Odparzenia, rany - jaka maść, jaki krem?

01 lipca 2017 08:58 / 3 osobom podoba się ten post
Głowa mnie boli. Chyba ze stresu przed myciem porannym pdp. Wczoraj ją myły służby medyczne. Częściowo w łóżku a częściowo w łazience, która jest kompletnie nie przystosowana do mycia takich osób. Nie ma się kto tym zainteresować bo Pdp nie ma rodziny. Jej też nie jest łatwo w takiej łazience....po myciu jesteśmy obydwie wykończone.
01 lipca 2017 09:08 / 5 osobom podoba się ten post
ewa59

Głowa mnie boli. Chyba ze stresu przed myciem porannym pdp. Wczoraj ją myły służby medyczne. Częściowo w łóżku a częściowo w łazience, która jest kompletnie nie przystosowana do mycia takich osób. Nie ma się kto tym zainteresować bo Pdp nie ma rodziny. Jej też nie jest łatwo w takiej łazience....po myciu jesteśmy obydwie wykończone.

Nie ma pełnomocnika prawnego czy kogoś podobnego?Jak taka łazienka to nie leoiej to mycie przy łóżku spróbować,zawsze to więcej przestrzeni.Łatwiej może będzie.
01 lipca 2017 09:31 / 4 osobom podoba się ten post
Mówiłam jej ze w łóżku byłoby wygodniej i mnie i jej. Nie i koniec. Ale wczoraj jak ja w łóżku myla pielegniarka to też jeczala i syczala a pielęgniarka tylko wznosiła oczy do nieba....no nic....ide do miejsca kaźni....
01 lipca 2017 09:40 / 4 osobom podoba się ten post
ewa59

Mówiłam jej ze w łóżku byłoby wygodniej i mnie i jej. Nie i koniec. Ale wczoraj jak ja w łóżku myla pielegniarka to też jeczala i syczala a pielęgniarka tylko wznosiła oczy do nieba....no nic....ide do miejsca kaźni....:-)

Pewnie nie powiem nic oryginalnego,ale chyba najlepiej w takich sytuacjach nie zwracać uwagi na jej marudzenie tylko robić swoje. Ewentualnie można zapytać czy się uspokoi czy masz przestać. Na pewno ją ta skóra odparzona boli,ale przecież trzeba ją umyć bo będzie gorzej. Tak jej mów,może wreszie zrozumie,albo się chociaż pohamuje .
01 lipca 2017 11:18 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Pewnie nie powiem nic oryginalnego,ale chyba najlepiej w takich sytuacjach nie zwracać uwagi na jej marudzenie tylko robić swoje. Ewentualnie można zapytać czy się uspokoi czy masz przestać. Na pewno ją ta skóra odparzona boli,ale przecież trzeba ją umyć bo będzie gorzej. Tak jej mów,może wreszie zrozumie,albo się chociaż pohamuje .

Dziś nie było tak źle. Pomarudzila trochę ale nie było krzykow....ja też się uczę i wyczuwam na ile mogę sobie pozwolić w tym myciu i osuszaniu......odparzenia są, szczególnie jedna pachwina jest czerwona jak diabli.....smaruję jej olejkiem a później taka maści na odparzenia. Gowno  to daje ale chociaż mniej ja boli i szczypie. 
Przyjechał już obiad. Muszę zobaczyć co tam jest i sprawdzić temperaturę zupy......
01 lipca 2017 11:23 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Dziś nie było tak źle. Pomarudzila trochę ale nie było krzykow....ja też się uczę i wyczuwam na ile mogę sobie pozwolić w tym myciu i osuszaniu......odparzenia są, szczególnie jedna pachwina jest czerwona jak diabli.....smaruję jej olejkiem a później taka maści na odparzenia. Gowno  to daje ale chociaż mniej ja boli i szczypie. 
Przyjechał już obiad. Muszę zobaczyć co tam jest i sprawdzić temperaturę zupy......:lol3:

Tę maśc Hogata kiedyś polecała jako bardzo skuteczną na odparzenia.Też ją stosowałam u PDP na takei zaczerwienione miejsca i rzeczywiście pomagało.Tania jest ,bo ok2-5 euro w zal.od opakowania i bez recepty.

https://www.mycare.de/online-kaufen/panthenol-5-lichtenst-salbe-3530158?gclid=CITA1Ong59QCFQYq0wod0ncMsA

01 lipca 2017 11:37 / 1 osobie podoba się ten post
No właśnie...odparzenia...

Mój pdp bardzo schudł. Z tego powodu ma duży fałd brzuszny, pod którym jest duże zaczerwienienie.
Wiadomo-osuszam, stosuję gaziki i wcześniej był Penaten Creme.Było ok.
Po ostatniej wizycie u lekarza- wycofany Penaten, w zamian Clotrimazol.
Na razie jest ok. Ale wydaje mi się,że ten Penaten byłby lepszy, Clotrimazol jest tłuściejszy. Nie zaszkodzi?
01 lipca 2017 11:51 / 5 osobom podoba się ten post
basiaim

No właśnie...odparzenia...

Mój pdp bardzo schudł. Z tego powodu ma duży fałd brzuszny, pod którym jest duże zaczerwienienie.
Wiadomo-osuszam, stosuję gaziki i wcześniej był Penaten Creme.Było ok.
Po ostatniej wizycie u lekarza- wycofany Penaten, w zamian Clotrimazol.
Na razie jest ok. Ale wydaje mi się,że ten Penaten byłby lepszy, Clotrimazol jest tłuściejszy. Nie zaszkodzi?

Clotrimazol to maść przeciw grzybicy, odparzone miejsce czasem zaczyna brzydko pachnieć , szczególnie w fałdach skóry a także np. pod dużym biustem.
01 lipca 2017 11:54 / 6 osobom podoba się ten post
ewa59

Dziś nie było tak źle. Pomarudzila trochę ale nie było krzykow....ja też się uczę i wyczuwam na ile mogę sobie pozwolić w tym myciu i osuszaniu......odparzenia są, szczególnie jedna pachwina jest czerwona jak diabli.....smaruję jej olejkiem a później taka maści na odparzenia. Gowno  to daje ale chociaż mniej ja boli i szczypie. 
Przyjechał już obiad. Muszę zobaczyć co tam jest i sprawdzić temperaturę zupy......:lol3:

Maść z nystatyną najlepsza i żadnych olejków,zasypka dla dzieci bądź zwykła mąka kartoflaną,osuszać i stosować naprzemiennie.
Oliwka zatyka pory,a to nie sprzyja wyleczeniu i jak się da wietrzyć te miejsca.
01 lipca 2017 12:12 / 4 osobom podoba się ten post
Alaska

Maść z nystatyną najlepsza i żadnych olejków,zasypka dla dzieci bądź zwykła mąka kartoflaną,osuszać i stosować naprzemiennie.
Oliwka zatyka pory,a to nie sprzyja wyleczeniu i jak się da wietrzyć te miejsca.

Nie będę wchodzić w kompetencje służb medycznych. Gdybym była w Pl to bym tego używała co piszesz. Pokaże pielęgniarce te maść co Kasia dała link.....na bank moja pdp nic ode mnie nie wezmie. Szkoda strzepic język. To musi wyjść od służby medycznej.
01 lipca 2017 12:40 / 1 osobie podoba się ten post
gosiako

Clotrimazol to maść przeciw grzybicy, odparzone miejsce czasem zaczyna brzydko pachnieć , szczególnie w fałdach skóry a także np. pod dużym biustem.

Tak, wiem bo kiedyś używałam.
Chodzi mi o to, czy to dobra zmiana? Całkowita rezygnacja z Penatenu, który moim zdaniem dobrze to osuszał.
Nie chciałabym,żeby się to "fajdać" zaczęło.
01 lipca 2017 12:50 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Tak, wiem bo kiedyś używałam.
Chodzi mi o to, czy to dobra zmiana? Całkowita rezygnacja z Penatenu, który moim zdaniem dobrze to osuszał.
Nie chciałabym,żeby się to "fajdać" zaczęło.

Uważam, że Penaten lepszy a jeszcze lepszą tak jak pisałam , maść z nystatyną patrz wyżej.
01 lipca 2017 12:55 / 4 osobom podoba się ten post
ewa59

Nie będę wchodzić w kompetencje służb medycznych. Gdybym była w Pl to bym tego używała co piszesz. Pokaże pielęgniarce te maść co Kasia dała link.....na bank moja pdp nic ode mnie nie wezmie. Szkoda strzepic język. To musi wyjść od służby medycznej.

Już kiedyś to wstawiałam,ja stosowałam kiedyś u swojej pd i lepiej zadziałało niż drogie specyfiki, a w dm kosztuje 1,15
01 lipca 2017 12:56 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Uważam, że Penaten lepszy a jeszcze lepszą tak jak pisałam , maść z nystatyną patrz wyżej.

Ja też tak uważam, że lepszy , zostałabym przy Penaten . Pielęgnujesz codziennie to widzisz że skutkuje, lekarz tylko od święta to coś nowego wymyśla.
01 lipca 2017 13:06 / 5 osobom podoba się ten post
basiaim

Tak, wiem bo kiedyś używałam.
Chodzi mi o to, czy to dobra zmiana? Całkowita rezygnacja z Penatenu, który moim zdaniem dobrze to osuszał.
Nie chciałabym,żeby się to "fajdać" zaczęło.

Jeśli lekarz zmienił na przeciwgrzybiczną to znaczy ,że zaczyna się tam coś hodować. Ciepło+wlgoć=prawie zawsze grzybica. Pamiętaj żebyś niechcący nie dotknęła ręką tej skóry albo gazy ,ktorą przemywasz.