Towarzyszenie osobie starszej przy codziennych czynnościach

27 listopada 2018 08:17 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Ona mówiła - 1350 euro. Ona tam siedzi 3 miesiące, a na urlop zjeżdża na miesiąc. A dziadka nawet na spotkania z Polkami ciągnie, bo nie może go zostawić samego. No i podstawowe błędy: mycie i higiena PDP bez rękawiczek, kremowanie ciała też...:bezradny:

Fujjjjjjjjjjto znaczy chyba że to bylo ustawione, żeby taki brak profeski
27 listopada 2018 08:24 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Ona mówiła - 1350 euro. Ona tam siedzi 3 miesiące, a na urlop zjeżdża na miesiąc. A dziadka nawet na spotkania z Polkami ciągnie, bo nie może go zostawić samego. No i podstawowe błędy: mycie i higiena PDP bez rękawiczek, kremowanie ciała też...:bezradny:

Wkurzyłam się niemiłosiernie widząc ta " miłość",  potem trzeba z własnych pieniędzy kupować rękawiczki i środki dezynfekujące.
27 listopada 2018 08:26
Elka40

Fujjjjjjjjjj:zaskoczenie1:to znaczy chyba że to bylo ustawione, żeby taki brak profeski:bezradny:

Nic tam ustawione , jak " czujesz ", się członkiem rodziny to się pracuje jak w domu . 
27 listopada 2018 08:27
dorotee

Wkurzyłam się niemiłosiernie widząc ta " miłość",  potem trzeba z własnych pieniędzy kupować rękawiczki i środki dezynfekujące.

Nienormalna! Nas nie interesują zaopatrzenia w środki i materiały do pracy, bo to ich działka.Tak samo wyżywienie bo to stanowi umowa!
27 listopada 2018 08:30
Elka40

A mówili ile ona zarabia? Bo to też niewiadomo, skoro tak "nadskakuje"? Może ten Engel sie ceni?! Dobrze że nie pokazali w Stern Tv, to by było..na całe de.Ja też kiedyś przy okazji dla syna gotowałam, ale za 300e. do wypłaty mc.i tak to owszem!gotuję tak i tak.Za free to mogą zapomnieć!
 

Donata nie gotuje dla rodziny , tylko rodzina nie wpada ,żeby ją odciążyć ,ctypu przerwa od do , tylko się serdecznie gości .
U poprzedniej pdp córka przyjeżdżała w sobotę od 13 - 18 , a ja miałam wolne . Syn był już w piątek o 16 , pracowałam do obiadu , później wolne do kolejnego ranka . On cała opieke przejmował od przyjazdu . Oczywiście jadł z nami .
27 listopada 2018 08:31
dorotee

Nic tam ustawione , jak " czujesz ", się członkiem rodziny to się pracuje jak w domu . 

Ja się "członkiem" czuje oczywiscie chwilowojak widzę wiecej euro.Inaczej jestem zdystansowana Pflegekraft!
27 listopada 2018 08:31
Elka40

Nienormalna! Nas nie interesują zaopatrzenia w środki i materiały do pracy, bo to ich działka.Tak samo wyżywienie bo to stanowi umowa!

Jak się nakładają takich filmów , to pytają po co rękawiczki? Nie spotkalas opiekunki pracującej bez rękawiczek? Bo ja tak?
27 listopada 2018 08:34
dorotee

Donata nie gotuje dla rodziny , tylko rodzina nie wpada ,żeby ją odciążyć ,ctypu przerwa od do , tylko się serdecznie gości .
U poprzedniej pdp córka przyjeżdżała w sobotę od 13 - 18 , a ja miałam wolne . Syn był już w piątek o 16 , pracowałam do obiadu , później wolne do kolejnego ranka . On cała opieke przejmował od przyjazdu . Oczywiście jadł z nami .

Ja tachich dziwnych reportaży nie oglądam, tylko te które są spod ręki dobrego reżysera 
27 listopada 2018 08:34 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Ja tachich dziwnych reportaży nie oglądam, tylko te które są spod ręki dobrego reżysera 

Dobre czy dziwne ten obraz idzie w świat! Reporter miał Donacje przerwę organizować? Rękawiczki zakładać?
27 listopada 2018 08:36
dorotee

Jak się nakładają takich filmów , to pytają po co rękawiczki? Nie spotkalas opiekunki pracującej bez rękawiczek? Bo ja tak?

Nie, jeszcze nie akurat.Chyba bym po niej litry octu i śr.do odkażania zuzyla
27 listopada 2018 11:04 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Dobre czy dziwne ten obraz idzie w świat! Reporter miał Donacje przerwę organizować? Rękawiczki zakładać?

Reportaż tendencyjny- pokazówka. Przerwę jakąs tam miała po południu-rozmawiała wtedy przez skypa z rodziną. A rękawiczki cóż...jak było widać nie miała nawyku. Natomiast była wyrażnie zżyta z tą rodziną. Nic dziwnego, długo u nich pracowała, ale i w takich wypadkach da sie ustalić jakieś zasady. Może jej sympatia do podopiecznego wynikała z tego, że jej mąż miał chorobę nerek-któż to wie...
27 listopada 2018 11:06 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Ona mówiła - 1350 euro. Ona tam siedzi 3 miesiące, a na urlop zjeżdża na miesiąc. A dziadka nawet na spotkania z Polkami ciągnie, bo nie może go zostawić samego. No i podstawowe błędy: mycie i higiena PDP bez rękawiczek, kremowanie ciała też...:bezradny:

Nawet jakby to było netto- to na działalnosć mało...Adolf na tle półek z włóczką był dekoracją do odpowiedniego zaprezentowania się pośredniczki- to nie była Niemka...
27 listopada 2018 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś na ZDF o godz.21 następny program o opiekunkach z Polski. Chyba to będzie wywiad z jedną z nas - Małgosią.
27 listopada 2018 18:13 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Dziś na ZDF o godz.21 następny program o opiekunkach z Polski. Chyba to będzie wywiad z jedną z nas - Małgosią.

Oki to możnaby zobaczyc
27 listopada 2018 20:55
Elka40

Oki to możnaby zobaczyc:inspektor:

Cytuję info od koleżanki, która podała namiary na ten program:
"Nooo i mamy DOOPĘ program został przeniesiony na inny termin ..teraz Małgosia otrzymała taka wiadomość ...szlag jasny