Dobranocki 9

03 września 2021 10:01 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A co,dobry film na dobranoc to jest to!:-)
Ja właśnie nad tymi naczyniami połączonymi myślałam po seansie. I o tym , jak ważne jest w życiu żeby znaleźć własny sposób na pezepracowanie tego, co przeżyliśmy, czy tego, co inni do głowy nam nakładli .
Ciekawa jestem Twojej opinii, bo tak jakby z fachowym przygotowaniem do tych 7 Uczuć podejdziesz :oczko:

Przyklad z naszej pracy. U chorych z zaawansowaną demencją, lub nawet średnią, gdzie świadomość juz zanika -podświadomosc dochodzi do głosu. Wychodzą na wierzch przeżycia przyjemne, czy traumatyczne. Na opiekunce jako osobie najbliżej nich mogą się te nieprzyjemne zdarzenia odbijac, bo taki człowiek kojarzy ją z jakims nieprzyjemnym przeżyciem, bądz osobą z przeszłości. Dlatego obserwuję i nie odbieram stanów pobudzenia takiej osoby jako atak bezpośrednio na mnie.
A demonów,które męczą jeszcze zdrowego człowieka jest dużo. Wystarczy wyłączyć świadomość podczas np.hipnozy, lub narkozy. Tłumione gdzies tam się wysmykną, a nie tłumione wychodzą w całej okazałałości.
03 września 2021 16:51 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

O tak , myślę że właśnie o wywołanie mieszanych uczuć chodziło i o zmuszenie widza do myślenia. 
A obsada, tak jak mówisz, miodzio!
Co do Michała Koterskiego, to zawsze z mieszanymi uczuciami podchodzę, no skomplikowany, jak dla mnie , i człowiek, i aktor. Zgodzisz się chyba ze mną, że to nie jest film dla każdego?

Zgadzam się  ...specyficznie  poczucie humoru..nie dla  szerokiej  widowniAle pośmiałam  się  trochę  i przypomniały  mi się  ,, wyliczanki,, z podwórka..
03 września 2021 18:15 / 2 osobom podoba się ten post
Do wyliczanek jeszcze nie doszłam, obejrzałam początek i kawałeczek i już widać jak Adaś rosnie sobie z pięknie hodowanym kompleksem Edypa. Ale wtedy był taki wzorzec rodziny. Dominujący ojciec, umęczona matka-młodszy syn w tym wypadku do mamy się przylepił i potem szukał takiego ideału w życiu. Stąd problem. Drugi wątek, który dojrzałam na poczatku to tez takie wycofanie kobiet. Niekoniecznie podobały się jednej pani na bibce domowej ,seksistowskie żarty jednego pana, ale żeby wydać się równiachą i nie odstawać od towarzystwa , udawała że ją bawią. Wieczorem jak już dziadek będzie spał, obejrzę dalej. 
03 września 2021 21:39 / 4 osobom podoba się ten post
Może jakoś prześlizgnę się przez posty w topiku i powiem Wam... Spokojnej nocy Opiekunkowo 
03 września 2021 22:00 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Może jakoś prześlizgnę się przez posty w topiku:smiech3: i powiem Wam... Spokojnej nocy Opiekunkowo :misiu:

Aluzju ja paniała 
Masz rację, nabałaganiłyśmy tutaj trochę. 
Dobranoc 
03 września 2021 23:22 / 2 osobom podoba się ten post
Mówiłam?  Dobranocek, aby się dobrze spało zakłócać nie wolno :) Tyle, że chaosik był zawsze i komu by tam się chciało teraz szukac topiku filmowego :)
Miałam coś jeszcze rzec o wrażeniach. Napisze tylko, że może być-wartosci artystycznej nie oceniam, bom nie krytyk filmowy, ale każdy rodzić obecny, czy przyszły powinien ten film obejrzeć. 
No to teraz dobranoc :)
04 września 2021 20:56 / 3 osobom podoba się ten post
Padłam  ....dobranoc kochani 
04 września 2021 21:48 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
04 września 2021 22:54 / 3 osobom podoba się ten post
Jeszcze oglądam siatkówkę, jeszcze piąty set przed nami, ale już dobrej nocy życzę 
04 września 2021 23:09 / 4 osobom podoba się ten post
czas na i dobranoc 
05 września 2021 21:49 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc
05 września 2021 22:42 / 2 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
06 września 2021 21:41 / 2 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
07 września 2021 22:17 / 2 osobom podoba się ten post
Alo , alo ?
W odliczjkach sporo Was, a dzisiaj gdzie wszystkich wywiało?
Cisza, mało piszą, sennie jakoś, no to życzę dobrej i spokojnej nocy 
07 września 2021 22:22 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc