Koronawirus 2

02 kwietnia 2020 13:52 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Niezupełnie rozbieżność . Pytanie . Wyjść przed dom na ogrodzonej działce  A wyjść na zakupy czy z psem to dwie różne rzeczy .

Ale się spytałem właśnie konkretnie o działkę
02 kwietnia 2020 13:53 / 6 osobom podoba się ten post
O maseczkach....
 
 
 

- Od tygodni od władz płynie jeden komunikat, że powszechne noszenie maseczek jest niepotrzebne, że jeszcze nie czas. To absurd. Ilu jeszcze ma umrzeć, aby stwierdzić, że to już czas? - pyta w rozmowie z money.pl dr Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. - Nie utrzymamy 100 proc. Polaków w domach, a maseczka przy wyjściu to podstawowy sposób ograniczania transmisji poziomej koronawirusa - zaznacza.


Dlatego też lekarze zwrócili się z oficjalnym listem do premiera, ministra zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego, apelując o wprowadzenie nakazu powszechnego noszenia maseczek.


W Czechach noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. Noszą je wszyscy: zwykli obywatele, prezenterzy i dziennikarze, a nawet premier rządu. Za brak zasłony ust i nosa grożą wysokie mandaty. - W Chinach opanowali rozwój epidemii właśnie przez rygor i powszechne noszenie maseczek. Włosi prowadzili ten obowiązek zbyt późno, podobnie Brytyjczycy, ale lepiej późno niż w ogóle - przekonuje dr Janicka.
02 kwietnia 2020 15:59 / 6 osobom podoba się ten post
Zgadzam się maska jest ok, jeśli to nie "jednorazówka" papierowa (chyba że na 20 minut i do kosza) Im lepsza tym większa ochrona. Jak by każdy nosił to transmisja wirusa była by zdecydowanie mniejsza. Nie rozumiem czemu jest tyle ograniczeń, a ten temat nie istnieje.
02 kwietnia 2020 16:23 / 4 osobom podoba się ten post
suja

Zgadzam się maska jest ok, jeśli to nie "jednorazówka" papierowa (chyba że na 20 minut i do kosza) Im lepsza tym większa ochrona. Jak by każdy nosił to transmisja wirusa była by zdecydowanie mniejsza. Nie rozumiem czemu jest tyle ograniczeń, a ten temat nie istnieje.

Bo nie ma maseczek. Tutaj w De tak  samo . Najpierw służba zdrowia a potem chorzy i na samym końcu zdrowi ..
02 kwietnia 2020 16:36 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

O maseczkach....
 
 
 

- Od tygodni od władz płynie jeden komunikat, że powszechne noszenie maseczek jest niepotrzebne, że jeszcze nie czas. To absurd. Ilu jeszcze ma umrzeć, aby stwierdzić, że to już czas? - pyta w rozmowie z money.pl dr Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. - Nie utrzymamy 100 proc. Polaków w domach, a maseczka przy wyjściu to podstawowy sposób ograniczania transmisji poziomej koronawirusa - zaznacza.


Dlatego też lekarze zwrócili się z oficjalnym listem do premiera, ministra zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego, apelując o wprowadzenie nakazu powszechnego noszenia maseczek.


W Czechach noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. Noszą je wszyscy: zwykli obywatele, prezenterzy i dziennikarze, a nawet premier rządu. Za brak zasłony ust i nosa grożą wysokie mandaty. - W Chinach opanowali rozwój epidemii właśnie przez rygor i powszechne noszenie maseczek. Włosi prowadzili ten obowiązek zbyt późno, podobnie Brytyjczycy, ale lepiej późno niż w ogóle - przekonuje dr Janicka.

Masz rację. Ja jestem takiego zdania, że wirusy likwiduje się uwaga i profilaktyka a nie lista zakazów i nakazów. Głupota jak h.j żeby nikogo tu nie obrazić. Ale co ? Najlepiej robić ludziom kisiel z mózgu i po sprawie. 
02 kwietnia 2020 16:46 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Bo nie ma maseczek. Tutaj w De tak  samo . Najpierw służba zdrowia a potem chorzy i na samym końcu zdrowi ..

Można samemu zrobić i po sprawie. To lepsze niż większość jednorazówek..
02 kwietnia 2020 17:03 / 5 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

a może teraz postawić firmy lekko pod ścianą - przecież wykonujemy zlecenie w warunkach zagrażających minimum zdrowiu . Dadzą dodatek  / nie myslę tutaj o jakiś 100 eu / - zostaniemy , nie dadzą - wracamy . moze warto się nad tym zastanowić i mże byśmy coś ugrały . Potrzeba do tego niestety jednej rzeczy i o to sie obawiam : solidarności opiekunek :(
 

Po cichu liczyłam, że tak będzie i że osoby, które w tym czasie pracują narażając się na chorobę chociaż będą mogły dobrze zarobić. Znów okazało się  że naiwna jestem 
02 kwietnia 2020 17:15 / 6 osobom podoba się ten post
Kika67

Po cichu liczyłam, że tak będzie i że osoby, które w tym czasie pracują narażając się na chorobę chociaż będą mogły dobrze zarobić. Znów okazało się  że naiwna jestem :bezradny:

Ja będę wracać do Niemiec w poniedziałek. Zapytalam się właśnie o taki dodatek (wiadomo ze nie myślałam o Bóg jeden wiedzieć jakich kwotach, ale zawsze coś), to usłyszałam że nie przecież nikt mnie nie zmusza do wyjazdu
02 kwietnia 2020 17:24 / 4 osobom podoba się ten post
suja

Zgadzam się maska jest ok, jeśli to nie "jednorazówka" papierowa (chyba że na 20 minut i do kosza) Im lepsza tym większa ochrona. Jak by każdy nosił to transmisja wirusa była by zdecydowanie mniejsza. Nie rozumiem czemu jest tyle ograniczeń, a ten temat nie istnieje.

Bo nie ma maseczek,brakuje w szpitalach ,to jak zapewniom wszystkim obywatelom? Brak produktu, nie ma tematu. Ja tak myślę. 
02 kwietnia 2020 17:35 / 6 osobom podoba się ten post
Kika67

Po cichu liczyłam, że tak będzie i że osoby, które w tym czasie pracują narażając się na chorobę chociaż będą mogły dobrze zarobić. Znów okazało się  że naiwna jestem :bezradny:

Też tak myślałam. Ostatni wyjazd miałam z firmą na A ,która tutaj,na Forum zamieszcza też oferty. Żadnych dodatków ekstra nie ma .Zdaniem agencji praca opiekunki należy do najbardziej bezpiecznych, przebywa się tylko z jedną osobą, o samego siebie umiemy się zatroszczyć i o własne bezpieczeństwo też. Służą fachową pomocą w formie porad pielęgniarek, jak radzić sobie w czasie pandemii.
Zdaniem agencji, praca opiekuna jest nie tylko bezpieczna, ale też należy do tych przyjemniejszych .
No i jak i o czym rozmawiać z kimś,  kto myśli w ten sposób?
02 kwietnia 2020 17:37 / 5 osobom podoba się ten post
Ja też pytałam agencji o tym dodatku odpowiedzieli że narazie nic im nie wiadomo na ten temat,i żeby nie brać wszystkiego na poważnie co piszą w internecie,ale jak coś takiego będzie to dają znać akurat im w to uwierzę he,he .Czas pokaże 
02 kwietnia 2020 17:43 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

Ja też pytałam agencji o tym dodatku odpowiedzieli że narazie nic im nie wiadomo na ten temat,i żeby nie brać wszystkiego na poważnie co piszą w internecie,ale jak coś takiego będzie to dają znać:-) akurat im w to uwierzę he,he .Czas pokaże :-)

Czego kuźwa nie brać na poważnie ??? 
 
Rozumiem argumenty , ale nie takie żałośnie dziecinne,  od czapy na maksa .  
U firm żadnych zmian , jak gdyby nigdy nic. Stawki nadal 1300, ewent 50, 100 więcej jak się potargujesz. 
02 kwietnia 2020 18:09 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Czego kuźwa nie brać na poważnie ??? :zlosliwy:
 
Rozumiem argumenty , ale nie takie żałośnie dziecinne,  od czapy na maksa .  
U firm żadnych zmian , jak gdyby nigdy nic. Stawki nadal 1300, ewent 50, 100 więcej jak się potargujesz. 

No nie, są  też oferty i za 1600 ,nawet tutaj Aterima się ogłasza. 
Ale 1300 też proponują niektóre z firm , to fakt 
02 kwietnia 2020 18:25 / 2 osobom podoba się ten post
Wystraszone Opiekunkowo, posłuchaj - kto chce. Ja szukam informacji na róznych stacjach, bo mainstrimowe media klepią w kółko to samo. Do bólu to samo. Tu są opinie dwóch niemieckich lekarzy. Ciekawę....
 
<iframe width="855" height="481" src="" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
02 kwietnia 2020 18:28 / 3 osobom podoba się ten post
A teraz szczepionka     bo kurde ......