Język niemiecki z lektorem

13 marca 2018 13:44

Witajcie.
Dzisiaj, od godz. 13.00 do godz. 14.00 

będzie na forum Pani Beata - lektorka języka niemieckiego.
Została zaproszona, by pomóc osobom, które mają problem z j. niemieckim.

Przywita się z użytkownikami w temacie "Język niemiecki z lektorem".
Tam będziecie mogły/ mogli zadać jej pytania dot. różnych zagadnień związanych z pisownią, gramatyką j. niemieckiego.
Wszystkie osoby, zainteresowane jej pomocą, prosimy o wcześniejsze przygotowanie pytań.

Życzymy miłej nauki j. niemieckiego.
Zespół Opiekunki24.pl

14 marca 2018 13:02 / 4 osobom podoba się ten post
Guten Tag:)
Jestem od wielu lat lektorem języka niemieckiego, od kilku lat uczę opiekunki/ opiekunów, wyjeżdżających do pracy do Niemiec.
Zapraszam serdecznie do zadawania pytań.
Beata
14 marca 2018 13:04 / 2 osobom podoba się ten post
No I gdzie p.Beata?
14 marca 2018 13:05 / 1 osobie podoba się ten post
Ich bin da:)
14 marca 2018 13:07
Lektor.Beata

Guten Tag:)
Jestem od wielu lat lektorem języka niemieckiego, od kilku lat uczę opiekunki/ opiekunów, wyjeżdżających do pracy do Niemiec.
Zapraszam serdecznie do zadawania pytań.
Beata

Witam serdecznie, jak w prostych slowach wytlumaczyc mojej pdp, ze ja nie pracuje calodobowo i oprocz 2 godz przerwy naleza mi sie tez male chwilki spokoju. To,co ja Jej tlumacze wogole Jej nie przekonuje.
14 marca 2018 13:09
Czy to znaczy, ze mam tez pisac po niemiecku?
14 marca 2018 13:10 / 4 osobom podoba się ten post
Ich arbeite nicht rund um die Uhr. Außer zwei Stunden Pause muss ich auch etwas Ruhe haben.
14 marca 2018 13:12 / 1 osobie podoba się ten post
To co napisałam znaczy dosłownie: Ja nie pracuję na okrągły zegar:) Poza dwoma godzinami przerwy muszę mieć trochę spokoju.
14 marca 2018 13:14
Kruszynka64

Witam serdecznie, jak w prostych slowach wytlumaczyc mojej pdp, ze ja nie pracuje calodobowo i oprocz 2 godz przerwy naleza mi sie tez male chwilki spokoju. To,co ja Jej tlumacze wogole Jej nie przekonuje.

Powyżej była odpowiedź na pytanie pytanie Kruszynki64
14 marca 2018 13:15
Ja jej mowie-Frau....ab und zu muss ich auch kleine Pause machen,ich arbeite nicht durch den ganzen Tag .Czy to poprawnie? 
14 marca 2018 13:16 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Czy to znaczy, ze mam tez pisac po niemiecku?

Piszcie tak jak Wam wygodniej. Po niemiecku też, ja poprawię w razie potrzeby błędy:)
14 marca 2018 13:17 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Ja jej mowie-Frau....ab und zu muss ich auch kleine Pause machen,ich arbeite nicht durch den ganzen Tag .Czy to poprawnie? 

SUPER!
14 marca 2018 13:19 / 1 osobie podoba się ten post
Myślę, że ważne jest też, żeby to powiedzieć spokojnie i wolno, może wtedy bardziej dotrze. Ale to już psychologia:)
14 marca 2018 13:20 / 1 osobie podoba się ten post
Ja,stimmt, aber das funktioniert nicht.Meine Senioren immer weiter streit mit mir.Das ist jeden Tag.
14 marca 2018 13:23 / 3 osobom podoba się ten post
Może tez konkretnie, przykładowo: Liebe Frau X, ich brauche jetzt fünfzehn Minuten für mich. Ich muss mich ganz kurz hinlegen, weil ich Kopfschmerzen habe.
Co znaczy: Kochan pani X, potrzebuję teraz 15 minut dla siebie. Muszę się na chwilkę położyć, ponieważ boli mnie głowa.