Kto z was zostaje na święta?

20 listopada 2018 09:07 / 2 osobom podoba się ten post
Jeśli chodzi o wigilię to najlepiej zapytaj podopieczną. Z reguły jedzą sałatkę ziemniaczaną i parówki wiedeńskie, Wienerwurstchen. Na pierwszy i drugi dzień świąt wystarczy trochę bardziej uroczysty obiad, zawsze sprawdzi się pieczeń wieprzowa, ziemniaki lub spatzle i np. czerwona kapusta. Śniadania i kolacje jak codzień. Ogólnie to się nie przejmuj, oni nie przykładają dużej eagi do jedzenia na święta. Z pl weź liść laurowy i ziele i może grzyby suuszone, jak będziesz chciała dla siebie coś dodatkowo zrobić.
 
 
20 listopada 2018 23:21
Dzięki Wielkie Kochana za te rady wEzme jak radzisz ale to co?To tam nie idzie kupic żadnych przypraw ? Lubie gotować ale no nie wiadomo na co się trafi czy bedzie trzeba stosować sie twardo do diety czy cos swojego wprowadzic do meni,kurde  nie wiem jeszcze czy to bedzie nowa sztela czy na podmiane jade dopiero sie dowiem czekam na telefon.Ale dzieki za rady ,ale ogólnie to gotujesz normalne dania takie jak w domu w pl czy wymagaja swoich dań?jak radzisz?
20 listopada 2018 23:50 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki za rady napewno skorzystam mam nadzieje że bedziemy w kontakcie jestem na etapie pakowania sie  no ale też nie wiem jaka będzie pogoda nie wiem czy bede kogoś zmieniać czy jade na nowe miejsce czekam na telefon laptop zostawiam w domu bo potrzebny domownikom ale mam telefon licze na Was miłe kolezanki że pomożecie podpowiecie czasami jak nadejdą trudne chwile .Z całego serca pozdrawiam .:
 
22 listopada 2018 08:58
Witam, serdecznie kolezanki.
Jeśi potrzebujecie sumiennej, uczciwej przede wszystkim zmienniczki bez nałogów dajcie znać.
Miłego dnia
22 listopada 2018 09:03
Magda42

Dzięki Wielkie Kochana za te rady wEzme jak radzisz ale to co?To tam nie idzie kupic żadnych przypraw ? Lubie gotować ale no nie wiadomo na co się trafi czy bedzie trzeba stosować sie twardo do diety czy cos swojego wprowadzic do meni,kurde  nie wiem jeszcze czy to bedzie nowa sztela czy na podmiane jade dopiero sie dowiem czekam na telefon.Ale dzieki za rady ,ale ogólnie to gotujesz normalne dania takie jak w domu w pl czy wymagaja swoich dań?jak radzisz?

U mnie np jest tylko Aldi netto K&K i Edeka Ale jakoś bardziej mi odpowiadają przyprawy z Lidla . Niestety Lidl jest w Münster . Ale daje radę 
22 listopada 2018 09:07
Gosia61

Witam, serdecznie kolezanki.
Jeśi potrzebujecie sumiennej, uczciwej przede wszystkim zmienniczki bez nałogów dajcie znać.
Miłego dnia :-)

Proszę zapytać w Pflegerin24 o wolne sztele w okresie świąt?ewentualnie Work Servis.Na czarno to większość to stałe osoby które się wymieniają i ciężko się załapać.Praca przez firmę też ma czasem + 
22 listopada 2018 09:16
dziękuje
23 listopada 2018 10:18
Ja już zgłosiłam firmie, że chcę wyjechać w styczniu. Napisali do mnie, że się zgadzają, ale jak będzie pożar i tak będą dzwonić.
26 listopada 2018 15:02 / 2 osobom podoba się ten post
Ja na Święta będę i tak wstępnie do lutego posiedzę.
26 listopada 2018 15:57
basiabasia71

Ja na Święta będę i tak wstępnie do lutego posiedzę.

Fajnie to już nas 
11 grudnia 2018 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
No ja w koncu wracam do pracy ze tez Swieta w De bede spedzac...
12 grudnia 2018 06:45 / 1 osobie podoba się ten post
Cześć Użytkowniczka, cieszę się że będziesz z Nami i dobrej Stelli
18 grudnia 2018 16:16 / 1 osobie podoba się ten post
ja wczoraj przyjechałam do niemiec, ciezko było rozstać sie z rodziną ale coś za coś. Oferta dobra to i pracować sie chce
18 grudnia 2018 16:39 / 1 osobie podoba się ten post
O właśnie takie tematu wypatrywałam! Jestem tu nowa i właśnie zostaję na święta w DE
18 grudnia 2018 16:41 / 1 osobie podoba się ten post
Ja zostaje niestety, nawet do konca stycznia