Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

21 kwietnia 2020 20:10 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Talent widzę. Duże zdolności manualne i poczucie estetyki. Poważnie Dusia.

Dobrego pasuje bardziej wyrazista surówką w smaku. No niestety trafili mi się tacy pdp którzy tylko albo kalafior lub fasolka gotowana albo zwykle pomidorki koktajlowe. I tyle. Aha no przepraszam dziadek ze mną zajada jeszcze sałatę że szczypiorkiem i śmietaną babcia tego nie ruszy. A ja tak lubię surówki z białej i czerwonej kapusty lub pekiński. Już niedługo wracam do domciu. Z córką zamkniemy się na kwarantannie i będziemy sobie dogadzać. Zakupy będą ogarnięte. 5 osób chętnych się zgłosiło na zrobienie zakupów więc będzie ok. Pierwsze zrobi córka z siostrą więc znając moja córkę to kupi tak że przez tydzień lub i dłużej nic nam nie zabraknie. Kasę na konto dostała więc ma z czym szaleć. 
21 kwietnia 2020 20:32 / 5 osobom podoba się ten post
To samo co wczoraj nie będę codziennie po kuchni latać phi
1 obiad na dwa dni. 
To nie restauracja z menu.  
21 kwietnia 2020 22:38 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dobrego pasuje bardziej wyrazista surówką w smaku. No niestety trafili mi się tacy pdp którzy tylko albo kalafior lub fasolka gotowana albo zwykle pomidorki koktajlowe. I tyle. Aha no przepraszam dziadek ze mną zajada jeszcze sałatę że szczypiorkiem i śmietaną babcia tego nie ruszy. A ja tak lubię surówki z białej i czerwonej kapusty lub pekiński. Już niedługo wracam do domciu. Z córką zamkniemy się na kwarantannie i będziemy sobie dogadzać. Zakupy będą ogarnięte. 5 osób chętnych się zgłosiło na zrobienie zakupów więc będzie ok. Pierwsze zrobi córka z siostrą więc znając moja córkę to kupi tak że przez tydzień lub i dłużej nic nam nie zabraknie. Kasę na konto dostała więc ma z czym szaleć. 

Seniorzy niemieccy na ogół tak jedzą. Nie znają surówki z czerwonej kapusty, zresztą i białą chyba tylko w formie gotowanej. 
Mnie się udawało przemycić surówkę- zjedli ze smakiem nie powiem, ale dopiero po konsumpcji powiedziałam co to było. Dziwili się, że surowa kapusta, ale i bardzo chwalili , że smaczne. Niektórzy to i nie mogą protezami surowek pogryźć. 
22 kwietnia 2020 12:50 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dzięki- musze zajrzeć.

Tina byłam wczoraj w moim Lidlu i kupiłam, nawet dla ciebie fotkę machnęłam. Kartkę co prawda zdąrzyłam już obciąć, coby jej nie mrozić, ale to niewiele zmienia. Firmę zamazałam trochę  Zobacz u siebie w sklepie. 
22 kwietnia 2020 14:30 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Tina byłam wczoraj w moim Lidlu i kupiłam, nawet dla ciebie fotkę machnęłam. Kartkę co prawda zdąrzyłam już obciąć, coby jej nie mrozić, ale to niewiele zmienia. Firmę zamazałam trochę :-) Zobacz u siebie w sklepie. 

Z tych mniejszych raczej. Zobaczę. Kasa pomostowa od mojego szefa wpłynęła, to będzie mnie stać 
22 kwietnia 2020 14:44 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Z tych mniejszych raczej. Zobaczę. Kasa pomostowa od mojego szefa wpłynęła, to będzie mnie stać :lol2:

Kogo jak kogo ale ciebie na bank stać  
22 kwietnia 2020 14:53 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Kogo jak kogo ale ciebie na bank stać :lol2: 

To prawda  Ale taka ze mnie sknera, że nawet bielizny nie ubieram 
22 kwietnia 2020 15:01 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

To prawda :-) Ale taka ze mnie sknera, że nawet bielizny nie ubieram :lol3:

Za 10-15 lat ubierzesz 
22 kwietnia 2020 16:35 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Kogo jak kogo ale ciebie na bank stać :lol2: 

I to na szwajcarski bank 
23 kwietnia 2020 13:10 / 2 osobom podoba się ten post
Szefowa kuchni serwuje:
Dziś moje  nie takie zwykłe zwyklusie leczo tylko słynne leczo  z kiełbaską mojego wykonania      oczywiście na 2 dni! 
23 kwietnia 2020 13:16 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa krem  z brokułów, kalafiora i cebuli  z grzankami czosnkowymi. Córka gotuję 
23 kwietnia 2020 13:18 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

To prawda :-) Ale taka ze mnie sknera, że nawet bielizny nie ubieram :lol3:

Do Szkocji byś pasowała 
23 kwietnia 2020 14:37 / 3 osobom podoba się ten post
Podopieczny zażyczył sobie paski kurczaka (które lubię robić i jeść), ziemniaki i groszek zielony do tego. Z miłą chęcią. Młody, jak przyjechał zdalnie pracować, to stwierdził, że 18 to za wcześnie na jedzenie. A dziś mówi, że na żołądek podopiecznego ta 18 jest ok. Mi pasuje!
23 kwietnia 2020 15:02 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Szefowa kuchni serwuje:
Dziś moje  nie takie zwykłe zwyklusie leczo tylko słynne leczo  z kiełbaską mojego wykonania  :gwizdanie:  :wystawia jezyk1:  oczywiście na 2 dni! 

To Ty masz zaplecze produkcyjne u podopiecznego, małą wędzareczkę 
24 kwietnia 2020 09:33 / 2 osobom podoba się ten post
Nie mam jeszcze pomysłu na zupę, ale będą naleśniki. Część z pieczarkami, część ze  szpinakiem i fetą. Zaraz zabieram się za smażenie placków 
Wczoraj zjedliśmy resztę krupniku, który został od środy i zrobiłam kotlety z czerwonej soczewicy. Pyszne były po prostu w połączeniu z sosem tzatziki