Jak minął dzień 5

12 listopada 2019 19:05 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Chyba tak albo podobny:-) o tak mi to utkwiło w pamięci że cytrynę dodaje do przestudzonej herbaty:sciana:

Coś w tym stylu  I że cytryniany się znajduja już w cytrynach  chyba nigdy nie lubiłaś chemii, a ja tak...
Twój wczesniejszy wpis Anno...
 

Użytkowniczka
 
Postów: 80
Lubianych postów: 185
Znajomi: 1





10 listopada 2019 19:01 / 5 osobom podoba się ten post


Podoba mi się! Cytat

 
Mleczko
I ja, i ja też . Ostatnio piję CEJLONSKA  . Lubię mocną, czarną, bez udziwnień  a cytrynka koniecznie . Chociaż ostatnio czytałam, że to nie jest dobre połączenie .

Masz rację czytałam niedawno na temat połączenia cytryny z herbatą i rzeczywiście jest szkodliwe jeśli do gorącej świeżo zaparzonej herbaty dodamy cytrynę. Z liści herbaty wydostaje się glin który w połączeniu z cytrynianem tworzy substancje szkodliwa dla zdrowia. Sytuacja się zmienia gdy do lekko przestygnietej herbaty dodamy cytrynę.Wtedy nie ma problemu i można tylko powiedzieć ....Na Zdrowie..


 
 
12 listopada 2019 19:10 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Napisz lepiej, że w zug :smiech2:

A może do Zug 
12 listopada 2019 19:14 / 1 osobie podoba się ten post
Anka1

Ale to za mało :aniolki:trzeba kogoś żeby Cię rozgrzał:taniec2:

Tauron
12 listopada 2019 19:18 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Czekam na ogłoszenie wyników głosowania w senacie . Nic nie moge pisać, bo kciuki trzymam :yeah:

Niektórzy potrafią stopami pisać albo trzymając długopis w ustach podziwiam
12 listopada 2019 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
Grodzki marszałkiem
12 listopada 2019 19:27 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Niektórzy potrafią stopami pisać albo trzymając długopis w ustach:-) podziwiam:-)

No nie  jeszcze nie muszę . 
 
Dostaje kartki swiąteczne i kalendarzyki jeden na biurko, drugi do notesu. W Raciborzu  znajduje się Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami - malunki są cudowne . Portrety, martwa natura i inne .  Ludzie pokrzywdzeni przez los, za to Bóg ich obdarzył innymi  zdolnościami . Tez podziwiam 
12 listopada 2019 19:28 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Coś w tym stylu :-) I że cytryniany się znajduja już w cytrynach :-) chyba nigdy nie lubiłaś chemii, a ja tak...:hihi:
Twój wczesniejszy wpis Anno...
 

Użytkowniczka
 
Postów: 80
Lubianych postów: 185
Znajomi: 1





10 listopada 2019 19:01 / 5 osobom podoba się ten post


Podoba mi się! Cytat

 
Mleczko
I ja, i ja też . Ostatnio piję CEJLONSKA :-) . Lubię mocną, czarną, bez udziwnień  a cytrynka koniecznie . Chociaż ostatnio czytałam, że to nie jest dobre połączenie .

Masz rację czytałam niedawno na temat połączenia cytryny z herbatą i rzeczywiście jest szkodliwe jeśli do gorącej świeżo zaparzonej herbaty dodamy cytrynę. Z liści herbaty wydostaje się glin który w połączeniu z cytrynianem tworzy substancje szkodliwa dla zdrowia. Sytuacja się zmienia gdy do lekko przestygnietej herbaty dodamy cytrynę.Wtedy nie ma problemu i można tylko powiedzieć ....Na Zdrowie..


 
 

Upssss... zupełnie ale to zupełnie nie potrzebnie zadajesz sobie trud udowadniania mi czegoś ot luźna interpretacja kiedyś tam przeczytanego artykułu. Każdy coś lubi Ty chemię ja historię  i dobrze.I tak niech zostanie.
12 listopada 2019 19:43 / 2 osobom podoba się ten post
Anka1

Upssss...:-) zupełnie ale to zupełnie nie potrzebnie zadajesz sobie trud udowadniania mi czegoś:-) ot luźna interpretacja kiedyś tam przeczytanego artykułu. Każdy coś lubi Ty chemię ja historię  i dobrze.I tak niech zostanie.

Ależ żaden problem...rzuciłam tylko okiem i wyłapałam nieścisłości  Tak to jest z informacjami z netu, czy onetu. Aby wiedzieć co jest prawdą , a co kłamstwem, trzeba samemu znac chociażby jakieś podstawy- nawet po to, aby ta luźna interpretacja zachowała wartość merytoryczną.
Oczywiście, każdy powienien mieć jakieś zainteresowania, hobby- chociażby po to aby nie rozmawiać tylko i wyłącznie "o kimś".
Jeśli się zdecydujesz podzielić wiedzą historyczną to chętnie poczytam...
12 listopada 2019 19:46 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

No nie :oczko: jeszcze nie muszę . 
 
Dostaje kartki swiąteczne i kalendarzyki jeden na biurko, drugi do notesu. W Raciborzu  znajduje się Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami - malunki są cudowne . Portrety, martwa natura i inne .  Ludzie pokrzywdzeni przez los, za to Bóg ich obdarzył innymi  zdolnościami . Tez podziwiam :kwiatek dla ciebie2:

Tak, w moim mieście są i zawsze ich wspieram. Prawdziwi artyści
12 listopada 2019 19:46 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj pojechałam do lecznicy zwierząt ............ sama  . Nasze ukochane zwierze zostało w domu . Lekarz wypisał receptę na lek   ( Sara ma anemię ) ktory ma poprawic jej kondycję -  3 ampułki x 210 zł . Złozylismy sie w domu dzieciaki dały połowe i my połowę . Cene napisałam teraz prawdziwą, ponieważ dzisiaj już zapłacilismy w aptece rachunek . Wiecie co sie dzieje w lecznicy ? kolejka długa i sporo czasy trzeba poświęcić, żeby doszło do wizyty . Co sie stało, że zwierzęta tak masowo chorują . Jak nie nerki, to trzustka albo zołądek . Rozmawiałam w właścicielami czworonogów, każdy praktycznie zapłakany i przejęty . Doszłam do wniosku, że dawno nie widziałam w jednym miejscu tylu wrazliwych ludzi . Wszysto jest bardzo drogie . Nie tylko lek i wizyta, ale również dieta jaką musimy teraz stosować i bezwzględnie przestrzegać . Cieszymy sie, że wraca do zdrowia . Idzie to bardzo powoli, ale jest nadzieja .
12 listopada 2019 19:46 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

No nie :oczko: jeszcze nie muszę . 
 
Dostaje kartki swiąteczne i kalendarzyki jeden na biurko, drugi do notesu. W Raciborzu  znajduje się Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami - malunki są cudowne . Portrety, martwa natura i inne .  Ludzie pokrzywdzeni przez los, za to Bóg ich obdarzył innymi  zdolnościami . Tez podziwiam :kwiatek dla ciebie2:

Widziałam takie malunki- piękne. A jeszcze piękniejsze jest to, że tacy ludzie się nie poddają.
12 listopada 2019 19:52 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Tak, w moim mieście są i zawsze ich wspieram. Prawdziwi artyści:-)

Dlatego karteczki od nich dostaję . W obecnych czasach trzeba umiejętnie wspierać . Oszusci też korzystają z naszych " mietkich serc "  . Takie czasy 
12 listopada 2019 19:55 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj pojechałam do lecznicy zwierząt ............ sama :-) . Nasze ukochane zwierze zostało w domu . Lekarz wypisał receptę na lek   ( Sara ma anemię ) ktory ma poprawic jej kondycję -  3 ampułki x 210 zł . Złozylismy sie w domu dzieciaki dały połowe i my połowę . Cene napisałam teraz prawdziwą, ponieważ dzisiaj już zapłacilismy w aptece rachunek . Wiecie co sie dzieje w lecznicy ? kolejka długa i sporo czasy trzeba poświęcić, żeby doszło do wizyty . Co sie stało, że zwierzęta tak masowo chorują . Jak nie nerki, to trzustka albo zołądek . Rozmawiałam w właścicielami czworonogów, każdy praktycznie zapłakany i przejęty . Doszłam do wniosku, że dawno nie widziałam w jednym miejscu tylu wrazliwych ludzi . Wszysto jest bardzo drogie . Nie tylko lek i wizyta, ale również dieta jaką musimy teraz stosować i bezwzględnie przestrzegać . Cieszymy sie, że wraca do zdrowia . Idzie to bardzo powoli, ale jest nadzieja .

Nasz pieseł też dietkę ma. Alergiczny się zrobił w wieku dojrzałym- wszystkie karmy ze zbożami trzeba było odstawić. Latem przyjmował leki przeciwalergiczne. W tym zastrzyki. Dodatkowo musiał brać antybiotyk. Wszystko kosztuje. Ale doszedł do siebie szybko, a po zmianie pozywienia juz więcej reakcja uczuleniowa nie wystąpiła. Schudł trochę, co mu wyszlo na zdrowie, bo nadwaga u starszego psa to nic dobrego. Fika teraz jak smarkacz. A w domu jest zakaz dokarmiania go bułeczkami z masłem, mimo, ze by za nie oddał wszystkie psie zabawki.
12 listopada 2019 20:02 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nasz pieseł też dietkę ma. Alergiczny się zrobił w wieku dojrzałym- wszystkie karmy ze zbożami trzeba było odstawić. Latem przyjmował leki przeciwalergiczne. W tym zastrzyki. Dodatkowo musiał brać antybiotyk. Wszystko kosztuje. Ale doszedł do siebie szybko, a po zmianie pozywienia juz więcej reakcja uczuleniowa nie wystąpiła. Schudł trochę, co mu wyszlo na zdrowie, bo nadwaga u starszego psa to nic dobrego. Fika teraz jak smarkacz. A w domu jest zakaz dokarmiania go bułeczkami z masłem, mimo, ze by za nie oddał wszystkie psie zabawki.

Nasza była w bardzo kiepskim stanie . Samo USG około 300 zł . Potrzebne było, żeby nie leczyc na macanta  Dbalismy o nia bardzo, tak jak o wszystkie nasze zwierzęta .I tak ja dopadło . 
12 listopada 2019 20:08 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ależ żaden problem...rzuciłam tylko okiem i wyłapałam nieścisłości :-) Tak to jest z informacjami z netu, czy onetu. Aby wiedzieć co jest prawdą , a co kłamstwem, trzeba samemu znac chociażby jakieś podstawy- nawet po to, aby ta luźna interpretacja zachowała wartość merytoryczną.
Oczywiście, każdy powienien mieć jakieś zainteresowania, hobby- chociażby po to aby nie rozmawiać tylko i wyłącznie "o kimś".
Jeśli się zdecydujesz podzielić wiedzą historyczną to chętnie poczytam...:aniolki:

Będę o tym pamiętać aczkolwiek w dalszym ciągu nie rozumiem sensu .Nie są to moje nieścisłości i nikogo nie karmię bzdurami .Po prostu odpowiedziałam na post o prawdopodobnej szkodliwosci mówiąc wyraźnie że ....czytałam ....a nie że jest to moje zdanie . No ale widzę że lubisz mieć rację i dobrze .
Wiesz to jest jak w normalnej rozmowie nie zawsze ma się ochotę oglądać za siebie i myśleć czy w tym towarzystwie powiedziałaś coś co komuś się nie spodoba.