Dylemat dwie propozycje pierwszego wyjazdu którą wybrać

21 lipca 2017 23:03 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Wybierz drugą propozycję.
Moja Pdp jest dializowana 4 razy dziennie w domu. Raz w miesiącu wizyta w centrum dializ. Co jest dla mnie uciążliwe w tych dializach ? To, że bardzo często wola siusiu, średnio co pół godziny....siedzi na kibelku , zrobi 2-3 krople.....I zabawa zaczyna się od nowa. Tak jest w moim przypadku a u Ciebie może być inaczej.
Jeśli chodzi o dietę to jedzenie u mnie przywozi catering dla Pdp.

No wiedzialam że ktoś ma pdp z dializami ,ale pomylilam się i mu na blogu wloczykijki kazalam szukaćja to jestem zakręcona ostatnio
21 lipca 2017 23:08 / 3 osobom podoba się ten post
moni.r

No wiedzialam że ktoś ma pdp z dializami ,ale pomylilam się i mu na blogu wloczykijki kazalam szukać:lol2:ja to jestem zakręcona ostatnio:-)

Chyba Ewa59 ma z dializa.
21 lipca 2017 23:24 / 5 osobom podoba się ten post
EwaR65

Niech mowi do ciebie wolno i moze tyz zapisac na kartce to se w slowniku sprawdzisz, moze tyz pokazac i narysowac. Poczatki sa trunde ale jak to niektore osoby mowia liczy sie nastawienie. Powodzenia w nowej pracy! 

Słownik mam rozmówki, takie ksiązki dla opiekunów i z medycznymi zwrotami więc jestem zaopatrzony 
Niemiecki znam na tyle że się dogadam problem jest bardziej w tym że mam opory przed mówieniem za duzo myślę o gramatyce ale mam nadzieję że się przezywciężę i nie będę stał jak jakiś słup 
21 lipca 2017 23:29 / 6 osobom podoba się ten post
Piterek

Słownik mam rozmówki, takie ksiązki dla opiekunów i z medycznymi zwrotami więc jestem zaopatrzony :-)
Niemiecki znam na tyle że się dogadam problem jest bardziej w tym że mam opory przed mówieniem za duzo myślę o gramatyce ale mam nadzieję że się przezywciężę i nie będę stał jak jakiś słup 

Nie będziesz miał wyjścia,jakoś będziesz się musiał dogadać:)Wszyscy to przerabialiśmy na początku "kariery":)Nie myśl za wiele tylko gadaj jak potrafisz,jak będziesz miał na okragło niemiecki wokół siebie to opory zanikną:)Poproś ,zeby mówili do ciebie wolniej,bo czesto leca jak z karabinu maszynowego:)Jeśli PDP mówi dość wyraźnie i nie dialektem to już jest dobrze:)
22 lipca 2017 10:30 / 6 osobom podoba się ten post
Piterek

Słownik mam rozmówki, takie ksiązki dla opiekunów i z medycznymi zwrotami więc jestem zaopatrzony :-)
Niemiecki znam na tyle że się dogadam problem jest bardziej w tym że mam opory przed mówieniem za duzo myślę o gramatyce ale mam nadzieję że się przezywciężę i nie będę stał jak jakiś słup 

Niemcy mają już doświadczenie w rozumieniu kaleczonego niemieckiego. Jeśli chodzi o mnie to mówię dość płynnie,ale szybko,przez co gramatyka kuleje,ale odziwo każdy mnie dobrze rozumie. W ogóle nie przejmuj się gramatyką,a jak trafisz na głuchego pdp to będziesz musiał i tak mówic krótkimi zdaniami i powoli więc szybko zaskoczysz. Powodzenia.