Na wyjeździe 41

19 lutego 2020 13:12 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jaka ta kawiarka jest? Moze o cisnieniowym piszesz, bo mój ekspres miele od razu. Klasyczna kawiarka wygląda jak na zdjęciu. Ma sitko zamontowane w środku , na  zmieloną już kawę. Taki gadżecik. Espresso dobre z tego wychodzi

Też taki mam , zawsze rano z tego robie kawę którą pije z wami 
19 lutego 2020 13:37 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Espresso z tej kawiarki bardzo dobre i aromatyczne, a z niego wiadomo, można wypić czarne (lubię sobie po obiedzie takie wypić z cukrem),albo zrobić latte czy cappuccino :-)
Gdyby ktoś nabrał ochoty na zakup takiej kawiarki, nie radzę kupować tych tanich i lekkich. Kilka takich wyrzuciłam, bo po prostu brzydkie się zrobiły,a że  byly tanie,to i nie było  mi żal. Zawsze było mi szkoda kasy na te droższe, aż dostałam parę lat temu, taką porządną,z tych droższych, w prezencie. Wygląda cały czas tak samo a i kawa lepiej z niej smakuje. Teraz sama czasami jakimś kawoszom robię taki prezent :-)

Właśnie ,kiedyś piłam kawę  u PDp z takiej kawiarki,ale ona raczej z tych tanich, i kawa z niej po prostu smierdziala. Tak że teraz gdy ktoś proponuje mi kawę z takiej kawiarki to odmawiam.
Ale może masz rację ,inny metal ,większe ciśnienie to i inny smak
19 lutego 2020 13:44 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

Właśnie ,kiedyś piłam kawę  u PDp z takiej kawiarki,ale ona raczej z tych tanich, i kawa z niej po prostu smierdziala:-(. Tak że teraz gdy ktoś proponuje mi kawę z takiej kawiarki to odmawiam.
Ale może masz rację ,inny metal ,większe ciśnienie to i inny smak:-)

Te lekkie są wykonane z aluminium. Może zachodzi jakas reakcja chemiczna, ktora pogarsza smak, zwłaszcza w takiej długo eksploatowanej. Nie nadają się do długiego użytku. Stalowe, te droższe nie są juz tak podatne na reakcje chemiczne. Metal nie ma wpływu na ciśnienie. Nie ma w tych kawiarkach żadnego mechanizmu. Cisnienie wytwarza para wodna, podczas przyrządzania kawy. Wodę się wlewa do pojemnika w dolnej częsci tej maszynki 
19 lutego 2020 13:47 / 5 osobom podoba się ten post
Idę na spacer 
19 lutego 2020 13:56 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Idę na spacer :radosc1:

O,fajnie..
To ja też się zbieram, bo już godzinę tutaj siedzę ,jak bym wieczorem nie mogła zajrzeć 
Nie pędź za szybko, to może jeszcze Ciebie dogonię 
19 lutego 2020 14:52 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Te lekkie są wykonane z aluminium. Może zachodzi jakas reakcja chemiczna, ktora pogarsza smak, zwłaszcza w takiej długo eksploatowanej. Nie nadają się do długiego użytku. Stalowe, te droższe nie są juz tak podatne na reakcje chemiczne. Metal nie ma wpływu na ciśnienie. Nie ma w tych kawiarkach żadnego mechanizmu. Cisnienie wytwarza para wodna, podczas przyrządzania kawy. Wodę się wlewa do pojemnika w dolnej częsci tej maszynki :-)

Tak wiem jak to działa w domu mam dobry ekspres ciśnieniowy  wciskam guziczek, i sam miele kawę i robi mi pyszną kawę.
Mechanizm mnie nie obchodzi, ma być
19 lutego 2020 15:34 / 7 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jaka ta kawiarka jest? Moze o cisnieniowym piszesz, bo mój ekspres miele od razu. Klasyczna kawiarka wygląda jak na zdjęciu. Ma sitko zamontowane w środku , na  zmieloną już kawę. Taki gadżecik. Espresso dobre z tego wychodzi

U góry jest pojemnik na kawę ziarnistą. Taki ekspres ma Hrabina
 
19 lutego 2020 15:51 / 7 osobom podoba się ten post
Luke

U góry jest pojemnik na kawę ziarnistą. Taki ekspres ma Hrabina
 

Kosmiczny  nie tykaj bo jeszcze na jaką planete Cię zabierze 
19 lutego 2020 15:59 / 5 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Kosmiczny :-) nie tykaj bo jeszcze na jaką planete Cię zabierze :hihi:

To jakaś kapsuła  
19 lutego 2020 16:01 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

U góry jest pojemnik na kawę ziarnistą. Taki ekspres ma Hrabina
 

Chyba wiekowy musi być  może to już zabytek
19 lutego 2020 16:06 / 6 osobom podoba się ten post
Nie szalejcie dziewczyny on tylko tak kosmicznie wygląda a nawet kosmicznie nie kosztował 
Pojemnika na mleko nie ma więc o. Latte może Luke tylko pomarzyć  
19 lutego 2020 16:06 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

Tak wiem jak to działa:-) w domu mam dobry ekspres ciśnieniowy :-) wciskam guziczek, i sam miele kawę i robi mi pyszną kawę.
Mechanizm mnie nie obchodzi, ma być

Ekspresy, kawiarki, automaty różniste, a i tak każdy z nas ma swoją ulubioną kawę,gatunek,który nam najbardziej smakuje i sposób parzenia. 
Dla mnie,  jeśli espresso, to właśnie z tej kawiarki, dobrze spienione mleko (mam ten spieniacz )i latte czy cappuccino na bazie tego espresso, a zwykłą najbardziej lubię z tej takiej szklanej zaparzaczki z takim tłokiem, sitkiem gęstym zakończonym .
Z żadnego automatu tak mi nie smakuje, a i z żadnego nie jest taka gorąca .
No i kawę mielę za każdym razem w młynku 
19 lutego 2020 16:18 / 4 osobom podoba się ten post
Anka1

Chyba wiekowy musi być :chaplin: może to już zabytek:zaskoczenie1:

Teraz takie wracaja do łask....mozna wiecej kawy zrobic i podgrzewac,tak jak bylo kiedys tylko masz świezo zmielona kawe nie przez papierowy filter.Ostatnio były w PENNYM
19 lutego 2020 16:30 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

U góry jest pojemnik na kawę ziarnistą. Taki ekspres ma Hrabina
 

Przelewowy z wbudowanym młynkiem- wcale nie taki tojo  Mimo jej obaw , nie popsułbyś 
19 lutego 2020 16:33 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ekspresy, kawiarki, automaty różniste, a i tak każdy z nas ma swoją ulubioną kawę,gatunek,który nam najbardziej smakuje i sposób parzenia. 
Dla mnie,  jeśli espresso, to właśnie z tej kawiarki, dobrze spienione mleko (mam ten spieniacz )i latte czy cappuccino na bazie tego espresso, a zwykłą najbardziej lubię z tej takiej szklanej zaparzaczki z takim tłokiem, sitkiem gęstym zakończonym .
Z żadnego automatu tak mi nie smakuje, a i z żadnego nie jest taka gorąca .
No i kawę mielę za każdym razem w młynku :-)

Otóż to- kawa smakuje z jak najmniej skomplikowanych urządzen. Z automata mój korzysta i synowie jak przyjezdzają do domu. Nie mam tej zaparzaczki- masz jakiś swój typ? Chciałabym kupić a jest ich dużo i róznej rozpiętosci cenowej. Tak za rozsądną cenę i dobrą .