Jak minął dzień 9

21 maja 2020 17:46 / 7 osobom podoba się ten post
Na te pampersy jest chyba tylko takie wyjscie zeby kupic te majtki Molicare takie z siatki albo lekkiego materialu ktore sie naklada na pampersy. Poradzilem to rodzinie jak bylem w Berlinie i zdalo to egzamin. Tutaj tez trzeba to zrobic. Zapytam jutro w aptece czy to maja dostepne a jak nie to niech rodzina zamowi.
21 maja 2020 17:49 / 6 osobom podoba się ten post
A pomoc Pflegedienst? Może jakaś pozycja odbarczajaca? Poduszka, klin , wałek?
21 maja 2020 18:02 / 6 osobom podoba się ten post
dorotee

A pomoc Pflegedienst? Może jakaś pozycja odbarczajaca? Poduszka, klin , wałek?

Koniecznie osobie po udarze trzeba zmnieniac pozycję , wspomagajac się poduszkami. Przecież porazone mięsnie są w stanie przykurczu.Zrozumiałe, że boli . Nie potrzeba specjalistycznych poduszek do tego. Jaśki, kocyk wystarcza.
21 maja 2020 18:03 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Ciężki  przypadek. 
Ja lepiej sobie radzę z demencją . 
1. Dwa pampersy , ten od środka zapinany odwrotnie , z tyłu , czasami pdp nie da rady? 
2.  Jak boli to trudno . 
Wytrwałości .

Bo nie da rady- to jest dobry sposób.
21 maja 2020 18:08 / 5 osobom podoba się ten post
Oskar

Ja sie tez troche poskarze i poprosze Was o rade.
 
1. Dzien w dzien Podopieczna odkleja sobie pampersy jak tylko nie patrze i oczywiscie szczegolnie rano lozko zawsze mokre mimo podkladow.
 
2. Pani jest lezaca i ma niedowlad lewej strony, na lozku przesuwa sie non stop do prawej strony i ma glowe przy barierkach tlumaczac sie bolami, wiec dwadziescia razy dziennie musze ja dzwigac, podnosic i przesuwac wyzej. 


Dzie juz tabsy przeciwbolowe wzialem bo w rekach bol okropny.
Na szczescie kregoslup sie jeszcze trzyma. Wiem ze sa takie maty do przesuwania ale to i tak trzeba ja pod Podopieczna wsunac wiec jeden grzyb.
 
 
Ciezkie czasy dla nas prawie wszystkich tu nastaly......

Jest wiele rodzajów mat ślizgowych. Są też i takie mato-podkłady, których nie trzeba za każdym razem podkładać pod chorego.
Dla leżących, którym się obsuwaja, zmieniaja pozycję stosuje się własnie takie chlonne ,wielorazowe podkłady ze ślizgową stroną zewnętrzną. Wewnetrzna jest chłonna.Zmiana podkładu , jesli jest taka potrzeba , najlepiej przy toalecie pacjenta. Podkład się zostawia i juz nie ma konieczności stosowania podkładów wielorazowych.
 
21 maja 2020 18:08 / 6 osobom podoba się ten post
tina 100%

Bo nie da rady- to jest dobry sposób.

Coś w głowie xostalo uczyłam się tego , ale praktycznie mało stosowałam . Poszłam w demencję. 
Można kupić takie poduszki z wypełnieniem jakby piaskiem . Teiala moja sp. Hanka . Ale pielęgnacja zajmował się Pflegedienst . Lżej  . 
21 maja 2020 18:12 / 6 osobom podoba się ten post
Oskar

Ja sie tez troche poskarze i poprosze Was o rade.
 
1. Dzien w dzien Podopieczna odkleja sobie pampersy jak tylko nie patrze i oczywiscie szczegolnie rano lozko zawsze mokre mimo podkladow.
 
2. Pani jest lezaca i ma niedowlad lewej strony, na lozku przesuwa sie non stop do prawej strony i ma glowe przy barierkach tlumaczac sie bolami, wiec dwadziescia razy dziennie musze ja dzwigac, podnosic i przesuwac wyzej. 


Dzie juz tabsy przeciwbolowe wzialem bo w rekach bol okropny.
Na szczescie kregoslup sie jeszcze trzyma. Wiem ze sa takie maty do przesuwania ale to i tak trzeba ja pod Podopieczna wsunac wiec jeden grzyb.
 
 
Ciezkie czasy dla nas prawie wszystkich tu nastaly......

Spróbuj tak i sam oceń... 
Stań z tyłu jej głowy (na takiej poprzeczce przy łóżku) i chwyć ją pod pachy i przyciągnij do siebie.. Może będzie Ci lżej.
Akurat tak mam z dziadkiem teraz, podgłówek ma tak na 45 stopni i często zjeżdża w dół, więc żeby przy nim coś zrobić, nogi musi mieć proste. Więc też tak go podciągam. Chociaż on chucherko...
I nie zapominaj, reguluj sobie wysokość łóżka na maksa do wykonania wszelkich czynności 
21 maja 2020 18:12 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Coś w głowie xostalo:-) uczyłam się tego , ale praktycznie mało stosowałam . Poszłam w demencję. 
Można kupić takie poduszki z wypełnieniem jakby piaskiem . Teiala moja sp. Hanka . Ale pielęgnacja zajmował się Pflegedienst . Lżej  . 

Są też poduszki wypełnione specjalnym polimerem- sprawia wrazenie piasku- pewnie to to.Są bardzo dobre.
Pracowałam na neurologii, teraz mam też w Szwajcarii dziadka po udarze, choć  ten siedzi na wózku. W DE Niuniuś tez udarowiec, leżący- własciwie bardziej siedzący- bo da się nawet taki myk z Krankenbetem zrobic 
21 maja 2020 18:15 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Spróbuj tak i sam oceń... 
Stań z tyłu jej głowy (na takiej poprzeczce przy łóżku) i chwyć ją pod pachy i przyciągnij do siebie.. Może będzie Ci lżej.
Akurat tak mam z dziadkiem teraz, podgłówek ma tak na 45 stopni i często zjeżdża w dół, więc żeby przy nim coś zrobić, nogi musi mieć proste. Więc też tak go podciągam. Chociaż on chucherko...
I nie zapominaj, reguluj sobie wysokość łóżka na maksa do wykonania wszelkich czynności 

Przecież przy przesuwaniu tez mozna unieść częśc beta, gdzie są nogi . Nie za wysoko oczywiście  Od razu jest lżej.
 
21 maja 2020 18:16
tina 100%

Jest wiele rodzajów mat ślizgowych. Są też i takie mato-podkłady, których nie trzeba za każdym razem podkładać pod chorego.
Dla leżących, którym się obsuwaja, zmieniaja pozycję stosuje się własnie takie chlonne ,wielorazowe podkłady ze ślizgową stroną zewnętrzną. Wewnetrzna jest chłonna.Zmiana podkładu , jesli jest taka potrzeba , najlepiej przy toalecie pacjenta. Podkład się zostawia i juz nie ma konieczności stosowania podkładów wielorazowych.
 

Jednorazowych.
21 maja 2020 18:38 / 5 osobom podoba się ten post
Tak, taka poduszke wypelniona czyms tam mamy oczywiscie tylko to jest taki wąż dlugi, troche pomaga naturalnie. 
Te maty musze zobaczyc w internecie dzisiaj, jak ktos mialby czas i bylby tak i wyslal mi jakis link to bylbym wdzieczny.
 
Luke tak wlasnie robie czasami i oczywiscie lozko na maksa do gory robie bo inaczej to jak dzwonnik z Notre Dame chodzilbym po tym zleceniu.
 
musze poglowkowac troche i powalczyc z tym wszystkim.
 
 
dzieki wszystkim i kazdemu z osobna
21 maja 2020 18:43 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Koniecznie osobie po udarze trzeba zmnieniac pozycję , wspomagajac się poduszkami. Przecież porazone mięsnie są w stanie przykurczu.Zrozumiałe, że boli . Nie potrzeba specjalistycznych poduszek do tego. Jaśki, kocyk wystarcza.

Tak mam tu wszystko, specjalne poduszki pod ta reke ktora jest bezwladna, poduszke a'la wąż z wypelnieniem piaskowym itd itp wszystko jest. 


Pflegedienstka pomaga ale tylko ta ktora rano przychodzi reszta ma wszystko w nosie, tabletki i elo. Musze ich prosic zeby stomie zmienili bo sie nie garną do tego.
Zreszta sami wiecie jak jest.
Pomysle, poczytam wszystko co mi napisaliscie, przespie sie z tym i powalcze. Trezba byc twardym a nie mietkim cytujac klasyka
21 maja 2020 18:55 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Spróbuj tak i sam oceń... 
Stań z tyłu jej głowy (na takiej poprzeczce przy łóżku) i chwyć ją pod pachy i przyciągnij do siebie.. Może będzie Ci lżej.
Akurat tak mam z dziadkiem teraz, podgłówek ma tak na 45 stopni i często zjeżdża w dół, więc żeby przy nim coś zrobić, nogi musi mieć proste. Więc też tak go podciągam. Chociaż on chucherko...
I nie zapominaj, reguluj sobie wysokość łóżka na maksa do wykonania wszelkich czynności 

Nogi pdp może da rade postawić w kolanach? Pomoże lekko się odbijają c, ręce na trójkącie. I hopp
21 maja 2020 19:01 / 2 osobom podoba się ten post
Oskar

Tak, taka poduszke wypelniona czyms tam mamy oczywiscie tylko to jest taki wąż dlugi, troche pomaga naturalnie. 
Te maty musze zobaczyc w internecie dzisiaj, jak ktos mialby czas i bylby tak i wyslal mi jakis link to bylbym wdzieczny.
 
Luke tak wlasnie robie czasami i oczywiscie lozko na maksa do gory robie bo inaczej to jak dzwonnik z Notre Dame chodzilbym po tym zleceniu.
 
musze poglowkowac troche i powalczyc z tym wszystkim.
 
 
dzieki wszystkim i kazdemu z osobna

Tu jest link do tych podkładów. Dobra rzecz , bo na spodniej warstwie dobrze się przesuwa. Nie są tez zbyt śliskie, to i chory nie obsuwa się w niedługim czasie z powrotem. Uzywamy takich z powodzeniem na szteli w DE, a dziadek kawal chlopa , waży 90 kg. Mozna i w Aldi ,czy Lidlu dostac. Kiedys nam Pflegedienstka tam kupiła, jak nam sie te co mielismy podniszczyły.
https://www.angela-bruderer.ch/de/inkontinenzauflage-70-90-duo-1417083?adword=google/de/Shopping/css-dept-go/071767397678/prodid-1417083/71620927351&gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9I2aqPbdR_NLfle79Pk1S6sC09HMcm7UBFEDqLMxhBUaO__OkHvF6caAjFmEALw_wcB
 
 
21 maja 2020 19:03 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Nogi pdp może da rade postawić w kolanach? Pomoże lekko się odbijają c, ręce na trójkącie. I hopp

Tak też. Niuniusia tak tresujemy  choć leniowi paskudnemu się nie chce .