Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

23 listopada 2018 08:26
Ryba , ziemniaki , brokuł , salata
23 listopada 2018 10:37
U nas też rybka
23 listopada 2018 11:01 / 1 osobie podoba się ten post
Pierogi z kapusta i grzybami i sałatka owocowa
24 listopada 2018 08:00 / 1 osobie podoba się ten post
Dla pdp zupa. Wczoraj miał jeść ale córka go zabrała na cały dzień więc ja miałam luz. Sobie zrobię zapiekankę z piekarnika. Jutro toż to niedziela pulpeciki w sosie, ziemniaczki i surówką. Na deser lody.
24 listopada 2018 08:34 / 1 osobie podoba się ten post
Placki ziemniaczane z musem jabłkowym pdp , ja z twarogiem .
24 listopada 2018 08:48 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Placki ziemniaczane z musem jabłkowym pdp , ja z twarogiem .

U mnie to samo +dla babci zalewajka
25 listopada 2018 07:06
Dziś pulpeciki w sosie pomidorowym +ziemniaczki+ surówką. Jutro będą do makaronu lub ryżu. Na deser galaretka owocowa. 
25 listopada 2018 08:21 / 1 osobie podoba się ten post
Rolady wołowe, ziemniaki , czerwona kapusta z żurawiną , salata
25 listopada 2018 14:09 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś miałam wolne od garów . Stery przejęła córka .
brukselka na masełku ziemniaki i chyba karkówka pieczona z morelą i śliwką w środku całkiem smaczne .
Zostało nam na jutro jeszcze .
Dziś babcia ma lepszy dzień ....
25 listopada 2018 14:40
Ewelina645

Dziś miałam wolne od garów . Stery przejęła córka .
brukselka na masełku ziemniaki i chyba karkówka pieczona z morelą i śliwką w środku całkiem smaczne .
Zostało nam na jutro jeszcze . :balans:
Dziś babcia ma lepszy dzień ....

Klasycznie to się schab tak przyrząda, ale można i karkówkę. Jeżeli ktoś ma dobre wyczucie smaku to kulinarny eklektyzm całkiem dobrze wychodzi. 
25 listopada 2018 14:49 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie jak i u Dorotee dziś wołowina, ale w postaci szatobriandów- czyli steków wołowych na francuską modę. Ze stekami to jest tak, że wyczucie jest potrzebne ponieważ zamiast soczystego mięska, otrzymamy podeszwę :) Sos bernaise do steków odchudziłam- zamiast żóltek i smietanki wspomogłam się jogurtem greckim w wersji niskokalorycznej. Wina nie da się niczym zastąpić i nie należy tego robić. Nie wytrzymałabym jakbym smaku nie podkręciła pieprzem. Dzisiaj to był zielony pieprz.
Do tego sałata z pomidorkami koktajlowymi i z sosem truskawkowo-musztardowym. Ziemniaki pieczone z rozmarynem do tego. Do obiadu czerwone wytrawne wino. W domu jestem- mogę
25 listopada 2018 15:44 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

U mnie jak i u Dorotee dziś wołowina, ale w postaci szatobriandów- czyli steków wołowych na francuską modę. Ze stekami to jest tak, że wyczucie jest potrzebne ponieważ zamiast soczystego mięska, otrzymamy podeszwę :) Sos bernaise do steków odchudziłam- zamiast żóltek i smietanki wspomogłam się jogurtem greckim w wersji niskokalorycznej. Wina nie da się niczym zastąpić i nie należy tego robić. Nie wytrzymałabym jakbym smaku nie podkręciła pieprzem. Dzisiaj to był zielony pieprz.
Do tego sałata z pomidorkami koktajlowymi i z sosem truskawkowo-musztardowym. Ziemniaki pieczone z rozmarynem do tego. Do obiadu czerwone wytrawne wino. W domu jestem- mogę :-)

Poezja , kusisz
25 listopada 2018 16:03
tina 100%

Klasycznie to się schab tak przyrząda, ale można i karkówkę. Jeżeli ktoś ma dobre wyczucie smaku to kulinarny eklektyzm całkiem dobrze wychodzi. 

Wyszło całkiem smaczne ja dwa tygodnie temu piekłam schab , potem w plastry i do sosu z warzywami to się zajadali 
25 listopada 2018 17:03
dorotee

Poezja , kusisz:-)

Na dodatek jestem cwana, bo steki wołowe przyrządza się szybciej od rolad, dlatego nie goszczą często na moim stole choć je uwielbiam...
Byłabym złodziejką pomysłów, jeślibym nie zaznaczyła , że sos truskawkowo-musztardowy jest z autorskiego przepisu synowej jednej z moich Pdp. 
25 listopada 2018 17:46
tina 100%

Na dodatek jestem cwana, bo steki wołowe przyrządza się szybciej od rolad, dlatego nie goszczą często na moim stole choć je uwielbiam...
Byłabym złodziejką pomysłów, jeślibym nie zaznaczyła , że sos truskawkowo-musztardowy jest z autorskiego przepisu synowej jednej z moich Pdp. 

Dlatego masz w nicku 100%