Odparzenia, rany - jaka maść, jaki krem?

01 lipca 2017 17:06 / 7 osobom podoba się ten post
basiaim

No właśnie...odparzenia...

Mój pdp bardzo schudł. Z tego powodu ma duży fałd brzuszny, pod którym jest duże zaczerwienienie.
Wiadomo-osuszam, stosuję gaziki i wcześniej był Penaten Creme.Było ok.
Po ostatniej wizycie u lekarza- wycofany Penaten, w zamian Clotrimazol.
Na razie jest ok. Ale wydaje mi się,że ten Penaten byłby lepszy, Clotrimazol jest tłuściejszy. Nie zaszkodzi?

Zaszkodzic to nie ale ...........
rodzina nie zakupi dla ciebie plyn do dyzenfekcji rak.Nie rob tam nic bez rekawiczek.
Mozesz pod ten fałd wkladac gaze i zmieniac ja w ciagu dnia.
Z domowych sposobów to przegotowana woda z dodatkiem kilku kropel wody utlenionej i przemywac.
Jak rodzinka przy kasie to niech zakupi  firmy Coloplast Moim zdaniem idealny na taki przypadlosci.Nawilża ale jest suchy
01 lipca 2017 17:50 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

Zaszkodzic to nie ale ...........
rodzina nie zakupi dla ciebie plyn do dyzenfekcji rak.Nie rob tam nic bez rekawiczek.
Mozesz pod ten fałd wkladac gaze i zmieniac ja w ciagu dnia.
Z domowych sposobów to przegotowana woda z dodatkiem kilku kropel wody utlenionej i przemywac.
Jak rodzinka przy kasie to niech zakupi  firmy Coloplast Moim zdaniem idealny na taki przypadlosci.Nawilża ale jest suchy

Rękawiczki mam na rękach cały czas przy pielęnacji. Płyn do dezynfekcji też jest.
Rodzina współpracująca.

Pod brzuchem nie było dramatu, Penaten świetnie zdawał egzamin.Skóra była zaczerwieniona, ale bez ran, jakie czasami się zdarzają.
Zdaję sobie sprawę,że gdy wilgotno i ciepło coś może się dziać, ale obawiam się też, że sam Clotrimazol może nie pomóc przy odparzeniach- zadziała tylko na ewentualną grzybicę, 

Jak wyżej napisałam- cały czas wyglądało to w porządku. Zostało mi 6 dni, nie chciałabym bigosu narobić następczyni.

01 lipca 2017 17:56 / 6 osobom podoba się ten post
basiaim

Rękawiczki mam na rękach cały czas przy pielęnacji. Płyn do dezynfekcji też jest.
Rodzina współpracująca.

Pod brzuchem nie było dramatu, Penaten świetnie zdawał egzamin.Skóra była zaczerwieniona, ale bez ran, jakie czasami się zdarzają.
Zdaję sobie sprawę,że gdy wilgotno i ciepło coś może się dziać, ale obawiam się też, że sam Clotrimazol może nie pomóc przy odparzeniach- zadziała tylko na ewentualną grzybicę, 

Jak wyżej napisałam- cały czas wyglądało to w porządku. Zostało mi 6 dni, nie chciałabym bigosu narobić następczyni.

Dobry jest też paliative creme wysusza można kupić w aptece ja oststnio płaciłam coś ok. 5e. A polecił mi go zięć babci który jest lekarzem.
01 lipca 2017 18:09 / 4 osobom podoba się ten post
Joasia

Dobry jest też paliative creme wysusza można kupić w aptece ja oststnio płaciłam coś ok. 5e. A polecił mi go zięć babci który jest lekarzem.

Znam tą maść.

Tak jak napisałam- sam Penaten zdawał egzamin.

Po rozmowie z córką pdp- rano Clorimazol, na noc Penaten. I finito.
01 lipca 2017 19:01 / 6 osobom podoba się ten post
Ja kupiłem w Polsce duże opakowanie Sudocremu.
Wszyscy "mlaskają" z zachwytu nad jego skutecznością. Tutaj nie ma kremu o takim składzie. 
Stosuję go u Jutrzenki za pozwoleniem lekarza i skutek jest wyśmienty.
Duża puszka kosztuje około 60,00 PLN. Mam już zamówienia od pielęgniarek na nastepne, dla innych pacjentów. 
Dodatkowo, na moje żądanie, Jutrzence założono cewnik i problem wrazliwej skóry mamy z głowy. 
Z niemieckich kremów dobrze się sprawuje Decoderm.
01 lipca 2017 19:03 / 4 osobom podoba się ten post
Aha!
A do dezynfekcji ran i zmian skórnych tylko Octenisept.
01 lipca 2017 19:32 / 4 osobom podoba się ten post
W miejscach takich jak fałd skórny,gdzie raczej nie dociera powietrze z doświadczenia jestem przeciwna tłustym kremom czy maściom.Z tłustego kremu pod wpływem ciepłoty ciała wytrąca się woda,wszystko to się pod taką fałdą kisi i zaczyna bardzo niemiło capić i się paprać.Kremy wysuszające czy jak któraś pisała zwykły puder są dużo skuteczniejsze.N ,ale wiadomo my tam nie rządzimy ,nawet jak coś zasugerujemy to zostaje to albo przyjęte i zastosowane ,albo nie.A pacjent jak się męczył tak cierpi dalej:(
Dziś koleżanka mi powiedziała,że tu np, odradza się stosowanie probiotyków jednocześnie z kuracją antybiotykową,ew.dopiero po jej zakończeniu lekarz zleca probiotyki...inaczej niż w PL.
01 lipca 2017 19:53 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

W miejscach takich jak fałd skórny,gdzie raczej nie dociera powietrze z doświadczenia jestem przeciwna tłustym kremom czy maściom.Z tłustego kremu pod wpływem ciepłoty ciała wytrąca się woda,wszystko to się pod taką fałdą kisi i zaczyna bardzo niemiło capić i się paprać.Kremy wysuszające czy jak któraś pisała zwykły puder są dużo skuteczniejsze.N ,ale wiadomo my tam nie rządzimy ,nawet jak coś zasugerujemy to zostaje to albo przyjęte i zastosowane ,albo nie.A pacjent jak się męczył tak cierpi dalej:(
Dziś koleżanka mi powiedziała,że tu np, odradza się stosowanie probiotyków jednocześnie z kuracją antybiotykową,ew.dopiero po jej zakończeniu lekarz zleca probiotyki...inaczej niż w PL.

Mam podobne zdanie, dlatego tak dopytywałam.
Tak, jak napisałaś- lekarz coś wymyśli, rodzina każe stosować, a pacjent się męczy.
Mimo dużej powierzchni skóra tam dobrze wygląda, nie chciałabym jeszcze na koniec narobić sobie i jemu.
Zobaczymy, jak to będzie przy stosowaniu obu tych kremów.
Na szczęście, rodzina tu jest ok. Są na miejscu, więc na bieżąco, gdyby coś się działo mogę alarmować.. 
13 lipca 2017 14:49
witam, jestem opiekunką osób starszych od pół roku . Opiekuję sie starszą panią po trzech udarach.I moje pytanie . Co stosujecie na rany otwarte u takiej osoby ? Moja podopieczna jest czasami bardzo uparta,( i tak bardzo ja lubię ;) ) . Za wszelką cene chciała sobie przekopać ogródek. W najmniej spodziewanym momencie przewróciła się i skaleczyła sobie kolano . Szukam czegoś dobrego do ran . Używał ktoś z was moze Linoseptic ? Podobno bardzo dobry lek generyczny ale chciałam tutaj jeszcze dopytać
11 maja 2018 08:50 / 1 osobie podoba się ten post
Na pośladku w szparze pośladkowej utworzyła sie babci mała ranka. Babcia jest siedząco-leżąca. Nie wiem czy to odleżyna czy raczej od podrażnienia kałem, babcia ma inkontynencję w obydwu zakresach. Nie lubi zmieniać pieluch bo musi być transferowana na rollstuhl później do łóżka. To dla niej wysiłek. Zmieniam pieluchy średnio 4 razy na dzień lub w razie potrzeby częściej. Jaką mać oprócz czy krem dostępny w Niemczech proponujecie?
11 maja 2018 09:03 / 2 osobom podoba się ten post
Przede wszystkim wietrz ranę w miarę możliwości, jak babcia leży na boku, niestety ta okolica to częste miejsce obleżyn i odparzeń .  Na początek spróbuj Sudocrem, ale powinnien to obejrzeć lekarz , są kremy i żele specjalne ale na receptę.
11 maja 2018 09:44
nusia2302

Na pośladku w szparze pośladkowej utworzyła sie babci mała ranka. Babcia jest siedząco-leżąca. Nie wiem czy to odleżyna czy raczej od podrażnienia kałem, babcia ma inkontynencję w obydwu zakresach. Nie lubi zmieniać pieluch bo musi być transferowana na rollstuhl później do łóżka. To dla niej wysiłek. Zmieniam pieluchy średnio 4 razy na dzień lub w razie potrzeby częściej. Jaką mać oprócz czy krem dostępny w Niemczech proponujecie?

Jest też dobry krem penaten. Zawiera cynk, lanolinę i pantenol.
Poczekaj 10 minut przed założeniem czystego pampersa, skóra wyschnie, nabierze powietrza.
Mój dziadzio nie jest leżący, też robię mu przerwy od pampersa.
11 maja 2018 10:35 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Jest też dobry krem penaten. Zawiera cynk, lanolinę i pantenol.
Poczekaj 10 minut przed założeniem czystego pampersa, skóra wyschnie, nabierze powietrza.
Mój dziadzio nie jest leżący, też robię mu przerwy od pampersa.

dzięki, też słyszałam że skóra powinna sie "wietrzyć' to przyspiesza gojenie, panaten mam spróbuje i będę obserwować :)
 
11 maja 2018 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Przede wszystkim wietrz ranę w miarę możliwości, jak babcia leży na boku, niestety ta okolica to częste miejsce obleżyn i odparzeń .  Na początek spróbuj Sudocrem, ale powinnien to obejrzeć lekarz , są kremy i żele specjalne ale na receptę.

dzieki, sudokremu tu nie mam, na następną stelle zabiore z Polski profilaktycznie przy leżącej osobie , pozycje zmieniam ale babka miała kilka operacji kręgosłupa i na boku boli ja  kręgosłup to długo nie poleży, poza tym 8 godzin siedzi w fotelu ze skóry i tam nie mam możliwości zmieniac pozycji, ale na fotel daje podkład,  
11 maja 2018 10:54
nusia2302

dzieki, sudokremu tu nie mam, na następną stelle zabiore z Polski profilaktycznie przy leżącej osobie , pozycje zmieniam ale babka miała kilka operacji kręgosłupa i na boku boli ja  kręgosłup to długo nie poleży, poza tym 8 godzin siedzi w fotelu ze skóry i tam nie mam możliwości zmieniac pozycji, ale na fotel daje podkład,  

Nusi nie stosuj prywatnych leków , maści! Pokaż te rankę komuś decyzyjnemu, rodzina , lekarz! Może wystarczy Octenisept?Na fotel niech rodzina kupi poduszkę przeciwodleżynowe. Na receptę  od domowego lekarza.