Wyjazd własnym samochodem

18 lipca 2017 16:57
Czy jeździcie do Niemiec własnymi samochodami czy raczej autobusami ? O ile ktoś jeździ samochodem ile kasy zwraca agencja za podróż ? Jak jest z parkowaniem bo o ile jak jedzie się do podopiecznego który ma dom to chyba nie ma problemu ale jak się jedzie do podopiecznego który mieszka w bloku lub w kamienicy to chyba nie zawsze są prywatne miejsca parkingowe. Chciałbym jechać swoim samochodem bo bez samochodu czuję się jak bez ręki i stąd moje pytanie.
18 lipca 2017 17:12 / 5 osobom podoba się ten post
Jade własnym autem.Rodziny zwracaja tyle ile maja zawarte w umowie.Nie ma znaczenia czym przyjedziesz.Z parkowaniem bywa różnie.Domek to mniejszy problem.Blokowisko to już inna bajka.Ja zawsze i wszedzie za mało miejsc dla samochodów.Mi nawet przytrafilo sie cos takiego 
 Niemiec postanowił mnie zniechecic do parkowania miedzy blokami i poszukania sobie miejsca gdzieś na ulicy.Wymazał mi w nocy auto jogurtem 
18 lipca 2017 17:15 / 5 osobom podoba się ten post
Piterek

Czy jeździcie do Niemiec własnymi samochodami czy raczej autobusami ? O ile ktoś jeździ samochodem ile kasy zwraca agencja za podróż ? Jak jest z parkowaniem bo o ile jak jedzie się do podopiecznego który ma dom to chyba nie ma problemu ale jak się jedzie do podopiecznego który mieszka w bloku lub w kamienicy to chyba nie zawsze są prywatne miejsca parkingowe. Chciałbym jechać swoim samochodem bo bez samochodu czuję się jak bez ręki i stąd moje pytanie.

Nie ma znaczenia czym jedziesz. Firma zwraca za podróż określoną kwotę, w mojej np. jest to 150 euro. Są też agencje, które kupują bilet na wybranego przez siebie przewoźnika, ale nie wiem, jak wyglada w tym przypadku sprawa przejazdu na własną rękę.
18 lipca 2017 17:20 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

Jade własnym autem.Rodziny zwracaja tyle ile maja zawarte w umowie.Nie ma znaczenia czym przyjedziesz.Z parkowaniem bywa różnie.Domek to mniejszy problem.Blokowisko to już inna bajka.Ja zawsze i wszedzie za mało miejsc dla samochodów.Mi nawet przytrafilo sie cos takiego 
 Niemiec postanowił mnie zniechecic do parkowania miedzy blokami i poszukania sobie miejsca gdzieś na ulicy.Wymazał mi w nocy auto jogurtem :-)

Jesteś pewien, że to jogurt? Hę?
18 lipca 2017 17:43 / 4 osobom podoba się ten post
Jak ktoś zamierza jechać swoim autem to koniecznie trzeba sprawdzić,czy będzie miejsce parkingowe. Już dwa razu trafiłam na sztelę,gdzie nie było kompletnie gdzie zaparkować.Najlepiej zapytać rodzinę,albo wujka google maps.
18 lipca 2017 17:44 / 3 osobom podoba się ten post
Czyli muszę rozmawiać z agencją i z nimi ustalić ile dostanę kasy na podróż.
Orim ja to mam zawsze problem z parkowaniem ale dam radę
Bez samochodu to dla mnie masakra, jadąc samochodem człowiek jest bardziej niezależny nie jest związany rozkładem jazdy i ilością bagażu a ja to mam zawsze problem z pakowaniem.
Czy jak macie swój samochód to jeździcie nim gdzieś z podopiecznymi czy tylko sam korzystacie np. w czasie wolnym ? Czy jeżeli podopieczny jeździ z Wami to płaci za benzynę ?
18 lipca 2017 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Jade własnym autem.Rodziny zwracaja tyle ile maja zawarte w umowie.Nie ma znaczenia czym przyjedziesz.Z parkowaniem bywa różnie.Domek to mniejszy problem.Blokowisko to już inna bajka.Ja zawsze i wszedzie za mało miejsc dla samochodów.Mi nawet przytrafilo sie cos takiego 
 Niemiec postanowił mnie zniechecic do parkowania miedzy blokami i poszukania sobie miejsca gdzieś na ulicy.Wymazał mi w nocy auto jogurtem :-)

Oj  Orimku to wylizać  trzeba, jogurt zdrowy jest. 
18 lipca 2017 17:56 / 4 osobom podoba się ten post
Piterek

Czyli muszę rozmawiać z agencją i z nimi ustalić ile dostanę kasy na podróż.
Orim ja to mam zawsze problem z parkowaniem ale dam radę :-)
Bez samochodu to dla mnie masakra, jadąc samochodem człowiek jest bardziej niezależny nie jest związany rozkładem jazdy i ilością bagażu a ja to mam zawsze problem z pakowaniem.
Czy jak macie swój samochód to jeździcie nim gdzieś z podopiecznymi czy tylko sam korzystacie np. w czasie wolnym ? Czy jeżeli podopieczny jeździ z Wami to płaci za benzynę ?

Są oferty, gdzie prawo jazdy jest konieczne. Możesz mieć też samochód do swojej dyspozycji w czasie wolnym, ale wtedy raczej paliwo na Twój koszt, chociaż nie zawsze. Jeśli wozisz pdp, to nie będziesz kupował paliwa na jego potrzeby lub fanaberie. A Twój samochód, to Twoja prywatna sprawa, nie masz obowiązku użyczać nikomu. To Twoja dobra wola tylko i wyłącznie i nie daj się wykorzystać.
18 lipca 2017 17:57 / 3 osobom podoba się ten post
Ellax2

Jesteś pewien, że to jogurt? Hę? :lol1:

Pewno lizał,,,,
18 lipca 2017 18:06 / 3 osobom podoba się ten post
Ellax2

Są oferty, gdzie prawo jazdy jest konieczne. Możesz mieć też samochód do swojej dyspozycji w czasie wolnym, ale wtedy raczej paliwo na Twój koszt, chociaż nie zawsze. Jeśli wozisz pdp, to nie będziesz kupował paliwa na jego potrzeby lub fanaberie. A Twój samochód, to Twoja prywatna sprawa, nie masz obowiązku użyczać nikomu. To Twoja dobra wola tylko i wyłącznie i nie daj się wykorzystać.

Jasne jak sam będę jeździł to paliwo za własną kasę ale byc może czasami trzeba podjechac gdzieś z podopiecznym, dla mnie nie jest to problem  żeby pojechac swoim samochodem szczególnie jak pdp samochodu nie ma ale wówczas niech rodzina płaci za paliwo. Jestem przed pierwszym wyjazdem ale troche doświadczenia życiowego mam i nie mam zamiaru dać sie wykorzystywać ale wszystkie rady na forum na wage złota. Przed telefonem do agencji przestudiowałem forum i było mi duzo łatwiej rozmawiać zadawać pytania. To forum jest super 
18 lipca 2017 18:08 / 5 osobom podoba się ten post
Ellax2

Jesteś pewien, że to jogurt? Hę? :lol1:

az tak dociekliwy nie byłem . Rekawiczki,wiadro z woda i zeszło.
18 lipca 2017 18:10 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

az tak dociekliwy nie byłem :-). Rekawiczki,wiadro z woda i zeszło.

Ale Autko masz ładne, duże,,, siedzenia tylne też duże ,
18 lipca 2017 18:13 / 7 osobom podoba się ten post
Piterek

Jasne jak sam będę jeździł to paliwo za własną kasę ale byc może czasami trzeba podjechac gdzieś z podopiecznym, dla mnie nie jest to problem  żeby pojechac swoim samochodem szczególnie jak pdp samochodu nie ma ale wówczas niech rodzina płaci za paliwo. Jestem przed pierwszym wyjazdem ale troche doświadczenia życiowego mam i nie mam zamiaru dać sie wykorzystywać ale wszystkie rady na forum na wage złota. Przed telefonem do agencji przestudiowałem forum i było mi duzo łatwiej rozmawiać zadawać pytania. To forum jest super 

Tam, gdzie wymagają prawa jazdy i wożenia pdp, jest samochód na miejscu i są środki na to.
Forum jest jak narkotyk. Uzależnia.
18 lipca 2017 18:14 / 3 osobom podoba się ten post
Piterek

Jasne jak sam będę jeździł to paliwo za własną kasę ale byc może czasami trzeba podjechac gdzieś z podopiecznym, dla mnie nie jest to problem  żeby pojechac swoim samochodem szczególnie jak pdp samochodu nie ma ale wówczas niech rodzina płaci za paliwo. Jestem przed pierwszym wyjazdem ale troche doświadczenia życiowego mam i nie mam zamiaru dać sie wykorzystywać ale wszystkie rady na forum na wage złota. Przed telefonem do agencji przestudiowałem forum i było mi duzo łatwiej rozmawiać zadawać pytania. To forum jest super 

i tu sie troszke mylisz.Samochod jest twój i do twojej dyspozycji.
Nie paliwo i już.Jak tak nauczysz to dojdzie do tego,że bedziesz ziemniaki z pola zwoził własnym autem "za paliwo" 
Sporadycznie,grzecznościowo mozna powiedzmy pomóc rodzinie w awaryjnych sytuacjach. To rodzina ma organizować transport.
Nie chce krakac ale jak pdp zostawi ci "kleksa" z pampersa na siedzeniu czy rzuci pawia to nie licz na to że dostaniesz od rodziny na profesjonalna myjnie aby to usunąć.Sam sie bedziesz babrał aby wywabic plamy z siedzenia 
18 lipca 2017 18:18
Ona_Lisa

Ale Autko masz ładne, duże,,, siedzenia tylne też duże , :ferrari:

nie przesiaduje z tylu jak jade  Gdzie ty na tym zdjeciu siedzenia dojrzałas ? 
Tez mi sie podoba.Dlatego takie kupiłem.