Towarzyszenie osobie starszej przy codziennych czynnościach

18 listopada 2018 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
Ja też nie lubię jak się zleza to z 10 osób pełnoletnich filiżanek do mycia dobrze że zmywarka jest a siedzą i pieprzą głupoty . Ale to jest rodzina a ja jestem w pracy .
18 listopada 2018 17:35 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Ja też nie lubię jak się zleza to z 10 osób pełnoletnich filiżanek do mycia dobrze że zmywarka jest a siedzą i pieprzą głupoty . Ale to jest rodzina a ja jestem w pracy .

A niektórzy to tak przyjdą...są tacy dumni że ich "stać"na opiekunkę.Opowiadaja m.soba a moja to, moja tamto...myślą że my się tym przejmujemy.Dla nas kasa ważna a nie to co oni se tam myślą, wyobrażają.Mowimy "ja  ja"! A czasem "jaaaajaaaa"(tzn.pocaluj mnie w (usunięte))

18 listopada 2018 18:14 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

A niektórzy to tak przyjdą...są tacy dumni że ich "stać"na opiekunkę.Opowiadaja m.soba a moja to, moja tamto...myślą że my się tym przejmujemy.Dla nas kasa ważna a nie to co oni se tam myślą, wyobrażają.Mowimy "ja  ja"! A czasem "jaaaajaaaa"(tzn.pocaluj mnie w (usunięte)):yahoo:

Zawsze sobie mówię że nie musimy się specjalnie lubić, ale minimum szacunku i kultury.Kiedy tego nie ma nie podejmuje dalej zlecenia, bo nie zamierza dorosłym ludziom robić wykładu.A zazwyczaj dyskusje nie koncza się powodzeniem, co najwyżej sztucznym okazywam min."tolerancji".Nadal wiekszosc Niemcow zachowuje się jakby Polska leżała na drugiej polkulis życie tam wygląda jak za czasów kamienia łupanego.Dlatego róbmy zdjęcia z podróży, naszego środowiska i pokazujmy na sztelach.Po czasie staniemy się "swoje"tak samo ogląda w ubiorze, zadbane uzębienie, włosy itd.zeby jedna drugiej nie przynosiła wstydu niepotrzebnie
20 listopada 2018 09:46
Wiem, że może być trudno, bo w końcu i anioł nieraz straciłby cierpliwość. Ale warto postawić siebie na miejscu starszej osoby i od razu złe myśli przechodzą.
26 listopada 2018 20:22 / 1 osobie podoba się ten post
verb

(usunięte)

Powiedz mi, o czym mozna w nieskonczonosc rozmawiac z PDP?
Jezeli siedzisz na stelli 2 lata?
Wczesnie,czy pozniej tematy do ozywionych rozmow sie koncza.
Jestem zwolenniczka,tego by nie siedziec i nie przyzwyczajac PDP do stalego towarzyszenia,
Pozniej,staniesz sie jej niewolnikiem.
Lekka rozmowa przy sniadaniu o..niczym, chwilka po obiedzie czy przy kawie,
Ale pol dnia tkwic przy pdp ?
NIE!
26 listopada 2018 20:26
Elka40

Moja Omcia dużo śpi w ciągu dnia(po śniadaniu, obiedzie, ciastku).Za to przed 19dostaje wigoru i siedzimy do 22 lub nawet do ok23 przed Tv. Jestem4dzien i już wiem że też się będę kładła po obiadku żeby "to"przetrwać.Specjalnie nie ma tu co zwiedzać, a paliwo też kosztuje i bez sensu się bujać.Ona nie bardzo daje się z domu wyciągnąc wiec tak będziemy się "kisić"do stycznia:pije kawe:

Elka40,a musisz tak z nia kisnac?
Tyle godzin?
Skracaj, te swoje posiedzenia przy niej.
Zmienniczka bedzie dziekowac
26 listopada 2018 20:44
koralia

Elka40,a musisz tak z nia kisnac?
Tyle godzin?
Skracaj, te swoje posiedzenia przy niej.
Zmienniczka bedzie dziekowac:modlmy sie:

No już mam na nią sposób, jak 20wybija na jej zegarze ściennym to mówię że 21 i tym sposobem ok 20.20szykuje ja spac a muszę bo ona prawie nie widzi i nie ma szans by bezpiecznie dotarła do sypialni, nosi piel-maj więc muszę świeże założyć, bo rano byloby....taki to już babcia nocny marek, a w dzień by spala non-stop
26 listopada 2018 21:26
koralia

Elka40,a musisz tak z nia kisnac?
Tyle godzin?
Skracaj, te swoje posiedzenia przy niej.
Zmienniczka bedzie dziekowac:modlmy sie:

Moja pdp i jej mąż mają po obiedzie 2h drzemki ale babcia ma teraz czas że po śniadaniu śpi na krześle . A to w fotelu wieczorem na wiadomościach . Dziś nie mogłam jej do spania z fotela wyciągnąć Bo mówi że ona nie idzie . A ja mówię idziesz bo jest noc a jesteś zmęczona . Potem problem z rozebraniem jak koszule chce ściągać a ona zakłada bo zimno cyrki takie że szok..
26 listopada 2018 21:41
Ewelina645

Moja pdp i jej mąż mają po obiedzie 2h drzemki ale babcia ma teraz czas że po śniadaniu śpi na krześle . A to w fotelu wieczorem na wiadomościach . Dziś nie mogłam jej do spania z fotela wyciągnąć Bo mówi że ona nie idzie . A ja mówię idziesz bo jest noc a jesteś zmęczona . Potem problem z rozebraniem jak koszule chce ściągać a ona zakłada bo zimno cyrki takie że szok..

Tak tak, z dziadkami tak jest.U mnie jutro będzie cyrk przy kompletnym prysznicu..jak dobrze że Pflege to robipotem fryzjerka w domu, ciekawe bo 1raz to "przerobie".Masakra z tymi sturkopfami
26 listopada 2018 23:06
Elka40

Tak tak, z dziadkami tak jest.U mnie jutro będzie cyrk przy kompletnym prysznicu..jak dobrze że Pflege to robi:aniolki:potem fryzjerka w domu, ciekawe bo 1raz to "przerobie".Masakra z tymi sturkopfami:nerwowy2:

Dzisiaj obejrzałam reportaż na FB , niestety nasze przekleństwo , Donata - einEngel aus Polen ,  mam na myśli to określenie Engel. Pracuje 16 h , przerwy nie ma , rodzina wpada na kawkę,/ obiad , i wszyscy się kochają!
26 listopada 2018 23:07
Na swrmediathek.de
26 listopada 2018 23:07
Na swrmediathek.de
27 listopada 2018 00:33 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Dzisiaj obejrzałam reportaż na FB , niestety nasze przekleństwo , Donata - einEngel aus Polen ,  mam na myśli to określenie Engel. Pracuje 16 h , przerwy nie ma , rodzina wpada na kawkę,/ obiad , i wszyscy się kochają!

27 listopada 2018 00:36
dorotee

Dzisiaj obejrzałam reportaż na FB , niestety nasze przekleństwo , Donata - einEngel aus Polen ,  mam na myśli to określenie Engel. Pracuje 16 h , przerwy nie ma , rodzina wpada na kawkę,/ obiad , i wszyscy się kochają!

A mówili ile ona zarabia? Bo to też niewiadomo, skoro tak "nadskakuje"? Może ten Engel sie ceni?! Dobrze że nie pokazali w Stern Tv, to by było..na całe de.Ja też kiedyś przy okazji dla syna gotowałam, ale za 300e. do wypłaty mc.i tak to owszem!gotuję tak i tak.Za free to mogą zapomnieć!
 
27 listopada 2018 07:07 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

A mówili ile ona zarabia? Bo to też niewiadomo, skoro tak "nadskakuje"? Może ten Engel sie ceni?! Dobrze że nie pokazali w Stern Tv, to by było..na całe de.Ja też kiedyś przy okazji dla syna gotowałam, ale za 300e. do wypłaty mc.i tak to owszem!gotuję tak i tak.Za free to mogą zapomnieć!
 

Ona mówiła - 1350 euro. Ona tam siedzi 3 miesiące, a na urlop zjeżdża na miesiąc. A dziadka nawet na spotkania z Polkami ciągnie, bo nie może go zostawić samego. No i podstawowe błędy: mycie i higiena PDP bez rękawiczek, kremowanie ciała też...