Koronawirus 2

26 marca 2021 05:44 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Zdążyłam odwiedzić dziś fryzjera i zrobić odrost, w sobotę zamykają, ciekawe czy skończy się na tych 2 tygodniach

Ja tylko podcięłam.  Zawsze to już lepiej w lustro spojrzeć. A kolor jeszcze nie jest tragiczny. 
26 marca 2021 09:32 / 1 osobie podoba się ten post
28 marca 2021 11:17 / 1 osobie podoba się ten post
Tutaj też nie za wesoło...
 

 
A u nas... to nawet nie chcę już statystyk przytaczać.. 
02 kwietnia 2021 10:05 / 3 osobom podoba się ten post
Macie kogoś znajomego, kto teraz wracał do Pl? Jak to teraz wygląda z tą kwarantanną? 09.04 wieczorem mam planowany wyjazd. Nie wiem czy te obostrzenia nie obowiązują przypadkiem właśnie do 09.04. W firmie powiedzieli że po świętach dadzą znać jak to wygląda, ale wiadomo, ja już myślę intensywnie ?
02 kwietnia 2021 10:36 / 3 osobom podoba się ten post
Moniaa

Macie kogoś znajomego, kto teraz wracał do Pl? Jak to teraz wygląda z tą kwarantanną? 09.04 wieczorem mam planowany wyjazd. Nie wiem czy te obostrzenia nie obowiązują przypadkiem właśnie do 09.04. W firmie powiedzieli że po świętach dadzą znać jak to wygląda, ale wiadomo, ja już myślę intensywnie ?

Dostałam wczoraj info od niemieckiej rodziny o propozycji szczepień, w tym emailu był też link dotyczący nowych zasad dla osób wjeżdżających na teren Polski. Opiekunki są zwolnione z kwarantanny.
02 kwietnia 2021 10:44 / 1 osobie podoba się ten post
Moniaa

Macie kogoś znajomego, kto teraz wracał do Pl? Jak to teraz wygląda z tą kwarantanną? 09.04 wieczorem mam planowany wyjazd. Nie wiem czy te obostrzenia nie obowiązują przypadkiem właśnie do 09.04. W firmie powiedzieli że po świętach dadzą znać jak to wygląda, ale wiadomo, ja już myślę intensywnie ?

Masz tu link  do dziennika ustaw, do aktualizacji w tym względzie. Do kiedy-nie wiadomo 
Są opisane wyjatki, ale nic nie ma o opiekunkach. Nic nie ma złego w myśleniu naprzód- pomaga uniknąć wielu komplikacji.
Mnie całe szczęscie kwarantanna juz nie będzie obowiązywać-jestem juz po dwóch dawkach szczepionki.
https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2021.088.0000574,rozporzadzenie-rady-ministrow-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii.html
 
02 kwietnia 2021 10:58 / 3 osobom podoba się ten post
Dzięki za info. Właśnie przed chwilą dzwoniła też do mnie dziewczyna z firmy odnośnie transportu i mówi, że najprawdopodobniej kwarantanna obowiązkowa albo testy po przyjeździe do Pl. Ech szkoda gadać, co będzie to będzie, do domu trza wrócić.
02 kwietnia 2021 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Moniaa

Dzięki za info. Właśnie przed chwilą dzwoniła też do mnie dziewczyna z firmy odnośnie transportu i mówi, że najprawdopodobniej kwarantanna obowiązkowa albo testy po przyjeździe do Pl. Ech szkoda gadać, co będzie to będzie, do domu trza wrócić.

Balagan u nas w  kraju okropny. No, nie przeskoczysz tego-wrócić trza. Wkurzająca jest taka niepewność i perspektywa zamknięcia w domu na 10 dni. Może się umów jeszcze z DE na ten test w Polsce? Tak, żeby następnego dnia zrobić? 
02 kwietnia 2021 11:20 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Balagan u nas w  kraju okropny. No, nie przeskoczysz tego-wrócić trza. Wkurzająca jest taka niepewność i perspektywa zamknięcia w domu na 10 dni. Może się umów jeszcze z DE na ten test w Polsce? Tak, żeby następnego dnia zrobić? 

Ähnlich wie die deutschen Einreiseverordnungen sehen diese nun eine generelle Testpflicht vor der Einreise nach Polen vor sowie eine Quarantänepflicht. Wie erwartet werden aber für die Betreuungskräfte auch in Polen Ausnahmen gemacht. So sind Personen, die beruflich bedingt die Grenze überschreiten müssen, von der Test- und der Quarantänepflicht ausgenommen. Auch berufliche Tätigkeiten in dem Land, aus dem eingereist wird, fallen unter diese Ausnahme.
 
02 kwietnia 2021 11:24 / 1 osobie podoba się ten post
Joanna1983

Ähnlich wie die deutschen Einreiseverordnungen sehen diese nun eine generelle Testpflicht vor der Einreise nach Polen vor sowie eine Quarantänepflicht. Wie erwartet werden aber für die Betreuungskräfte auch in Polen Ausnahmen gemacht. So sind Personen, die beruflich bedingt die Grenze überschreiten müssen, von der Test- und der Quarantänepflicht ausgenommen. Auch berufliche Tätigkeiten in dem Land, aus dem eingereist wird, fallen unter diese Ausnahme.
 

Linka podaj , aby mozna było ustalic jak się to ma do polskiego dziennika ustaw. U nas nie ma nawet wzmianki o opiekunkach.
Zwłaszcza w aktualizacji, gdzie wszystko ujednolicono są wyszczególnione zawody, które w ramach swych obowiązków przekraczając granice są zwolnione z kwarantanny, ale opiekunek tam nie wymieniono. To bardzo ogólne info i optymistyczne. Byłoby dobrze, żeby informacja od niemieckiego koordynatora faktycznie potwierdziła sie w rzeczywistości.
02 kwietnia 2021 13:51 / 3 osobom podoba się ten post
https://test-to-go.berlin
Jeszcze takie coś znalazłam. Bezpłatne testy przy wyjeździe z Niemiec. W niektórych punktach trzeba się umawiać. To jakby ktoś miał okazję skorzystać w Berlinie.
02 kwietnia 2021 14:30 / 3 osobom podoba się ten post
Moniaa

Macie kogoś znajomego, kto teraz wracał do Pl? Jak to teraz wygląda z tą kwarantanną? 09.04 wieczorem mam planowany wyjazd. Nie wiem czy te obostrzenia nie obowiązują przypadkiem właśnie do 09.04. W firmie powiedzieli że po świętach dadzą znać jak to wygląda, ale wiadomo, ja już myślę intensywnie ?

Nie ma kontroli na granicy .Nie musimy robic testu tutaj zeby wjechac do Polski .W Polsce nie obowiazuje nas kwarantanna ale papier od agencji chyba trzeba miec .Ja dostalam razem z poleceniem wyjazdu .Do okazania w razie potrzeby jak bede wracaka do Polski .Oczywiscie w jezyku niemieckim jest ten dokument .Ja tez wracam 9 .
02 kwietnia 2021 14:35 / 1 osobie podoba się ten post
Moniaa

https://test-to-go.berlin
Jeszcze takie coś znalazłam. Bezpłatne testy przy wyjeździe z Niemiec. W niektórych punktach trzeba się umawiać. To jakby ktoś miał okazję skorzystać w Berlinie.

No i popatrz. O wiele lepiej niż u nas , sprawniej. Masz pewność, że nie będzie komplikacji i nie musisz polegac na informacji na zasadzie "jedna pani drugiej pani". A po drugie spokój, że niczego ze sobą do domu nie przywieziesz.
02 kwietnia 2021 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
Moniaa

https://test-to-go.berlin
Jeszcze takie coś znalazłam. Bezpłatne testy przy wyjeździe z Niemiec. W niektórych punktach trzeba się umawiać. To jakby ktoś miał okazję skorzystać w Berlinie.

Tylko to jest oferta raczej dla ubezpieczonych w Niemczech.