Kod miejscowości i do kiedy jesteście 2

26 grudnia 2019 21:59 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Friedrichshafen 88045 
Przewidziany czas  pobytu od 3 stycznia do 7 lutego :-)

Oooo nowe zlecenie na horyzoncie 
28 grudnia 2019 14:12 / 5 osobom podoba się ten post
Clio

No no 150firm opiekunkowych i 1868 miejsc..gdzie kto jest .. Jak w korcu maku idzie sie spotkac:lol3: z czego ma sie do do dyspozycji 2h  i powiedzmy rower do dyspozycji to fju fju daleko pojedziemy na spotkanie:lol2:  ale.. "a nóż widelec-rzekla łyżka" :palka: 

Pracowałam ostatnio na wsi, gdzie na jednej ulicy było nas 2, w odległości 10 minut (pieszo oczywiście) jeszcze 4. Jeździłam rowerem na spotkania do innej wioski (4 km)- do koleżanki poznanej w busie i tam, spacerując poznałam jeszcze 5 opiekunek z Polski. Nie wszędzie jest nas tyle, ale czasem wystarczą otwarte uszy. Raz zagadałam do kobiety, która okazała się jednak Niemką i potem przy spotkaniach czasam miło rozmawiałyśmy (w parotysięcznej miejscowości nietrudno natykać się na te same osoby).
Akurat tam sama podopieczna i jej rodzina wiedziała, że są opiekunki z Polski- gdybym nie spotkała ich sama, to poprosiłabym zięcia, żeby mnie do którejś zaprowadził. Wcześniej, gdzie indziej do takiej opiekunki zawiozła mnie siostrzenica pdp.
Polek jest dużo, trzeba je tylko znaleźć. Moja mama podpowiedziała, żeby wziąć ze sobią polską gazetę i gdzieś na widoku ją wyciągnąć- jak ktoś zechce, to też może zaczepić. Raz zastosowałam metodę na telefon- jak zetknęłam się z kobietą, o której myślałam, że Polka (to było na spacerze w plenerze), to zaczęłam niby przez telefon gadać. Owszem, zaczepiła, żeby o coś zapytać- ale okazała się Niemką, która szukała drogi...
 
A teraz będę od 06.01 do 17.02 w 47929 Grefrath.
28 grudnia 2019 14:23 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Pracowałam ostatnio na wsi, gdzie na jednej ulicy było nas 2, w odległości 10 minut (pieszo oczywiście) jeszcze 4. Jeździłam rowerem na spotkania do innej wioski (4 km)- do koleżanki poznanej w busie i tam, spacerując poznałam jeszcze 5 opiekunek z Polski. Nie wszędzie jest nas tyle, ale czasem wystarczą otwarte uszy. Raz zagadałam do kobiety, która okazała się jednak Niemką i potem przy spotkaniach czasam miło rozmawiałyśmy (w parotysięcznej miejscowości nietrudno natykać się na te same osoby).
Akurat tam sama podopieczna i jej rodzina wiedziała, że są opiekunki z Polski- gdybym nie spotkała ich sama, to poprosiłabym zięcia, żeby mnie do którejś zaprowadził. Wcześniej, gdzie indziej do takiej opiekunki zawiozła mnie siostrzenica pdp.
Polek jest dużo, trzeba je tylko znaleźć. Moja mama podpowiedziała, żeby wziąć ze sobią polską gazetę i gdzieś na widoku ją wyciągnąć- jak ktoś zechce, to też może zaczepić. Raz zastosowałam metodę na telefon- jak zetknęłam się z kobietą, o której myślałam, że Polka (to było na spacerze w plenerze), to zaczęłam niby przez telefon gadać. Owszem, zaczepiła, żeby o coś zapytać- ale okazała się Niemką, która szukała drogi...
 
A teraz będę od 06.01 do 17.02 w 47929 Grefrath.

Fajnieee. Wiem wiem chodzilo mi o podsycenie temata i wziecenie zaru  wtedy cos piszecie ciekawego 
O prosze już nowe zlecenia ida w ruch
28 grudnia 2019 14:42 / 3 osobom podoba się ten post
Nikt nad Bodenskie nie jedzie? Przecież tam tak ładnie jest 
28 grudnia 2019 14:49 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Nikt nad Bodenskie nie jedzie? Przecież tam tak ładnie jest :-)

Chciałabym!
W poprzedniej firmie miałam umowę na czas określony, to czułam się jakoś związana, choćby okresem wypowiedzenia. Teraz mam umowę na czas zlecenia. Może uda się następnym razem nad Bodeńskie?
28 grudnia 2019 14:51 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Nikt nad Bodenskie nie jedzie? Przecież tam tak ładnie jest :-)

No mozna sie tam wybrac. Trzebaby sie bylo zmowic  w tym samym mnw czasie i heja    na   na 4/6tyg plażing
28 grudnia 2019 14:53 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

No mozna sie tam wybrac. Trzebaby sie bylo zmowic:plotki:  w tym samym mnw czasie i heja :taniec2:   na :moje_wakacje:  na 4/6tyg plażing:lol3:

Pewnie w sezonie letnim jest tam jeszcze ładniej i ciekawiej niż teraz. Wyspę kwiatowa można zaliczy 
Ty jakie masz plany wyjazdowe? 
28 grudnia 2019 14:54 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Chciałabym!
W poprzedniej firmie miałam umowę na czas określony, to czułam się jakoś związana, choćby okresem wypowiedzenia. Teraz mam umowę na czas zlecenia. Może uda się następnym razem nad Bodeńskie?:-)

Ciekawosc mnie zżera jaka to firma 
28 grudnia 2019 15:01 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Pewnie w sezonie letnim jest tam jeszcze ładniej i ciekawiej niż teraz. Wyspę kwiatowa można zaliczy :-)
Ty jakie masz plany wyjazdowe? 

Na razie tu do 18.01...a dalej to jeszcze za daleko zeby tak juz plany
28 grudnia 2019 15:04 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Na razie tu do 18.01...a dalej to jeszcze za daleko zeby tak juz plany

Rozeazasz powrót w to miejsce gdzie teraz jesteś? Jest taka możliwość? 
28 grudnia 2019 15:06 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Rozeazasz powrót w to miejsce gdzie teraz jesteś? Jest taka możliwość? 

Tak ja tu ciagle. Wracam tu mysle pod koniec lutego
28 grudnia 2019 15:07 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Tak ja tu ciagle. Wracam tu mysle pod koniec lutego

To super 
28 grudnia 2019 15:09 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

To super :-)

Jak juz ferie sie skoncza. Mamy tu 10-23 luty i zaraz potem w drogę 
28 grudnia 2019 15:27 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Ciekawosc mnie zżera jaka to firma :zawstydzony:

 Błąd- na czas nieokreślony, ale płatne za zlecenie, natomiast w przerwie- tzw. działania reklamowe... Wtedy miałam opłacone w ZUS tylko składki zdrowotne. A teraz- tylko na czas zlecenia umowa. I nie sądzę, żebym na oczy zobaczyła A1 czy EKUZ.  Z tym, że podpisuję w tych papierwach, co dostałam upoważnienie do odbioru EKUZ lub załatwiania certyfikatu zastępczego (o którym wcześniej pisałam).
 
To o którą firmę ci chodzi? I nie były to umowy o pracę, ale zlecenie.
 
W sumie to taki system- związana jestem z firmą na czas zlecenia- mi odpowiada. Tylko mąż co te parę tygodni u siebie w pracy musi mnie do ubezpieczenia zgłaszć i wyrejestrowywać.
28 grudnia 2019 15:44 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

 Błąd- na czas nieokreślony, ale płatne za zlecenie, natomiast w przerwie- tzw. działania reklamowe... Wtedy miałam opłacone w ZUS tylko składki zdrowotne. A teraz- tylko na czas zlecenia umowa. I nie sądzę, żebym na oczy zobaczyła A1 czy EKUZ.  Z tym, że podpisuję w tych papierwach, co dostałam upoważnienie do odbioru EKUZ lub załatwiania certyfikatu zastępczego (o którym wcześniej pisałam).
 
To o którą firmę ci chodzi? I nie były to umowy o pracę, ale zlecenie.
 
W sumie to taki system- związana jestem z firmą na czas zlecenia- mi odpowiada. Tylko mąż co te parę tygodni u siebie w pracy musi mnie do ubezpieczenia zgłaszć i wyrejestrowywać.

Ciekawa jestem jaka teraz firmę wybrałaś. 
Ja pracowalam też przez firmy gdzie miałam umowę tylko na czas zlecenia ale były to firmy zatrudniające na niemieckich warunkach więc nie miałam Ekuz tylko dyskietek do niemieckiej kasy chorych w której byłam ubezpieczona. Ja nawet jak mam podpisaną umowę z firmą na dłuższe czas to i tak nie czuje się z nią związana. Jak potrzebuję to firma idzie mi na rękę i bez problemu zgadza się na rozwiązanie tej umowy