Koronawirus 2

09 grudnia 2021 15:19 / 1 osobie podoba się ten post
Niemcy pierwszym krajem w Europie z oficjalnie zmienioną definicją osoby w pełni zaszczepionej. Nowy federalny minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach poinformował, że "szczepienie jest kompletne dopiero wtedy, gdy zostanie się zaszczepionym trzy razy".
09 grudnia 2021 19:56 / 2 osobom podoba się ten post
Od 4.12 Szwajcaria nie wpuści  nikogo przez granicę  bez  testu PCR.Po przyjeździe, między 4 a 7 dniem kolejny  test i przesłanie  wyniku do ichnego sanepidu
11 grudnia 2021 15:45
Niemcy zmieniają kodeks pracy i kodeks karny. Pracodawcy w Niemczech mogą zwalniać od teraz pracowników wyłącznie "na podstawie podejrzeń" o sfałszowanie certyfikatu szczepionkowego, pozbawiając ich natychmiastowo pracy, wynagrodzenia i prawa do zasiłku.

Kein Pardon mehr: Was Arbeitnehmer mit Fake-Impfausweisen jetzt droht - FOCUS Online
https://m.focus.de/finanzen/recht/neue-regeln-im-dezember-kein-pardon-mehr-fristlose-kuendigungen-wegen-fake-impfausweisen_id_24506299.html
18 stycznia 2022 08:11 / 2 osobom podoba się ten post
18 stycznia 2022 08:13 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

https://wiadomosci.wp.pl/nie-chcieli-sie-szczepic-i-osierocili-nastoletniego-syna-nowe-fakty-ws-zmarlej-kobiety-6727623797037920a
 
https://kultura.onet.pl/wiadomosci/specjalnie-zakazila-sie-covid-19-i-zmarla-jej-syn-macie-krew-na-rekach/txegxdk
 
U mnie syn Adam na kwarantannie, bo dwóch z nauczycieli zaraziło się na studniówce... 
 
Smutne te czasy ☹️
 

18 stycznia 2022 09:04 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

https://wiadomosci.wp.pl/nie-chcieli-sie-szczepic-i-osierocili-nastoletniego-syna-nowe-fakty-ws-zmarlej-kobiety-6727623797037920a
 
https://kultura.onet.pl/wiadomosci/specjalnie-zakazila-sie-covid-19-i-zmarla-jej-syn-macie-krew-na-rekach/txegxdk
 
U mnie syn Adam na kwarantannie, bo dwóch z nauczycieli zaraziło się na studniówce... 
 
Smutne te czasy ☹️
 

Niestety. Miejmy nadzieję, że juz niedługo ta sytuacja bedzie się nad nami znęcać.
Co do antyszczepionkowych "autorytetów" , które mają wpływ na ludzi, to mogę coś napisac. Moje nieszczepki chodziły do poznanskiego kościoła gdzie kazania głosił ksiądz przeciwny szczepieniom. Nie będę opisywac szczegółow , bo z mojego punktu widzenia, to co wygadywał  było niewiarygodne, ale na ludzi w pewnych kwestiach nieświadomych miał wpływ , nakręcił strach i przerysował negatywne działanie szczepionek.
Siostra całe szczęscie juz to ma za sobą i jest w całkiem dobrej formie. Mama miała zajęte 50 % tkanki płucnej. Bardzo pomogła jej wyjść z ostrej fazy kowida eksperymentalna terapia Olumiantem ( lek przeciw RZS , ale ze wskazaniami dla ludzi, którzy potrzebują juz tlenoterapii  ) . Omawiałam to z lekarzem i mamy nie musiałam długo tym razem przekonywać aby podpisała zgodę na takie leczenie. Mama jest obecnie u mnie, jeszcze trochę słaba, choć żle nie jest, wraca do dawnej formy. 
18 stycznia 2022 09:32 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Niestety. Miejmy nadzieję, że juz niedługo ta sytuacja bedzie się nad nami znęcać.
Co do antyszczepionkowych "autorytetów" , które mają wpływ na ludzi, to mogę coś napisac. Moje nieszczepki chodziły do poznanskiego kościoła gdzie kazania głosił ksiądz przeciwny szczepieniom. Nie będę opisywac szczegółow , bo z mojego punktu widzenia, to co wygadywał  było niewiarygodne, ale na ludzi w pewnych kwestiach nieświadomych miał wpływ , nakręcił strach i przerysował negatywne działanie szczepionek.
Siostra całe szczęscie juz to ma za sobą i jest w całkiem dobrej formie. Mama miała zajęte 50 % tkanki płucnej. Bardzo pomogła jej wyjść z ostrej fazy kowida eksperymentalna terapia Olumiantem ( lek przeciw RZS , ale ze wskazaniami dla ludzi, którzy potrzebują juz tlenoterapii  ) . Omawiałam to z lekarzem i mamy nie musiałam długo tym razem przekonywać aby podpisała zgodę na takie leczenie. Mama jest obecnie u mnie, jeszcze trochę słaba, choć żle nie jest, wraca do dawnej formy. 

Zdrówka dla mamy 
18 stycznia 2022 10:26 / 5 osobom podoba się ten post
Nigdy nie starałem się na siłę kogokolwiek nakłaniać do szczepień. Żona cały czas była na nie, starsze chłopaki dalej są na nie. Tomek jest małoletni, więc nie protestował, że tata chce go zaszczepić. I o dziwo... Żona będąc na szczepieniu z Tomkiem, również się zaszczepiła, 4go mają drugą dawkę. A ja czuję się dobrze po "przypominającej" dawce. Chociaż wiem, że jakby coś mi się stało, to zawsze znajdą się tacy, co powiedzą, warto było się szczepić? A człowiek też może chorować na co innego. I w moim przypadku tak jest. Dlatego cieszę się każdym dniem, chcę jeszcze z rodzinką pozwiedzać i to i owo. Nikt z nas nie wie, ile zapisane jest nam jeszcze tego ziemskiego żywota. Dziwi mnie tylko postawa moich rodziców... Po co się szczepimy i Tomka też? 
Ale tak to jest... Nasłuchali się w tv różnych rzeczy, w tv, gdzie też poddaje się w wątpliwość skuteczność szczepionki. Zresztą, tata zawsze miał i ma swoje "mądrości".... Gdy zaczął od początku powstania oglądać TV Trwam i słuchać i Radia Maryja, to cały czas twierdzi, że wszystkiemu winni są Żydzi i masoni. Bo taki był, niestety, przekaz z tych mediów. Ech... 
18 stycznia 2022 11:30 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Zdrówka dla mamy :aniolki:

Przekazałam- dziękujemy 
18 stycznia 2022 11:40 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Nigdy nie starałem się na siłę kogokolwiek nakłaniać do szczepień. Żona cały czas była na nie, starsze chłopaki dalej są na nie. Tomek jest małoletni, więc nie protestował, że tata chce go zaszczepić. I o dziwo... Żona będąc na szczepieniu z Tomkiem, również się zaszczepiła, 4go mają drugą dawkę. A ja czuję się dobrze po "przypominającej" dawce. Chociaż wiem, że jakby coś mi się stało, to zawsze znajdą się tacy, co powiedzą, warto było się szczepić? A człowiek też może chorować na co innego. I w moim przypadku tak jest. Dlatego cieszę się każdym dniem, chcę jeszcze z rodzinką pozwiedzać i to i owo. Nikt z nas nie wie, ile zapisane jest nam jeszcze tego ziemskiego żywota. Dziwi mnie tylko postawa moich rodziców... Po co się szczepimy i Tomka też? :-(
Ale tak to jest... Nasłuchali się w tv różnych rzeczy, w tv, gdzie też poddaje się w wątpliwość skuteczność szczepionki. Zresztą, tata zawsze miał i ma swoje "mądrości".... Gdy zaczął od początku powstania oglądać TV Trwam i słuchać i Radia Maryja, to cały czas twierdzi, że wszystkiemu winni są Żydzi i masoni. Bo taki był, niestety, przekaz z tych mediów. Ech... 

Za dużo przekłamań w mediach i wiele osób się boi. Robienie mętliku w głowie przez wątpliwych przywódców to jedno, a rozpowszechnianie fake newsów , aby zwiększyć poczytność to juz przysłowiowy gwóżdź do trumny. Nie każdy potrafi zweryfikowac takie sensacje na chłodno , podchodzi to tego emocjonalnie , a jest atakowany z dwóch stron. Chęcią zarobku mass-mediów oraz chęcią kontroli przez odpowiednich guru. Tego ostatniego nawet nie staram się zrozumiec. U nas księża namawiają wręcz do szczepień , jednak trafiają się jednostki z przekonaniem , że posiedli tajemnicę wiary( i księża i swieccy) , ale niczego innego w tym nie można dostrzec poza bezgraniczną pychą i chęcią władzy. 
19 stycznia 2022 12:19
... przez twe oczy zielone poznałem miłość, miłość w Zakopanem... Sylwester marzeń...Zenek i Sylwester. A Omikron się rozpędza w Zakopanem i w kraju. Dziś 30 tysięcy nowych zakażeń 
19 stycznia 2022 15:13 / 1 osobie podoba się ten post
Luke ....   serio 
19 stycznia 2022 16:30
Magowie i wróżbici wypowiedzieli się, że nie ominie nikogo ale kilkoro oszczędzi.
"A wróżka chucha w szklalą kulę i ..."
Piw na 7,- ?✔???⏳
 
https://youtu.be/LDQwjEhLhMA
16 lutego 2022 18:09 / 3 osobom podoba się ten post
Szwajcaria  od jutra bez masek
16 lutego 2022 18:31 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Szwajcaria  od jutra bez masek:super:

Miejmy nadzieję że powoli idziemy ku normalności