Odliczam dni 20

20 września 2020 20:55 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

......było :smiech2:

U nas nie. Panowie czasem po kolacji (jedzonej na mieście) popiją w swoim towarzystwie wino, albo piwo i tyle. Raz więcej im się zdarzyło- z okazji jakiegoś święta, to tacy ciut głośniejsi się zrobili. A mi dopiero niedawno myśl zaświtała, że powodem, dla którego częściej pościel podopiecznego jest mokra, kiedy młody przyjeżdża jest po prostu długie siedzenie i popijanie różnych napitków Ze mną tego nie robi, idzie grzecznie spać, to problemu aż tak często nie ma...
21 września 2020 07:31 / 4 osobom podoba się ten post
Witam w nowym tygodniu
 
Dziś mamy już 265.dzień roku, do jego końca zostało 101 dni.
 
Słońce wzeszło o 6.20, a zajdzie o 18.37. 
 
Imieniny obchodzi dziś Mateusz i Mira. 
 
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie, a także Światowy Dzień Choroby Alzheimera. 
 
Odliczamy... 
 
monika.s  3  
 
dorotee  9 
 
Luke  9 
 
Damessa  9    
 
angi  9   

Dusia1978  15 
 
Werska  20 
 
Miłego dnia
 
22 września 2020 07:04 / 3 osobom podoba się ten post
Witajcie
 
Dzień coraz krótszy, ale do końca roku zostało ponad trzy miesiące, 100 dni. Za miesiąc zmiana czasu na zimowy, a dziś o 15.31 początek astronomicznej jesieni. Kalendarzowa nadejdzie jutro.
 
Słońce wzeszło o 6.21, zajdzie o 18.34. 
 
Imieniny obchodzą dziś Joachim, Maurycy i Tomasz. 
 
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu. 
 
Odliczamy... 
 
monika.s  2   ?
 
dorotee  8 
 
Luke  8 
 
Damessa  8    
 
angi  8   

Dusia1978  14 
 
Werska  19  i  zmiana kodu
 
Miłego dnia 
22 września 2020 07:31 / 3 osobom podoba się ten post
Hura!!! Już tylko kilkanaście dni! Ale co ja tu będę robić tylko z Dusią- za tydzień, a za kolejne parę dni sama???
22 września 2020 08:03 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Hura!!! Już tylko kilkanaście dni! Ale co ja tu będę robić tylko z Dusią- za tydzień, a za kolejne parę dni sama???

Od liczymy sobie obie i będziemy się pakowac. ??? ciekawe ile tobołków będę miała. 
22 września 2020 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Od liczymy sobie obie i będziemy się pakowac. ??? ciekawe ile tobołków będę miała. :smiech3:

Kupiłam w Aldim większą walizkę- to się nie martwię o ilość tobołków. Stara jest raczej mała. Mam też torbę, którą można powiększać- może mieć trzy wielkości. Ale ona pojedzie zapakowana do walizki. Teraz nie za dużo zakupów zrobiłam, to nie powinno być problemu. Ale raz jechałam z dodatkowym pudłem po bananach- wygodne- łatwo wziąć i mocne Jak będzie miejsce, to jeszcze dokupię, tak ja ty, wino. Ostatnio nie przywoziłam do domu, bo za dużo innych zakupów miałam.
Te nasze toboły to czasem niezła historia. Dziwne rzeczy przewożone widziałam. Np. dziewczyna jadąca do pracy miała jajka w wytłaczankach. Jak ona je dowiozła, to nie wiem...
22 września 2020 09:36 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Kupiłam w Aldim większą walizkę- to się nie martwię o ilość tobołków. Stara jest raczej mała. Mam też torbę, którą można powiększać- może mieć trzy wielkości. Ale ona pojedzie zapakowana do walizki. Teraz nie za dużo zakupów zrobiłam, to nie powinno być problemu. Ale raz jechałam z dodatkowym pudłem po bananach- wygodne- łatwo wziąć i mocne:-) Jak będzie miejsce, to jeszcze dokupię, tak ja ty, wino. Ostatnio nie przywoziłam do domu, bo za dużo innych zakupów miałam.
Te nasze toboły to czasem niezła historia. Dziwne rzeczy przewożone widziałam. Np. dziewczyna jadąca do pracy miała jajka w wytłaczankach. Jak ona je dowiozła, to nie wiem...

Połowa walizki już spakowana. Ja mam taką że górną i dolna komora ma osobne paski i siatki zamykające. Jeszcze druga została wolna ale też już powoli ja zapełniam przeważnie ubraniami których juz tutaj nie założę bo to na gorące dni. Mam jeszcze dodatkową torbę w która co nieco włożę. Myślę że, walizka i torba będzie zapakowany plus jąkas pod nogi. 
22 września 2020 10:23 / 3 osobom podoba się ten post
Ja tradycyjnie średnia walizka i mała torba do bagażnika, podręczny do busika. Jedna kawa i cztery bombonierki urodzinowe. Aha, jeszcze pięć kocich pasztetów dla suczki 
22 września 2020 10:44 / 4 osobom podoba się ten post
Ja zależy czym wracać będę . Busem to hulaj dusza pociągiem to jedna duża walizka 
22 września 2020 16:17 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Witajcie:wino:
 
Dzień coraz krótszy, ale do końca roku zostało ponad trzy miesiące, 100 dni. Za miesiąc zmiana czasu na zimowy, a dziś o 15.31 początek astronomicznej jesieni. Kalendarzowa nadejdzie jutro.
 
Słońce wzeszło o 6.21, zajdzie o 18.34. 
 
Imieniny obchodzą dziś Joachim, Maurycy i Tomasz. 
 
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu. 
 
Odliczamy... 
 
monika.s  2   ?
 
dorotee  8  :oklaski3:
 
Luke  8  :spotkanie:
 
Damessa  8  :yahoo:  
 
angi  8  :upup: 

Dusia1978  14  :chowa sie:
 
Werska  19  :kocha nie kocha: i  zmiana kodu
 
Miłego dnia :niech zyje:

Luk dziekuje Ja tez spakowana , zapas slodyczy jak zawsze musi byc. Myslicie, ze nam zrobia drugi lokdown ? Planuje raz jeszcze wyjechac przed swietami oby bez kwarantanny
22 września 2020 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
monika.s., raczej nie, ale kto ich tam wie. Mogą znowu granice zamknąć...Nikt z nas nic nie wie. Dobowa rośnie i w DE, i w Czechach, u nas też nieciekawie... 
22 września 2020 17:34 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

monika.s., raczej nie, ale kto ich tam wie. Mogą znowu granice zamknąć...Nikt z nas nic nie wie. Dobowa rośnie i w DE, i w Czechach, u nas też nieciekawie... :-)

Po ostatniej histerii z wirusem i po wyborach staram sie trzymac od tego z daleka . Zwariowac mozna od wiadomosci ! Ciagle nam tluka do glowy strach , tak wiec informujcie jak cos sie zmieni na gorsze. Bede do was wpadac co jakis czas , maski mam zakupione ale nie nosze. Przyznaje bez bicia jak mi nikt nie zwroci uwagi to nie zaloze
22 września 2020 21:06 / 3 osobom podoba się ten post
Monika-tabloidów, rewolwerówek, czy  bulwarówek teraz jest w bród i to one w sposób populistyczny czy zamierzenie sensacyjny przedstawiają różne zagadnienia. Żyją z tego. Żyją z ludzi którzy lubują się w sensacjach. Nie ważne czy złych, czy dobrych- aby kopało, wierciło w nosie i zapewniało odlotowe doznania (nie intelektualne na pewno ). Dlatego to co się teraz czyta, słyszy,ogląda - należy dzielić przez dwa i brać na to poprawkę. Wirus już jest tak długo, że wielu ludzi nauczyło się skutecznie przed nim chronić. Nie jest to trudne , ale nie należy zapomninać, że jest. I tyle. Populistyczne bulwarówki przecież nie reprezentują własnego zdania, tylko robią materiał pod publikę- czyli jak wiatr zawieje. Nie czytam tego wcale,bo nawet częśc rozrwykowa- czyli jakieś quizy, czy krzyżówki są kiepskie.
Własny rozsądek- jak zawsze- najlepiej się przydaje.
23 września 2020 07:38 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w środę 
 
Zaczynamy kolejny dzień. Do końca roku zostało 99 dni. 
Imieniny obchodzą dziś Bogusław i Tekla. 
Słońce, wstało już godzinę temu, o 6.23.
Zajdzie o 18.32.
 
Dziś Dzień Spadającego Liścia. 
 
Odliczamy... 
 
monika.s  1   Szczęśliwej podróży i fajnistego Urlaubu. 
 
dorotee  7  
 
Luke  7  
 
Damessa  7    
 
angi  7   

Dusia1978  13 
 
Werska  18   
 
A teraz drogie opiekunki czas do zajęć i tak dalej
23 września 2020 08:07 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień dobry w środę :-)
 
Zaczynamy kolejny dzień. Do końca roku zostało 99 dni. 
Imieniny obchodzą dziś Bogusław i Tekla. 
Słońce, wstało już godzinę temu, o 6.23.
Zajdzie o 18.32.
 
Dziś Dzień Spadającego Liścia. 
 
Odliczamy... 
 
monika.s  1  :skacze: Szczęśliwej podróży:flaga Polski1: i fajnistego Urlaubu. 
 
dorotee  7  :zajeta:
 
Luke  7  :ksiaze na rumaku:
 
Damessa  7  :pisze na forum:  
 
angi  7  :jazda na rowerze: 

Dusia1978  13  :hustawka:
 
Werska  18  :hustawka1: 
 
A teraz drogie opiekunki czas do zajęć:podlewanie kwiatkow::odkurzanie::pranie::prasowanie: i tak dalej:prasowanie::przytul aniola:

Ja nie biorę się do roboty. Strajk. a tak na serio do pijam kawkę  i będę budziła pdp. Po jej porannej toalecie biorę auto i wyruszam do centrum Saarbrucken. Może przyjdą też dziewczyny, które tydzień temu spotkałam przypadkiem. Przeklelam w sklepie i się odezwały  i tym brzydkim sposobem poznałam fajne polki.  . Dla Moniki szczęśliwej drogi i fajnego urlopu.