Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

15 lutego 2020 09:34 / 2 osobom podoba się ten post
Nic nie gotuje .Mam obiad walentynkowy , ktory z rozmyslem zrobilam w wiekszej ilosci .Dzisiaj sie bycze  
15 lutego 2020 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nic nie gotuje .Mam obiad walentynkowy , ktory z rozmyslem zrobilam w wiekszej ilosci .Dzisiaj sie bycze :-) 

U mnie dziś pizza na obiad ?też mam lenia 
15 lutego 2020 10:21 / 4 osobom podoba się ten post
Też się bycze  żona pdp gotuje , coś z tajskiej kuchni , ryż , filet z kurczaka , mango , kiełki , jabłko . 
15 lutego 2020 10:25 / 3 osobom podoba się ten post
Miały być kotleciki z  ziemniaków ,ale mam tylko małe kartofelki, to nie chciało mi się ich obierać, na te kotlety czy krokiety. Będzie ratatuj warzywne z ryżem. Już niedługo zrobię sobie w domu jakieś mięsko z sosikiem, w którym kartofelki albo jakąś kaszę "pomaczam " . Babcia sosów nie lubi, raz tylko zrobiłam bitki, zjadła, jednak bez entuzjazmu, więc sobie osobno gotować mi się nie chce. 
A co do jej "nie lubię " np ryby, której wczoraj nie chciała jeść na obiad, to będąc na spacerze, zobaczyła samochód że świeżymi rybami i koniecznie musialyśmy kupić smażonego,grubego rolmopsa w zalewie ,oczywiście, jak to u nich,octowej. Optycznie -nieapetycznie ,szaro,buro,cebula jak brudny sznurek wyglądała, ale przecież babcia ryby...bardzo lubi. Chociaż wracałyśmy z kawiarni, gdzie wcześniej zjadła duży kawał ciasta jogurtowo-malinowego, to zaraz po przyjściu do domu, wysunęła tego wielkiego rolmopsa . Przygotowanie kolacji miałam z głowy. Sobie kupiłam wędzonego fileta z makreli, z kolorowym pieprzem, dodałam majonezu Winiary i też miałam szybko kolację  dla siebie.
16 lutego 2020 11:05 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mnięsnie trochę 
Dla mojej pdp  mięso, to tylko schabowy, polędwiczka wieprzowa albo mielone. I to tylko raz w tygodniu. I żadnego sosu 
Polędwica ani schabowe jakoś dzisiaj mnie nie pasiły, ale nam ochotę na ziemniaczki, mielone i buraczki na ciepło. Propozycja zaakceptowana, więc czas brać się za robotę 
16 lutego 2020 11:22 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dziś gotuję rosół na udach, ale pdp je mało mięska wię pewnie ja je zjem dziś i jutro
16 lutego 2020 11:24 / 4 osobom podoba się ten post
Pomidorowa z ryzem ( juz wczoraj namoczonym) ziemniaczki puree z kalafiorem i jajkiem z pod pokrywki . To co, że  niedziela .Nie będę  się  szczypac 
16 lutego 2020 11:41 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko nic to że niedzielau mnie dziś kiełbaski białe smażone + ziemniaki + i tu gwóźdź programu wiem że nie pasuje do całości ale tu nikt tym się nie przejmuje a więc ...plus kalarepa na gęsto z koperkiem w słodko kwaśnym sosie  dobre
16 lutego 2020 11:42 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Mleczko nic to że niedziela:-)u mnie dziś kiełbaski białe smażone + ziemniaki + i tu gwóźdź programu wiem że nie pasuje do całości ale tu nikt tym się nie przejmuje a więc ...plus kalarepa na gęsto z koperkiem w słodko kwaśnym sosie :glodny::mniam: dobre

Tez dobre .
16 lutego 2020 11:45 / 4 osobom podoba się ten post
Flammkuchen z Schmandem , boczkiem , cebula , sałata .
16 lutego 2020 13:50 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Mleczko nic to że niedziela:-)u mnie dziś kiełbaski białe smażone + ziemniaki + i tu gwóźdź programu wiem że nie pasuje do całości ale tu nikt tym się nie przejmuje a więc ...plus kalarepa na gęsto z koperkiem w słodko kwaśnym sosie :glodny::mniam: dobre

Jak smakuje to i pasuje 
16 lutego 2020 13:57 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Mleczko nic to że niedziela:-)u mnie dziś kiełbaski białe smażone + ziemniaki + i tu gwóźdź programu wiem że nie pasuje do całości ale tu nikt tym się nie przejmuje a więc ...plus kalarepa na gęsto z koperkiem w słodko kwaśnym sosie :glodny::mniam: dobre

W slodko-kwasnym sosie robie  karkowke w plastrach . Bardzo smaczne danie . Zjadam kapuste,  a inni karkowke . 
16 lutego 2020 15:40 / 4 osobom podoba się ten post
Obiad skonsumowany pod postacią....ziemniaki z wody z masełkiem...piers z indyka w ziołach pieczona w całości....surówka z kapusty pekińskiej,marchewka,sezam,sos teriaki.Jeszcze na jutro będzie
16 lutego 2020 16:41 / 3 osobom podoba się ten post
Może mi doradzić jak można przygotowywać dania z makaronu bo już wyczerpałam pomysły,pdp najlepiej co dzień jadłaby makaron, robię inne dania ale widzę że mało zjada. Muszę więc coś wymyślać z makaronem lubi też dużo sosu, ale mięsa mało a ja mam takiego smaka na schaboszczaka chyba kiedyś sobie zrobię tylko dla siebie.