Koronawirus 2

02 kwietnia 2020 21:17 / 5 osobom podoba się ten post
A słyszeliście co robią Szwedzi? Normalnie egzystują, pracują bawią się i spotykają. Odizolowali tylko wszystkie osoby starsze i chorujące przewlekle. Ciekawa jestem jak tam się dalej potoczy?
http://m.300gospodarka.pl/explainer/2020/04/01/pelne-wagony-metra-i-restauracje-tak-wyglada-szwecja-podczas-epidemii-dlaczego-kraj-wybral-inna-strategie-niz-reszta-europy/?fbclid=IwAR2VJWBCM5z4lCIjRmVBim5fVKw9KfvGTmSvz656R8-iMqiwkrJW1ZHLCbw
02 kwietnia 2020 21:48 / 6 osobom podoba się ten post
Malgi

A słyszeliście co robią Szwedzi? Normalnie egzystują, pracują bawią się i spotykają. Odizolowali tylko wszystkie osoby starsze i chorujące przewlekle. Ciekawa jestem jak tam się dalej potoczy?:bezradny:
http://m.300gospodarka.pl/explainer/2020/04/01/pelne-wagony-metra-i-restauracje-tak-wyglada-szwecja-podczas-epidemii-dlaczego-kraj-wybral-inna-strategie-niz-reszta-europy/?fbclid=IwAR2VJWBCM5z4lCIjRmVBim5fVKw9KfvGTmSvz656R8-iMqiwkrJW1ZHLCbw

Może podeszli do tego zdroworozsądkowo , że trzeba żyć i pracować. Wirusy były, są i będą jeszcze inne a pracować i zarabiać na chleb trzeba. Nikt nam nie podaruje niezapłaconych rachunków . Jak nie teraz to kiedyś się upomną. 
03 kwietnia 2020 08:38 / 3 osobom podoba się ten post
Czy spotkalłyscie/ spotkaliście się z nieprzyjemnościami podczas kwarantan? Koleżanka spotkała się niestety , nawet że strony rodziny . 
03 kwietnia 2020 08:44 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Czy spotkalłyscie/ spotkaliście się z nieprzyjemnościami podczas kwarantan? Koleżanka spotkała się niestety , nawet że strony rodziny . 

A możesz podać przykład? Mnie nic takiego nie spotkało. Jeśli chodzi o jakieś protesty- np. żeby ręki nie podawać, czy przypomnieć pdp. o umyciu rąk, itp. to pełne zrozumienie. Tutaj przychodził ktoś do rehabilitacji i logopeda, ale sami stwierdzili, że na razie zawieszają te wizyty- choć oni pracują.
03 kwietnia 2020 09:05 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Też tak myślałam. Ostatni wyjazd miałam z firmą na A ,która tutaj,na Forum zamieszcza też oferty. Żadnych dodatków ekstra nie ma .Zdaniem agencji praca opiekunki należy do najbardziej bezpiecznych, przebywa się tylko z jedną osobą, o samego siebie umiemy się zatroszczyć i o własne bezpieczeństwo też. Służą fachową pomocą w formie porad pielęgniarek, jak radzić sobie w czasie pandemii.
Zdaniem agencji, praca opiekuna jest nie tylko bezpieczna, ale też należy do tych przyjemniejszych .
No i jak i o czym rozmawiać z kimś,  kto myśli w ten sposób?

No fakt nie da się. Bo zakupów nie musimy robić, do apteki też nie musimy chodzić. Faktycznie siedzimy z tą jedną osobą na naszych szanownych dupcia chce i nikogo więcej nie uświadczysz przez tych parę tygodni
03 kwietnia 2020 09:19 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

A możesz podać przykład? Mnie nic takiego nie spotkało. Jeśli chodzi o jakieś protesty- np. żeby ręki nie podawać, czy przypomnieć pdp. o umyciu rąk, itp. to pełne zrozumienie. Tutaj przychodził ktoś do rehabilitacji i logopeda, ale sami stwierdzili, że na razie zawieszają te wizyty- choć oni pracują.

To była osobą , która wróciła  z Belgii , kończy właśnie kwarantanne . Usłyszała , że powinna siedzieć a nie zarazę roznosić . Takie hejtowanie . 
03 kwietnia 2020 10:04 / 4 osobom podoba się ten post

Przymusowy pobór lekarzy do służby w szpitalach staje się zupełnie realnym scenariuszem. Coraz więcej oddziałów i całych jednostek przestaje działać z powodu koronawirusa. Alarmujące dane napływają z całej Polski. Co się dzieje? Szpitale nie mają wystarczającej ilości środków ochronnych i lekarze, pielęgniarki i personel pomocniczy.
Zakażeni lekarze i pielęgniarki są wyłączeni z pracy na kilka tygodni. Jeśli wyzdrowieją, mogą wrócić do pracy. Ale nie wszyscy przechodzą koronawirusa stosunkowo łagodnie. Ponad 1/3 polskich lekarzy jest w wieku, w którym wirus może być zabójczy.
Sytuacji nie polepsza fakt, że mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w całej Europie. Ten fatalny wynik bezpośrednio obciąża Jarosława Kaczyńskiego i jego partię. Mieli pięć lat na to, aby przygotować Polskę do epidemii, które były – przynajmniej według nich – latami dobrobytu. Za zaniechania w służbie zdrowia płacimy dzisiaj zdrowiem i życiem naszych rodzin i bliskich
(za wp.pl)
 
Info z teraz.. godz. 10.02
203 nowe zarażenia, 2 osoby zmarły
 
 
 
03 kwietnia 2020 10:24 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

To była osobą , która wróciła  z Belgii , kończy właśnie kwarantanne . Usłyszała , że powinna siedzieć a nie zarazę roznosić . Takie hejtowanie . 

A, o powracających myślisz. Ale to przecież było jasne- na kogoś winę zwalić trzeba. A teraz to będą ci wszyscy co po świecie się szwendają, i przynieśli zarazę do naszego kraju, który przecież nie miałby  zachorowań, gdyby nie ci powracający- czyli między innym opiekunki.
Nie dziwi mnie to wcale. Hejt będzie jeszcze długo. A jak jeszcze obok znajdą się ci, co stracą pracę, firmę a taka opiekunka będzie pełne siaty nosić, a może jeszcze jakiś remont zrobi... Jeśli potrwa to dłużej, sytuacja gospodarcza zrobi się tragiczna to się rękoczynów obawiam...
03 kwietnia 2020 10:34 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

A, o powracających myślisz. Ale to przecież było jasne- na kogoś winę zwalić trzeba. A teraz to będą ci wszyscy co po świecie się szwendają, i przynieśli zarazę do naszego kraju, który przecież nie miałby  zachorowań, gdyby nie ci powracający- czyli między innym opiekunki.
Nie dziwi mnie to wcale. Hejt będzie jeszcze długo. A jak jeszcze obok znajdą się ci, co stracą pracę, firmę a taka opiekunka będzie pełne siaty nosić, a może jeszcze jakiś remont zrobi... Jeśli potrwa to dłużej, sytuacja gospodarcza zrobi się tragiczna to się rękoczynów obawiam...

W zamiarze dokonania rękoczynu pewnie zapomnieliby o tym, że potencjalna ofiara może być zarażona. Ot taka przewrotność.T
Teraz już mamy transmisję poziomą i wcale jej nie są winni ci, to po powrocie z zagranicy w kwarantannie siedzą. Nie jesteśmy wcale zdyscyplinowanym społeczenstwem, gdyż wszędzie widac mnóstwo nieodpowiedzialnych zachowań i dlatego już się wirus w kraju rozprzestrzenia.
03 kwietnia 2020 10:40 / 7 osobom podoba się ten post
Jestem na  kwarantannie zaczynam drugi tydzień. Urząd gminy dostarczył do każdego domu zestaw maseczka i rękawiczki oraz informację gdzie dzwonić po pomoc w zakupach.Przyjechało wojsko z paczką żywnościowa o którą nie prosiłam ale dają wszystkim którzy sa na kwarantannie. Nie wiem jak to wygląda w innych rejonach Polski ale u mnie czuć że nie jesteś sam to ważne. Cieszę się że jestem u siebie .
03 kwietnia 2020 10:48 / 2 osobom podoba się ten post
gosiako

Jestem na  kwarantannie zaczynam drugi tydzień. Urząd gminy dostarczył do każdego domu zestaw maseczka i rękawiczki oraz informację gdzie dzwonić po pomoc w zakupach.Przyjechało wojsko z paczką żywnościowa o którą nie prosiłam ale dają wszystkim którzy sa na kwarantannie. Nie wiem jak to wygląda w innych rejonach Polski ale u mnie czuć że nie jesteś sam to ważne. Cieszę się że jestem u siebie .

aż miło się czyta takie wiadomości. Zdrówka Ci życzę 
03 kwietnia 2020 10:49 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

I takie rzeczy się zdarzają...
 
https://tvn24.pl/katowice/koronawirus-w-polsce-kozieglowy-wrocil-z-niemiec-rodzina-go-nie-przyjela-policjanci-siedem-godzin-szukali-miejsca-do-kwarantanny-4533

Błąd pokazuje. Ale przecież miał być wybór, czy w domu, czy gdzieś zawiozą na kwarantannę??? Jak ktoś pracuje, albo ma gospodarstwo, albo jakieś inne przyczyny są, które wymagają wychodzenia z domu, to czemu ma cała rodzina siedzieć, gdy przyjechała jedna osoba? Są różne sytuacje. Po to miały być te miejsca. Może być przecież osoba starsza, chora w domu.
Osoba wracająca z rodziną powinna skonsultować, co jest dla nich najlepsze.
03 kwietnia 2020 10:55 / 4 osobom podoba się ten post
Luke


Przymusowy pobór lekarzy do służby w szpitalach staje się zupełnie realnym scenariuszem. Coraz więcej oddziałów i całych jednostek przestaje działać z powodu koronawirusa. Alarmujące dane napływają z całej Polski. Co się dzieje? Szpitale nie mają wystarczającej ilości środków ochronnych i lekarze, pielęgniarki i personel pomocniczy.
Zakażeni lekarze i pielęgniarki są wyłączeni z pracy na kilka tygodni. Jeśli wyzdrowieją, mogą wrócić do pracy. Ale nie wszyscy przechodzą koronawirusa stosunkowo łagodnie. Ponad 1/3 polskich lekarzy jest w wieku, w którym wirus może być zabójczy.
Sytuacji nie polepsza fakt, że mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w całej Europie. Ten fatalny wynik bezpośrednio obciąża Jarosława Kaczyńskiego i jego partię. Mieli pięć lat na to, aby przygotować Polskę do epidemii, które były – przynajmniej według nich – latami dobrobytu. Za zaniechania w służbie zdrowia płacimy dzisiaj zdrowiem i życiem naszych rodzin i bliskich
(za wp.pl)
 
Info z teraz.. godz. 10.02
203 nowe zarażenia, 2 osoby zmarły
 
 
 

To co ? Kaczyński jest winien, że lekarze wyjechali do Włoch, Anglii, Niemiec itd. Weź Luke  Wiem że można nienawidzieć ale na sytuacje w słuzbie zdrowia pracowały wszystkie rządy. Jakie 5 lat do przygotowania do epidemii ?? Luke, a kto tę epidemię przewidział ??
A tu link innej treści
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-unijny-komisarz-polska-jako-jedyna-blokuje-unijny-eksport-le,nId,4419347
 
No nic tylko oddamy to czego i tak mamy za mało dla bogatszych państw Unii, bo tak chcą. 
03 kwietnia 2020 11:04 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Błąd pokazuje. Ale przecież miał być wybór, czy w domu, czy gdzieś zawiozą na kwarantannę??? Jak ktoś pracuje, albo ma gospodarstwo, albo jakieś inne przyczyny są, które wymagają wychodzenia z domu, to czemu ma cała rodzina siedzieć, gdy przyjechała jedna osoba? Są różne sytuacje. Po to miały być te miejsca. Może być przecież osoba starsza, chora w domu.
Osoba wracająca z rodziną powinna skonsultować, co jest dla nich najlepsze.

Wybór jest , moZna odbyć kwarantanne w przygotowanym miejscu .