post
Rambo8

Czy mogę prosić o przepis, do tej pory jadłem jajecznicę z bekonem.

Proszę :
SOS CEBULOWY;
ja dałam 2 cebulę, ugotować, przetrzeć przez sito, dodać do smaku soli, pieprzu, cukru
Do rondelka wlać 3/4szkl.mleka dodać przetartą cebulę, 1,1/2 łyżki masła.Zaprawić 1 łyżką mąki i 5 łyżkami śmietany.
CIASTO NALEŚNIKOWE  tylko zamiast cukru sól
Bekon kroje na mniejsze kawałki , podsmażam /tylko nie dać spalić/ na wolnym ogniu, przełożyć na talerzyk
Casto nalesnikowe wylewam na rozgrzaną patelnie cieniutko, rozsypuje bekon i polewam ciastem.Przekręcam.
Podaje ułożone w trójkąt i polewam sosem.:)
27 sierpnia 2017 17:34 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Proszę :
SOS CEBULOWY;
ja dałam 2 cebulę, ugotować, przetrzeć przez sito, dodać do smaku soli, pieprzu, cukru
Do rondelka wlać 3/4szkl.mleka dodać przetartą cebulę, 1,1/2 łyżki masła.Zaprawić 1 łyżką mąki i 5 łyżkami śmietany.
CIASTO NALEŚNIKOWE  tylko zamiast cukru sól
Bekon kroje na mniejsze kawałki , podsmażam /tylko nie dać spalić/ na wolnym ogniu, przełożyć na talerzyk
Casto nalesnikowe wylewam na rozgrzaną patelnie cieniutko, rozsypuje bekon i polewam ciastem.Przekręcam.
Podaje ułożone w trójkąt i polewam sosem.:)

Dziękuję, będę miał urozmaicone śniadanie.
27 sierpnia 2017 17:59 / 2 osobom podoba się ten post
Rambo8

Za płotem? :-)

U koleżanki,zza płota:)
27 sierpnia 2017 18:02 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

U koleżanki,zza płota:)

Rozumiem, czyli w dobrym towarzystwie.
27 sierpnia 2017 19:48 / 4 osobom podoba się ten post
michasia

Proszę :
SOS CEBULOWY;
ja dałam 2 cebulę, ugotować, przetrzeć przez sito, dodać do smaku soli, pieprzu, cukru
Do rondelka wlać 3/4szkl.mleka dodać przetartą cebulę, 1,1/2 łyżki masła.Zaprawić 1 łyżką mąki i 5 łyżkami śmietany.
CIASTO NALEŚNIKOWE  tylko zamiast cukru sól
Bekon kroje na mniejsze kawałki , podsmażam /tylko nie dać spalić/ na wolnym ogniu, przełożyć na talerzyk
Casto nalesnikowe wylewam na rozgrzaną patelnie cieniutko, rozsypuje bekon i polewam ciastem.Przekręcam.
Podaje ułożone w trójkąt i polewam sosem.:)

Ja sos cebulowy robię tak.
Cebulę solę i  przysmażam na maśle, podlewam bulionem lub wodą z czajnika, [ mała ilość] , przykrywam, podgotuję  trochę, potem dodaję trochę  mąki,
jak kto woli trochę śmietany,,,, Sos jest brązowy, smaczny itd,,,
27 sierpnia 2017 19:53 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ja sos cebulowy robię tak.
Cebulę solę i  przysmażam na maśle, podlewam bulionem lub wodą z czajnika, [ mała ilość] , przykrywam, podgotuję  trochę, potem dodaję trochę  mąki,
jak kto woli trochę śmietany,,,, :gotowanie: Sos jest brązowy, smaczny itd,,,

Też tak robię ale Wysoki ma zgagę od smażonej cebuli.... podobno.Ten sposób jest łatwiejszy i dla mnie smaczniejszy ale trza się dostosować 
27 sierpnia 2017 21:24 / 6 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ja sos cebulowy robię tak.
Cebulę solę i  przysmażam na maśle, podlewam bulionem lub wodą z czajnika, [ mała ilość] , przykrywam, podgotuję  trochę, potem dodaję trochę  mąki,
jak kto woli trochę śmietany,,,, :gotowanie: Sos jest brązowy, smaczny itd,,,

Skorzystam również z tego przepisu. Moja babcia jest miło zaskoczona, bowiem częściej towarzyszę jej w kuchni. Próbuję zaimponować koleżance.
27 sierpnia 2017 21:50 / 3 osobom podoba się ten post
Rambo8

Skorzystam również z tego przepisu. Moja babcia jest miło zaskoczona, bowiem częściej towarzyszę jej w kuchni. Próbuję zaimponować koleżance.

28 sierpnia 2017 07:27 / 4 osobom podoba się ten post
Zupka jarzynowa
28 sierpnia 2017 09:48 / 4 osobom podoba się ten post
Kulencja sobie zażyczyła Konigsbergklopse......W przepisie są z mielonego oczywiście ,ale z sardynkami:(Błeeeeeeee.Ale poszłyśmy na kompromis-zrobię,ok,ale żadnych sardynek do mięsa!!!!Fuj fuj fuj.Do tego kartofle oczywiście,choć przepis podaje makaron,ale na makaron Kulka ma ostre zęby,oraz mizeria.
28 sierpnia 2017 10:10 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Kulencja sobie zażyczyła Konigsbergklopse......W przepisie są z mielonego oczywiście ,ale z sardynkami:(Błeeeeeeee.Ale poszłyśmy na kompromis-zrobię,ok,ale żadnych sardynek do mięsa!!!!Fuj fuj fuj.Do tego kartofle oczywiście,choć przepis podaje makaron,ale na makaron Kulka ma ostre zęby,oraz mizeria.

Pierwsze słyszę o sardynkach.
Ja robiłam z kaparami ofkors.
28 sierpnia 2017 10:23 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Pierwsze słyszę o sardynkach.
Ja robiłam z kaparami ofkors.

Oczywiście,że z kaparami i taką wersję robiłam,ale jadałam też z anchois ( sardele) zrobione przez Niemca i powiem Ci ... bardzo dobre.
28 sierpnia 2017 10:49 / 6 osobom podoba się ten post
grochowka na polskiej kielbasie i boczusiu
28 sierpnia 2017 10:54 / 4 osobom podoba się ten post
basiaim

Pierwsze słyszę o sardynkach.
Ja robiłam z kaparami ofkors.

https://smaker.pl/przepis-konigsberger-klopse-czyli-klopsy-krolewieckie,108899,europa112.html


Wg zaleceń specjalistki-żadnych kaparów,oliwek,grzybów,nie ma w domu zresztą,zero majeranku-rzekłąbym ,że to takie "falszklopse"he he i do tego sos biały z pudełka,OHYDNY:(A to wszystko dlatego,ze zostało mielone i jak tylko się wychyliłam,durna ,nieopatrznie ,ze sobie jutro /wtorek/ zrobię spagetti z tego pozostałego mięsa to Kulka natychmiast klopsy wymyśliłą,mimoże nigdy dzień po dniu mięcha nie jada...Z chytrości,żebym ja nie skorzystała....Już ją w tym temacie dobrze wyczułam......pęknie a zje...Tylko ciekawa jestem kto zje JEJ druga paprykę nadziewaną?He he he.Pisałam wcześniej,ona jak wszystkie stare niemeickie PDP-niby tiu tiu tiu a swoje robi.Ale mam to w d....ja też swoje robię i spagetti sobi jutro zrobię bo mielone jest jeszcze,ha ha ha 
28 sierpnia 2017 13:22 / 4 osobom podoba się ten post
Jajka sadzone, brattkartofel, ogórek świeży , ja kiszony.