Betrojerinki - Reportaże o pracy opiekuńczej i (bez)nadziei

29 marca 2018 17:15 / 1 osobie podoba się ten post
Alicjawas

Trafiłam na jeszcze jeden artykuł https://opinie.wp.pl/wybor-pomiedzy-1500-zl-w-polsce-a-1500-euro-w-niemczech-dylemat-kilkuset-tysiecy-polek-6217738888447617a
 

Wole nawet i 1300 ale euro niz byle co w PL. Niestety gdyby w PL bylo OK tyle ludzi nie wyjezdzaloby poza granice naszego kraju. 
29 marca 2018 17:23 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Wole nawet i 1300 ale euro niz byle co w PL. Niestety gdyby w PL bylo OK tyle ludzi nie wyjezdzaloby poza granice naszego kraju. :ferrari:

Wiem, że pieniądze to najlepsza motywacja, inaczej nikt by nie wyjeżdżał.
17 kwietnia 2018 12:31
W internecie ukazał się jeszcze jeden artykuł z A. W. Zmęczony anioł stróż. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1731482,1,polskie-opiekunki-niemieckich-emerytow.read
 
25 czerwca 2018 14:12 / 1 osobie podoba się ten post
Od wydania książki nic się nie zmieniło ale zachowałam kolejny artykuł, na który trafiłam w ostatnich miesiącach. Między Polską a Niemcami. https://nowe-peryferie.pl/index.php/2018/01/miedzy-polska-a-niemcami-opiekuncza-praca-kobiet/
 
25 czerwca 2018 16:13
Podoba mi się ten artykuł.
24 listopada 2018 23:42 / 1 osobie podoba się ten post
Zbieram się do kontaktu z Panem E.Saj z Expresu R...aby poruszyć temat naszej pracy i o tym jakie mentalne granice dzielą nas pl. od  de.wiem że u nas reportaż pokażą, w de.np.Stern Tv już niekoniecznie(bo sami by sobie wstydu narobili) a potrzebują nas! Musiałyby być nagrane przez opiekunki extremalne sytuacje (jak się ktoś zwraca poniżając itp.)Uważam że trzeba naświetlić problem żeby Opiekunowie nie musieli cierpieć,np. bo ok 30%szteli nie powinno być obsadzanych z racji braku odp.warunków architektonicznych dla ciezko chorych Seniorow, pomocy rodzin opiekunom-wspierania, odciążania.Kazda bardzo ciężka sztela gdzie pdp.wymaga 24h.powinna mieć 2opiekunki na 2zmiany(dzień noc)inaczej przejmuje rodzina.Za uszczerbek na zdrowiu należy się Opiekunowi odszkodowanie od Firmy oraz rodziny.
25 listopada 2018 00:21
Ponad to! Wpadłam na pomysł wynajęcia adwokata który zajmie się pozwami zbiorowymi i już wiem jak to po nowym roku rozegram, bo to że jeżdżę do opieki nie znaczy że z biedy albo tp.?! Mnie zajmuje ten temat oraz obecne zajęcie daje satysfakcje.Kiedys pchali mnie na studia prawnicze bo zauważyli dryg, ale nie brałam tego na poważnie.Teraz może czas aby się nieco udzielić..
25 listopada 2018 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

Zbieram się do kontaktu z Panem E.Saj z Expresu R...aby poruszyć temat naszej pracy i o tym jakie mentalne granice dzielą nas pl. od  de.wiem że u nas reportaż pokażą, w de.np.Stern Tv już niekoniecznie(bo sami by sobie wstydu narobili) a potrzebują nas! Musiałyby być nagrane przez opiekunki extremalne sytuacje (jak się ktoś zwraca poniżając itp.)Uważam że trzeba naświetlić problem żeby Opiekunowie nie musieli cierpieć,np. bo ok 30%szteli nie powinno być obsadzanych z racji braku odp.warunków architektonicznych dla ciezko chorych Seniorow, pomocy rodzin opiekunom-wspierania, odciążania.Kazda bardzo ciężka sztela gdzie pdp.wymaga 24h.powinna mieć 2opiekunki na 2zmiany(dzień noc)inaczej przejmuje rodzina.Za uszczerbek na zdrowiu należy się Opiekunowi odszkodowanie od Firmy oraz rodziny.

Nawet pracując na polskiej umowie powinnyśmy mieć prawo do świadczeń np. na dzieci .Też wkładamy bardzo dużo energii i wspieramy niemiecka gospodarkę, że to powinno nam się należeć. 
25 listopada 2018 14:15 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Nawet pracując na polskiej umowie powinnyśmy mieć prawo do świadczeń np. na dzieci .Też wkładamy bardzo dużo energii i wspieramy niemiecka gospodarkę, że to powinno nam się należeć. 

Ale to sa umowy smieciowe polskie. Niemiec nie ma obowiazku placic jak nie placisz skladek w Niemczech
25 listopada 2018 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Zbieram się do kontaktu z Panem E.Saj z Expresu R...aby poruszyć temat naszej pracy i o tym jakie mentalne granice dzielą nas pl. od  de.wiem że u nas reportaż pokażą, w de.np.Stern Tv już niekoniecznie(bo sami by sobie wstydu narobili) a potrzebują nas! Musiałyby być nagrane przez opiekunki extremalne sytuacje (jak się ktoś zwraca poniżając itp.)Uważam że trzeba naświetlić problem żeby Opiekunowie nie musieli cierpieć,np. bo ok 30%szteli nie powinno być obsadzanych z racji braku odp.warunków architektonicznych dla ciezko chorych Seniorow, pomocy rodzin opiekunom-wspierania, odciążania.Kazda bardzo ciężka sztela gdzie pdp.wymaga 24h.powinna mieć 2opiekunki na 2zmiany(dzień noc)inaczej przejmuje rodzina.Za uszczerbek na zdrowiu należy się Opiekunowi odszkodowanie od Firmy oraz rodziny.

Zbierasz opiekunki do Expresu? Najwiekszym problemem jest dzwiganie i praca w 4 scianach 24h no coz taka praca. Mozemy isc do innej, slyszalam pania z biura mowila, ze nie zmuszaja do pracy same decydujemy.  Mam dobre warunki oby tak zostalo
25 listopada 2018 15:14 / 3 osobom podoba się ten post
Chodzi o łamanie praw do przerw, złe traktowanie, marne porcje żywieniowe idp.najczesciej tam gdzie jest słaby jezyk.Celowo! O tym ma być reportaż.Niby nikt nie zmusza, ale jeśli w ręce wpada ulotka z kwotą do 1600 to łatwo dać się "złapać" np.na ofertę przy 2osobach gdzie niby ta jedna jest samodzielna(często nie jest lub nie chce być).Przecież jest opiekunka! Itd.takich roznych...ryzyku przemeczenia i obciążeniu psychicznym.Na razie zbieram materiały, jeśli ktoś się zechce anonimowo wypowiedzieć to będzie ok, ale nie jest to konieczne.Sama pracuję już trochę..i wiem o czym należy ludziom opowiedzieć,
uświadomić na przyszłość.Bedzie to zawód tak powszechny jak kiedyś piekarzZarowno na zachodzie jak i w pl.I jeszcze będą się nam kłaniać z wdziecznisci.
28 listopada 2018 13:06
Elka40

Chodzi o łamanie praw do przerw, złe traktowanie, marne porcje żywieniowe idp.najczesciej tam gdzie jest słaby jezyk.Celowo! O tym ma być reportaż.Niby nikt nie zmusza, ale jeśli w ręce wpada ulotka z kwotą do 1600 to łatwo dać się "złapać" np.na ofertę przy 2osobach gdzie niby ta jedna jest samodzielna(często nie jest lub nie chce być).Przecież jest opiekunka! Itd.takich roznych...ryzyku przemeczenia i obciążeniu psychicznym.Na razie zbieram materiały, jeśli ktoś się zechce anonimowo wypowiedzieć to będzie ok, ale nie jest to konieczne.Sama pracuję już trochę..i wiem o czym należy ludziom opowiedzieć,
uświadomić na przyszłość.Bedzie to zawód tak powszechny jak kiedyś piekarz:piecze ciasteczka:Zarowno na zachodzie jak i w pl.I jeszcze będą się nam kłaniać z wdziecznisci.:kwiatek dla ciebie1:

Watpie, ze beda sie klaniac, jak do tej pory dziwnie uregulowany zawod
11 grudnia 2018 15:48
Elka 40 Chwalebne.
Probuj.
Mam nadzieje,ze znajdziesz wsparcie w opiekunkach.
nie chodzi o to, ze jestesmy roszczeniowe.
Sa dobre i zle stelle.
Jedym z problemow, jest traktowanie opiekunki jak popychadla, brak szacunku, czesto ponizanie,
Najgorzej maja te ze slabym jezykiem,
Ani wytlumaczyc,ani wyjasnic a jak trzeba objechac nie potrafia,
Czasem pyskowka stawia do pionu taka wojownicza babcie, ktora mysli, ze jej sie wszystko nalezy.
Ogrom pracy cie czeka @Elka40, ale zycze ,aby sie tobie udalo.
30 lipca 2019 09:26
Witam szukam opiekunki,do pogadania przy kawie,może ktoś jest w Ahlen 59227
15 sierpnia 2019 23:01
Witam Szanowne Grono dość pozna porą..Zostałam "oddelegowana" przez Podwładnych do pomocy ich Cioci(pani ma może 10% demencji, cukrzycę typu 1 poza tym nic, waży może 47kg? Jest za to dość wymagająca co do obsługi(taka rolę pełnię).Sama się zgodzilamPodaje do stołu, robię zakupy, sprzątam.Nigdy jeszcze nie pełniłam roli służącej, jednak sama "szukam" sobie tu pracy.W końcu to "sliski grund".Pani często śledzi co robię.Może nauczę się tu oglady
Cały czas podkreśla że są 2h pauzy.A ja tu jestem nad zatoką z kawałkiem morza..i musze znaleźć sposób żeby zaakceptowała 3h.? problem bo ona całkiem na chodzie i w dzień nie śpi.Wieczorem po 19tej idzie w bety(ale słyszy).Cały dzień komentuje wszystko i wszystkichJa tylko przytakuje.Mysle że mija prawie tydzień więc muszę stać się po prostu twardsza.Dzis powiedziałam jak wygląda prawo pracy opiekunki.Jesli nie poskutkuje to napiszę jej ten paragraf.To że mam mało pracy nie świadczy że jestem jej niewolnica.Ona nadal myśli że asystuje mężowi lekarzowi w gabinecieRodzina ma jej po dziurki w uszach dlatego zadko wpada.Kogos, wolnego słuchacza musieli zatrudnić.Klocic się tu nie opłaca bo nie 1 juz to przechodziła.Nikt nie chciał wrócić mimo tego że okolica ładna.Mam jeszcze tylko 2tyg.ale co?! Chce skorzystać że trafiłam do tej miejscowości! Po ciężkiej harówce od lat mi się w końcu nalezy