Wypadek przy pracy w opiece

08 grudnia 2017 22:38 / 6 osobom podoba się ten post
salazar

Miałam się już w tym wątku nie produkować ;), ale uściślę: 6 tygodni 100%, a potem 90% od pensji netto, co daje mniej niż 70% brutto.
Poza tym w De nie ma możliwości zrezygnowania z odprowadzania składki na ubezpieczenie chorobowe (Krankenversicherung), jest ono obowiązkowe dla osób zatrudnionych przez pracodawcę.
 
Pytanie off topic: w Polsce normalnie zatrudniony może zrezygnować z ubezpieczenia chorobowego?!

W Polsce skladka zdrowotna jest obowiazkowa, chorobowa w naszym przypadku(na zleceniu) dobrowolna. To wlasnie cecha tej formy zatrudnienia.
Zdrowotna skladka wedruje do NFZ, zapewnia bezplatne leczenie  a chorobowa do ZUS.
08 grudnia 2017 22:47 / 6 osobom podoba się ten post
Geronimo

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze w tą dyskusje.
1. Jezeli posiada niemiecką kartę ubezpieczenia społecznego to ma wszystkie prawa do świadczeń, również chorobowego.
Podpisując umowę z niemiecką agencją musiał podpisać również zgodę na potrącanie składki chorobowej/chyba że na własne życzenie tego nie podpisał./
2.Agencja nie ma podpisanej umowy tylko z jedną osobą a z wieloma, u których pracują opiekunowie czy opiekunki co generuje zyski agencji.
wszyscy nie chodzą na zwolnienia, są to sporadyczne wypadki.
Wiec agencja ma z czego wypłacić świadczenie.
3. Mnie się wydaje ze adamos w obawie że moze stracić pracę z powodu choroby nic nie robi w tym temacie.
100% tak by nie było. Ale to jego sprawa i jego zdrowie.
Agencja się cieszy z głupoty swoich pracowników bo im zostaje więcej pieniedzy w kasie.
Taka postawa przyczynia się do lekceważenia pracowników przez agencje.
Litowanie się nad agencją jest przyzwoleniem na takie traktowanie.
Jego sprawa i żadne rady tu nie pomogą, On lituje się nad pracodawcą kosztem swojego zdrowia.
Jego sprawa

Geronimo tu nie  ma żadnych rad bo adamos  wie swoje!!On chyba niechce żadnych rad bo swoje wie !!
08 grudnia 2017 22:52 / 7 osobom podoba się ten post
moni.r

Geronimo tu nie  ma żadnych rad bo adamos  wie swoje!!On chyba niechce żadnych rad bo swoje wie !!

Tak, robi to co dla niego jest wazne-chce utrzymac sztele. Tylko nam kit wciska, ze niby zal mu Niemcow, zeby podwojnie nie placili. Zalosne.
08 grudnia 2017 22:55 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

Tak, robi to co dla niego jest wazne-chce utrzymac sztele. Tylko nam kit wciska, ze niby zal mu Niemcow, zeby podwojnie nie placili. Zalosne.

no naraże mu się  ale jakoś długo tak nam wciska kit!!!i mi to lotto Adamos co myślisz.
08 grudnia 2017 23:01 / 6 osobom podoba się ten post
moni.r

no naraże mu się  ale jakoś długo tak nam wciska kit!!!i mi to lotto Adamos co myślisz.

Ja tez nie wnikalam dlaczego, bo nie musze znac powodow, nikt nie musi sie przede mna tlumaczyc. 
Sam zaczal, a mnie irytuje klamstwo.
08 grudnia 2017 23:03 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

Ja tez nie wnikalam dlaczego, bo nie musze znac powodow, nikt nie musi sie przede mna tlumaczyc. 
Sam zaczal, a mnie irytuje klamstwo.

No hawanko mnie też klamstwo mierzi
08 grudnia 2017 23:10 / 6 osobom podoba się ten post
adamos60

moja droga  -troszkę łagodniej---nie rób z siebie tu rzeczniczki , rzecz jasna ,że jestem na legalu  na umowie niemieckiej---firma ubezpieczeniowa mniej znana  Die  Schwenniger---oni płaca itd.z tym nie ma sprawy-problemu ,ale kto jest zobowiązany płacić za pierwsze 35 dni  Agencja czy rodzina? Jeżeli Agencja to masz "pozamiatane"-wiesz co mam na myśli.Jest dobra meta i chcę ją utrzymać.Tylko zastanawia mnie skąd ta Agencja ma fundusze ,jeżeli dostaje tylko tyle ile dostaje od rodziny?Większości są to Agencje od 1-4 lat istnienia a zyski itd .?  -wybacz nie przemawia to do mnie:)

Adamos  Hawana nie rzeczniczka  ale nie mów mi  że nie wiesz skoro podpisywaleś umowe  versicherung kto ma płacić za pierwsze 35 dni !! ogarnij się chlopie bo mnie litość bierze!!!
08 grudnia 2017 23:12 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

W Polsce skladka zdrowotna jest obowiazkowa, chorobowa w naszym przypadku(na zleceniu) dobrowolna. To wlasnie cecha tej formy zatrudnienia.
Zdrowotna skladka wedruje do NFZ, zapewnia bezplatne leczenie  a chorobowa do ZUS.

Dzięki :).
08 grudnia 2017 23:22 / 4 osobom podoba się ten post
salazar

Dzięki :).

Od 3 lat pracuje na zleceniach. Zawsze wypelnia sie druki do ZUS i trzeba zaznaczyc odpowiedni kwadracik. Jak robi to agencja to tez musi miec nasza zgode. Najwazniejsze, zeby wiedziec po co ta skladka jest. To nie sa wielkie pieniadze, warto placic. Na umowie o prace pracodawca musi nam zaplacic ta skladke. Ze wzgledu na to, ze zlecenia sa "tansze", staly sie popularne na polskim rynku.  Przepisy jednak caly czas sie zmieniaja. Podobno przymierzaja sie do tego, by zlecenia wlaczyc do stazu pracy, a to tez bedzie mialo wplyw na emerture. To ma znaczenie przede wszystkim dla mlodych ludzi, ktorzy pracuja w Polsce na zleceniach latami.
W internecie czytalam, ze ZUS domaga sie juz skladek od zlecen(nieozusowanych, takie tez kiedys byly) i firmy maja klopoty. 
09 grudnia 2017 17:48
ok.nie odpisuje każdej z osobna ,bo to nie ma sensu---- mam 15 lat jestem ,głupi i niedoświadczony .Wychował mnie tylko internet .Wybrałem też ten Rząd no bo co po takim się spodziewać?Pozdrawiam i spokojnej nocy. Dlatego kiedyś napisałem ,że nie lubię portali społecznościowych a dlaczego? no bo....hihiProszę nie odpisywać bo nie  lubię pisać z "mądrzejszymi" od siebie!Pa HIHI
09 grudnia 2017 18:56 / 5 osobom podoba się ten post
Mozna zgrywac bohatera cierpiacego dla Niemca, chociaz w istocie nie o to chodzi, mozna udawac
09 grudnia 2017 22:28 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

Jesli nie wiesz to Ci napisze.
Agencja musi zaplacic. Nie ma innego wyjscia,jesli przedstawiasz zwolnienie lekarskie. Nikt nie bedzie pytal czy ma pieniadze.Jesli nie, to mozesz tego dochodzic na drodze sadowej i wygrasz. I pieniadze dostaniesz. Moze z opoznieniem.
Ile lat dziala agencja nie ma znaczenia, wazny jest kapital zalozycielski.
Po 35 dniach placi ubezpieczyciel, a wiec  w Twoim przypadku "S".
To nie jest fantazja.
Pracuje w polskiej agencji, mam ZUS od 4262 zl. Oplacam skladke chorobowa. Gdybym teraz zlamala noge dostalabym 80% tej kwoty. Pod warunkiem, ze cale 3 miesiace pracowalabym na tej skladce. 
Tak nie bylo, bo w domu postojowe jest male, a ja w domu bylam. Ale i tak uwazam, ze warto oplacac wysokie skladki, bo  nie wiemy co nas czeka.
A ja nie mam zamiaru byc na utrzymaniu pracujacego syna.

Hawano, gwoli sprostowania.......nie dostałabyś 80% od kwoty 4.262 zł.
Przepisy zmieniły się latem ubiegłego roku.
Dostałabys 80% średniego przychodu obliczonego z ostatnich 12 miesięcy przed zachorowaniem, pomniejszonego oczywiscie o podatek.
Dla tych , którzy nie pracuja 12 miesięcy w DE , to duza różnica.
A poniżej podstawa prawna.
https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-emerytury/17,2,110,155876,podstawa-wymiaru-zasilku-naleznego-zleceniobiorcy.html  
09 grudnia 2017 22:35 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

Hawano, gwoli sprostowania.......nie dostałabyś 80% od kwoty 4.262 zł.
Przepisy zmieniły się latem ubiegłego roku.
Dostałabys 80% średniego przychodu obliczonego z ostatnich 12 miesięcy przed zachorowaniem, pomniejszonego oczywiscie o podatek.
Dla tych , którzy nie pracuja 12 miesięcy w DE , to duza różnica.
A poniżej podstawa prawna.
https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-emerytury/17,2,110,155876,podstawa-wymiaru-zasilku-naleznego-zleceniobiorcy.html  

Tak, wiem o tym. Pisalam o sredniej z 3 miesiecy a jest 12. Moze to lepiej nawet.
My nie pracujemy 12 miesiecy w DE, ale pracujemy  na postoju w PL i mamy ciaglosc, tylko, ze niski dochod za marketing zanizy ta srednia.
09 grudnia 2017 22:38 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Jeszcze raz to samo, ale moze trzeba.
Dostalabym oczywiscie chorobowe, ale de facto 80% sredniej placy za ostatnie 3 miesiace. Dni, w ktore nie pracowalam zaniza mi srednia, ale przy wysokiej podstawie i tak chorobowe bedzie wysokie.
Gdybym miala podstawy 500zl a nie 4000zl, to tylko plakac.

Jeszcze raz wyciagam posta w ktorym o tym pisalam.
10 grudnia 2017 08:52 / 14 osobom podoba się ten post
adamos60

ok.nie odpisuje każdej z osobna ,bo to nie ma sensu---- mam 15 lat jestem ,głupi i niedoświadczony .Wychował mnie tylko internet .Wybrałem też ten Rząd no bo co po takim się spodziewać?Pozdrawiam i spokojnej nocy. Dlatego kiedyś napisałem ,że nie lubię portali społecznościowych a dlaczego? no bo....hihiProszę nie odpisywać bo nie  lubię pisać z "mądrzejszymi" od siebie!Pa HIHI

Nie uważam siebie za madrzejszą , ale to co tutaj napisałeś to są takie głupoty obrażonego dziecka . Nie bardzo pojmuję o co Ci w końcu biega ...domyślam się tylko . Widocznie Adasiu jesteś z tych co : punkt 1....ja mam zawsze rację ......punkt 2. choćbym nie miał racji - patrz punkt 1. Napisałeś , że osoby z ukrytymi profilami są " bardzo nie inteligentne " ....no i co ...oczekiwałeś , że wszyscy pójdą za Twoimi słowami ...przyklasną , bo Ty tak chcesz , takie masz zdanie . Przestań zachowywać się jak smarkacz , bo już Ci nie uchodzi . Z Tobą strach nawet żartować ....żarty pasują Ci Twoje a innych Cię rażą . Napisałeś gdzieś , że jest tutaj trochę " porządnych ludzi " , czy jakoś tak mniej więcej ....A pozostali to kto według Ciebie ....łajzy ...bandyci...zlodzieje i pozostałe kure......two ? Zastanów się czasem co piszesz i będzie git ....Nie wypowiadam się za wszystkich , wypowiadam się za siebie : gdyby nie to forum to teraz , właśnie teraz na 100% bym oszalała . Tutaj wypisując jakieś głupoty zapominam na chwilkę o bólu , który mnie od środka....przez głowę ... po czubki palców rozdziera . To forum jest dla mnie i wielu innych odskocznią ....jeśli tego nie rozumiesz - trudno ...przyjdzie mi z tym żyć , jakoś się chyba pogodzę . To napisałam ja - Baśka n....jedna z tych" bardzo nie inteligentnych " , bo z zamkniętym profilem . P.S...Mnie Twoje slowa nie obraziły . One mnie rozśmieszyły ....dzięki za rozbawienie mnie .