Porady A&J Partners

21 stycznia 2019 09:33
 
Dzień dobry w dniu 21.01.2019! 
 
Dziś jest poniedziałek, ale nie taki zwyczajany, bo w dniu dziejszym obchodzimy DZIEŃ BABCI, a jutro DZIEŃ DZIADKA.
Z tej okazji chcielibyśmy życzyć naszym Seniorom dużo zdrowia i witamin- w szczególności w tym zimowym czasie, aby każdy dzień obfitował w powody do uśmiechu i radości... Wszystkim Babciom, Wszystkim Dziadkom-  najlepszego składa firma A&J Partners. 
 
A kto ma możliwość posłuchania Radio Silesia- zapraszamy do włączenia częstotliwości 96,2 fm. Przygotowalismy konkurs, w którym ufundowaliśmy ciekawe i zdrowe nagrody dla Babć i Dziadków. 
 
   
 
https://link.do/TeJiA
 
23 stycznia 2019 14:05 / 1 osobie podoba się ten post
Kultura jest bardzo ważna w naszym życiu; świadczy o nas. Na jej wpływ ma wychowanie, edukacja, środowisko w którym wyrastaliśmy.  Polska i Niemcy, europejskie kraje graniczące ze sobą, jednakże odmienności w sposobie zachowywania się mogą dziwić, a nawet lekko napawać strachem, szczególnie osoby, które pierwszy raz mają kontakt z sąsiadami.  Warto poczytać odrobinę na temat przyzwyczajeń w kraju, do którego wyjeżdżamy. Na pewno pozwoli to uniknąć sytuacji dla nas stresujących, nieprzyjemnych i poza tym dobrze być postrzeganym, jako człowiek kulturalny.
Zanim wyjedziemy do Niemiec, zasięgnijmy informacji o kulturze kraju.  Poniżej garstka informacji napisana przez nasz dział niemiecki, zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że komuś pomoże i przybliży obyczajowość Niemców. 
 
  
  
 
 
https://bit.ly/2GLmbDl
 
 
23 stycznia 2019 16:25 / 1 osobie podoba się ten post
Podoba mi się ten tekst i następny. Fajnie byłoby, żeby firmy przygotowały coś takiego opiekunkom wyjeżdżającym pierwszy raz+ zestaw podstawowych zwrotów potrzebnych na miejscu. Niby jest internet, ale jeśli agencja wie, że dana osoba jedzie pierwszy raz i ma słaby język, to taka "wkładka" do koperty z umową mogłaby by być chyba przydatna?
23 stycznia 2019 17:39 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

Kultura jest bardzo ważna w naszym życiu; świadczy o nas. Na jej wpływ ma wychowanie, edukacja, środowisko w którym wyrastaliśmy.  Polska i Niemcy, europejskie kraje graniczące ze sobą, jednakże odmienności w sposobie zachowywania się mogą dziwić, a nawet lekko napawać strachem, szczególnie osoby, które pierwszy raz mają kontakt z sąsiadami.  Warto poczytać odrobinę na temat przyzwyczajeń w kraju, do którego wyjeżdżamy. Na pewno pozwoli to uniknąć sytuacji dla nas stresujących, nieprzyjemnych i poza tym dobrze być postrzeganym, jako człowiek kulturalny.
Zanim wyjedziemy do Niemiec, zasięgnijmy informacji o kulturze kraju.  Poniżej garstka informacji napisana przez nasz dział niemiecki, zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że komuś pomoże i przybliży obyczajowość Niemców. 
 
  
:prosze o cisze: :agent: :strach przed noca:
 
 
https://bit.ly/2GLmbDl
 
 

Sorki, znam Niemcy(ow)od małolaty i z kultura to u nich akurat na bakier, to raczej bardziej pozory.Kiedy są wśród "swoich" widać kulturę...pracowałam w turystyce kiedyś i widziałam..i lekarzy, inżynierów itp.na trzeźwo to od biedy (po kilku głębszych.....).To raczej nasz kraj ma więcej ogłady i oni często od nas się uczą, zazdroszczą nam sposobu bycia wyglądu, rozwoju kraju itp.tylko nie mowia o tym.
24 stycznia 2019 08:29 / 1 osobie podoba się ten post
Zgadzam się, Polacy są doceniani w Niemczech i dlatego jest zapotrzebowanie na opiekunki z Polski.
 
Pozdrawiam serdecznie 
24 stycznia 2019 08:35 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Podoba mi się ten tekst i następny. Fajnie byłoby, żeby firmy przygotowały coś takiego opiekunkom wyjeżdżającym pierwszy raz+ zestaw podstawowych zwrotów potrzebnych na miejscu. Niby jest internet, ale jeśli agencja wie, że dana osoba jedzie pierwszy raz i ma słaby język, to taka "wkładka" do koperty z umową mogłaby by być chyba przydatna?

Słuszna uwaga 
 
Bardzo dziękuję za sugestię.
29 stycznia 2019 09:10
Dzień dobry, 
 
dzisiaj zamieszczam drugą część artykułu o różnicach kulturowych pomiędzy Polakami, a Niemcami. Można w nim przeczytać m.in. o tym, czy  Niemcy łączą życie zawodowe z życiem prywatnym i jaki mają do tego stosunek oraz jak traktują swoją sferę prywatności. 
 
Do przerwy, do kawy, na wieczór przed zaśnięciem- zachęcam do zapoznania się z naszym tekstem   
 
 
https://bit.ly/2sgSeXo
 
 
 
29 stycznia 2019 11:23 / 2 osobom podoba się ten post
ajpartners

Dzień dobry, 
 
dzisiaj zamieszczam drugą część artykułu o różnicach kulturowych pomiędzy Polakami, a Niemcami. Można w nim przeczytać m.in. o tym, czy  Niemcy łączą życie zawodowe z życiem prywatnym i jaki mają do tego stosunek oraz jak traktują swoją sferę prywatności. 
 
Do przerwy, do kawy, na wieczór przed zaśnięciem- zachęcam do zapoznania się z naszym tekstem :pije kawe: :ide spac: :lulu:
 
 
https://bit.ly/2sgSeXo
 
 
 

Różnica jest taka że od nas się wymaga roli opiekunki, nie raz prawie  pielęgniarki, kucharki, sprzątaczki za 1pensje.Niemka/ec zrobi 7,5h (nasza "branża"Pflege) jak zrobi..? sami nie raz widzimy...! I chociaż takie usługi kosztują, to! ich jakość pozostawia wiele do życzenia.Takze "asystujmy", podglądamy czy wykonali wymagane  czynności które są stricte w ich zakresie obowiazkow.!
29 stycznia 2019 12:58 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Różnica jest taka że od nas się wymaga roli opiekunki, nie raz prawie  pielęgniarki, kucharki, sprzątaczki za 1pensje.Niemka/ec zrobi 7,5h (nasza "branża"Pflege) jak zrobi..? sami nie raz widzimy...! I chociaż takie usługi kosztują, to! ich jakość pozostawia wiele do życzenia.Takze "asystujmy", podglądamy czy wykonali wymagane  czynności które są stricte w ich zakresie obowiazkow.!

Dokładnie u mnie to samo , jedna przyjdzie zrobi dokładnie a druga byle jak . Wczoraj był facet rzucał babcia jak workiem kartofli aż zaczęła krzyczeć żeby ją zostawił . Mówię mu że powoli a on wzdycha Jezu jak ciężko .. albo kładzie babci ręce na oparciu wózka toaletowego i mówi to pani wstanie a babcia patrzy jak na wariata . Mówię że nie da rady trzeba podnieść a on o jej ..
29 stycznia 2019 13:38 / 3 osobom podoba się ten post
Elka40

Różnica jest taka że od nas się wymaga roli opiekunki, nie raz prawie  pielęgniarki, kucharki, sprzątaczki za 1pensje.Niemka/ec zrobi 7,5h (nasza "branża"Pflege) jak zrobi..? sami nie raz widzimy...! I chociaż takie usługi kosztują, to! ich jakość pozostawia wiele do życzenia.Takze "asystujmy", podglądamy czy wykonali wymagane  czynności które są stricte w ich zakresie obowiazkow.!

Elżbieto40, czy widziała Ty kiedy aby Pflege stawiła się punktualnie? 
To tak odnosnie artykułu...No i jaki z tego wniosek- albo ja mam krótką pamięć, albo Polacy nie są szanowani w Niemczech, albo Pflege to nie Niemiec- co ostatecznie wcale by mnie nie zdziwiło...
29 stycznia 2019 13:42 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Elżbieto40, czy widziała Ty kiedy aby Pflege stawiła się punktualnie? :-)
To tak odnosnie artykułu...No i jaki z tego wniosek- albo ja mam krótką pamięć, albo Polacy nie są szanowani w Niemczech, albo Pflege to nie Niemiec- co ostatecznie wcale by mnie nie zdziwiło...

U mnie chodzą jak chcą dziś z rana była już 8:10 a wczoraj 8:40 jak im się widzi . Zresztą to też zależy ile pdp mają do odwiedzenia tak myślę .
29 stycznia 2019 13:44 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

U mnie chodzą jak chcą dziś z rana była już 8:10 a wczoraj 8:40 jak im się widzi . Zresztą to też zależy ile pdp mają do odwiedzenia tak myślę .

No to wyrażając szacunek dla Niemców napiszę tak...To ich problem...
29 stycznia 2019 13:47 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

No to wyrażając szacunek dla Niemców napiszę tak...To ich problem...

Pewnie że tak . 
  JA w każdym razie  zaznaczyłam dziadkowi że na zakupy i obiad potrzebuję czasu a nie szybko łapu capu .. czasem siedzi nie zadowolony ale nie będę rwać włosów z głowy i się spieszyć bo on ma kaprys ..
29 stycznia 2019 15:21 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Elżbieto40, czy widziała Ty kiedy aby Pflege stawiła się punktualnie? :-)
To tak odnosnie artykułu...No i jaki z tego wniosek- albo ja mam krótką pamięć, albo Polacy nie są szanowani w Niemczech, albo Pflege to nie Niemiec- co ostatecznie wcale by mnie nie zdziwiło...

Widziałam różne, 2 tylko Pflege z Turcji mężczyzn bardzo kompetentni, dokładni.Reszta to obiboki
29 stycznia 2019 15:23
Ewelina645

U mnie chodzą jak chcą dziś z rana była już 8:10 a wczoraj 8:40 jak im się widzi . Zresztą to też zależy ile pdp mają do odwiedzenia tak myślę .

To standard bo niektóre rodziny i ich pacjenci wymagaja (płacą!) to później przy"reszcie" chcą czasu "uszporowac" to robią łapucapu.Jeden cyrk