Odliczam dni 18

04 marca 2019 08:45
GrazynaM55

Nie obejrzysz się a już będzie koniec marca i będziesz w domku :) 

No nam nadzieję bo ten maraton od początku stycznia już mnie męczy . 
05 marca 2019 07:40 / 3 osobom podoba się ten post
Magdalenka ma dziś zmianę kodu na 6 z przodu.

Dorotee - 14
Dosia - 71
Dusia1978 - 25
Elka40 - 11
Ewelina645 - 15
Magdalenka - 69
Malgi - 26
Maluda - 38
Werska - 8
05 marca 2019 08:14 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

No nam nadzieję bo ten maraton od początku stycznia już mnie męczy . :wiezienie:

Nie ma co się dziwić, nie jesteśmy robotami tylko ludźmi. 
05 marca 2019 09:36 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Magdalenka ma dziś zmianę kodu na 6 z przodu.

Dorotee - 14
Dosia - 71
Dusia1978 - 25
Elka40 - 11
Ewelina645 - 15
Magdalenka - 69
Malgi - 26
Maluda - 38
Werska - 8

05 marca 2019 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie nastąpiła drobna zmiana i nie 8 dni, a 9 zostało. Nie wiem skąd, ale u zmienniczki też mało busów jeździ i jakiś taki nietypowy wynalazł.

Dorotee - 14
Dosia - 71
Dusia1978 - 25
Elka40 - 11
Ewelina645 - 15
Magdalenka - 69
Malgi - 26
Maluda - 38
Werska - 9
05 marca 2019 10:49
Dusia1978

:szampan::radosc1::szampan:

Ja już zgłupiałam bo firma twierdzi że jednak wymiany nie bedzie.Wiec bym miała od jutra 24do końca, ale nie chce mieszać w odliczaniu.Jak co to dopisze Ktoś chciał mnie odsunąć, ale nie miał podstaw
05 marca 2019 11:03
Elka40

Ja już zgłupiałam:zaklopotanie: bo firma twierdzi że jednak wymiany nie bedzie.Wiec bym miała od jutra 24do końca, ale nie chce mieszać w odliczaniu.Jak co to dopisze :aniolki:Ktoś chciał mnie odsunąć, ale nie miał podstaw:radosc:

To jak wymiany nie będzie to Ty masz zapuścić tam korzenie? Bezsens !. U mnie ma być wymiana na 30 marca jak dotrwam bo dziadek nie śpi całe noce. Dziś 4x wstawałam do niego, poprostu nie śpi i drze się . Pflege też przestało już przychodzić. Jestem wykończona i bez sił już po ledwie 2 tygodniach. Tutaj każdy max 4 tygodnie i ucieka. Rodzina nic z tym nie robi bo twierdzi że jak mu da mocne leki na sen to on umrze  , Zresztą ma 92 lata to czego się spodziewać . Każdy musi umrzeć.. . Tak więc trzeba mieć się tutaj na baczności i pić hektolitry kawy ale ileż można?????
05 marca 2019 11:28
Dusia1978

To jak wymiany nie będzie to Ty masz zapuścić tam korzenie? Bezsens !. U mnie ma być wymiana na 30 marca jak dotrwam bo dziadek nie śpi całe noce. Dziś 4x wstawałam do niego, poprostu nie śpi i drze się . Pflege też przestało już przychodzić. Jestem wykończona i bez sił już po ledwie 2 tygodniach. Tutaj każdy max 4 tygodnie i ucieka. Rodzina nic z tym nie robi bo twierdzi że jak mu da mocne leki na sen to on umrze  , Zresztą ma 92 lata to czego się spodziewać . Każdy musi umrzeć.. . Tak więc trzeba mieć się tutaj na baczności i pić hektolitry kawy ale ileż można?????

Nie u mnie o coś innego chodzi, o to ze opiekunce.prawnej nie spodobało się że zawiesiłam info.przed drzwi że "proszę nie dzwonić na dzwonek żeby pdp.idac się nie przewrocila jeśli usłyszy i w (pośpiechu pójdzie bo korytarz długi i kręty)" Na to -Zażądała wymiany! A firma chyba na to że -"nie ma podstawy do wymiany"? tak myślę ?(laska nie doczytała chyba umowy..?).Mogę siedzieć sztela "mozliwa".Inaczej pojadę gdzieś indziej i tyle.Firmie widzę zaczyna zależeć a więc..o ile finans.będzie ok i na czas, to popracuje!
05 marca 2019 16:16 / 1 osobie podoba się ten post
Zawirowania jak widać. Elka40, to napiszesz czy zmienić i na ile dni. Ja czekam na SMS o szczegółach busa, bo jeszcze to dogrywał w firmie, ale generalnie na koniec przyszłego tygodnia będę w domu. Dziś usłyszałam, że na zmianę do koleżanki przyjeżdża ta, co się zarzekała, że już tu nie wróci, i rodzina też jej nie chciała.... W ciągu miesiąca zwrot o 180 stopni po obu stronach. Ta, co teraz to ta asertywna i sporo rzeczy na lepsze zmieniła, ale nie ruszała pokoju (brak miejsca na rzeczy opiekunki, które leżą w walizce, bo córka od trzech lat nie jest w stanie zabrać rzeczy zmarłej mamy) i łazienki jeszcze (podobnie jak z pokojem). To jestem ciekawa, jak się sytuacja rozwinie. Dziś te, co dłużej pracują stwierdziły, że były gotowe godzić się na różne niedogodności, bo zależało im na pracy. Ale sytuacja się zmieniła (internet sporo zmienił, i mają już więcej kontaktów), a zachowanie za wiele się nie zmieniło.
Dzięki wszelkim nadrzędnym instancjom za internet, za różne fora!!!!!- bo człowiek poczyta, przemyśli i już nie taki głupi- nie mówię, żeby walczyć o wszystko ze wszystkimi, ale przynajmniej świadomie można podjąć decyzję na co się godzę, na co nie i jaki mogą być tego koszta!
05 marca 2019 16:38
Witam! U mnie zaszła duża zmiana z 71 na 7 dni. Później na trochę do kraju i powrót do Niemiec.
05 marca 2019 18:29
Dosia

Witam! U mnie zaszła duża zmiana z 71 na 7 dni. Później na trochę do kraju i powrót do Niemiec.

Taka to praca- zmiany, przetasowania. Ja wracam w to miejsce, gdzie teraz jestem. Zostawiam jakieś rzeczy. Ale tylko takie, których nie szkoda się pozbyć- w razie czego.
 
Dorotee - 14
Dosia - 7
Dusia1978 - 25
Elka40 - 11
Ewelina645 - 15
Magdalenka - 69
Malgi - 26
Maluda - 38
Werska - 9
05 marca 2019 18:43
Werska

Taka to praca- zmiany, przetasowania. Ja wracam w to miejsce, gdzie teraz jestem. Zostawiam jakieś rzeczy. Ale tylko takie, których nie szkoda się pozbyć- w razie czego.
 
Dorotee - 14
Dosia - 7
Dusia1978 - 25
Elka40 - 11
Ewelina645 - 15
Magdalenka - 69
Malgi - 26
Maluda - 38
Werska - 9

Ja zabieram wszystkie. Może tu i wrócę ale około wakacji i to na max 3-4 tygodnie. Tutaj żadna dłużej nie przebywa i żadna nie wraca. Dziadek nie śpi całymi nocami . Żeby tylko nie spał obok ale on się drze w niebo głosy a nic mu nie jest. Prośby firmy do rodziny o leki na sen nic nie dają bo twierdzi rodzina, że za słabe serce dziadek ma. Tutaj jest czas pobytu ruchomy ja już sama skróciłam o 5 dni a nie wiem czy nie będzie więcej. Okolica ok, budżet na jedzenie i warunki mieszkaniowe nawet stawka do jednej osoby ok,  nawet super ale prośby firmy nie skutkują. I każda która się porwała na więcej już 4 tygodnie zawsze skracała i nie dotrwała do końca turnusu. Tak więc planowo na 30 marca mam już busa a może to być wcześniej. 
05 marca 2019 19:10
Nie wróciłabym do pracy, gdzie wyspać się nie mogę. Jak pytam o miejsce, to jedna z ważniejszych rzeczy- brak wstawania nocnego. Rozumiem, że to się może zmienić w trakcie zlecenia, ale jeśli nie byłoby reakcji- czyli niestety tabletek na sen, to bym nie wróciła. Nie dziwię się, że nikt tam długo nie wytrzymuje.
05 marca 2019 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
No niestety kolejna ściema agencji. W opisie napisane jest "pacjent przebudza się kilka razy w nocy". Tylko wybudzać się i chwilę poleżeć , ewentualnie napić się wody czy pójść raz do WC to ok. Ale on poprostu wrzeszczy pomocy i Hallo i nic mu nie jest. Werska już się przemęcze najwyżej skrócie turnus . Ale dobrze by było (i to zasugerowałem w agencji) , że zmienniczka niech przyjedzie cała dobę wcześniej i zobaczy jak tutaj wygląda noc. W dzień ok. Ale noc jest nie dowytrzymania  i wtedy zobaczy cały obraz sytuacji. 
05 marca 2019 21:55
Dusia1978

No niestety kolejna ściema agencji. W opisie napisane jest "pacjent przebudza się kilka razy w nocy". Tylko wybudzać się i chwilę poleżeć , ewentualnie napić się wody czy pójść raz do WC to ok. Ale on poprostu wrzeszczy pomocy i Hallo i nic mu nie jest. Werska już się przemęcze najwyżej skrócie turnus . Ale dobrze by było (i to zasugerowałem w agencji) , że zmienniczka niech przyjedzie cała dobę wcześniej i zobaczy jak tutaj wygląda noc. W dzień ok. Ale noc jest nie dowytrzymania  i wtedy zobaczy cały obraz sytuacji. 

Spróbuj kropli Sedariston z apteki, i nie pozwólcie spać dziadkowi w dzien może pomoże?Moja pdp.ma czasem fazy że między 2.20-3.10 wstaje idzie na klo w sypialni a potem czegoś szuka??? Później siedzi na podłodze i puka bo nie może wstać, od 2dni ok 23ej zamykam barierki(ma piel-maj..)i już ok.Tyle że jeszcze kontaktuje na tyle.2x powiedziałam że za nocki jest ekstra płatne! Najgorzej jak się drąWtedy korki do uszów bo co? W Heimach nikt nie reaguje("te typy tak mają").Demencja to powoduje i chyba trzeba to zostawić?!