Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

18 maja 2021 19:01 / 4 osobom podoba się ten post
U nas poranny wątek sznyclowo- kotletowy zaczęty w powitajkach zakończył się prośbą o brak panierki następnym razem
Przedtem jak prosił o kotlet to pytałam czy z kością i czy panierowany- jakąś tam wersję wybierał. Dziś zaznaczył, że sznycel, nie kotlet. A przy kolacji stwierdził, że bez panierki mam robić następnym razem.
On ma demencję. Podobno dobrze gotował, lubią też jadać w knajpach. Ale z zachowania przy posiłkach mi wychodzi, że zmienił mu się smak, i "zamiawia" potrawy takie, jakie dawniej jadał, ale już mu nie smakują...
Chyba po prostu trzeba przy ustalaniu menu dokładniej go podpytywać, nie sugerować się przepisem, tylko jego smakiem i ewentualnie modyfikować w kolejnych wydaniach. Chyba, że to będzie jeszcze bardziej płynne...
 
Ale truskawki lubi , sezon jest, to się będziemy zajadać! Wprawdzie jeszcze nie mają tego smaku i aromatu, przy takiej pogodzie to nie dziwi, ale może się poprawią! Bo owoce przez ponad rok prawie wszystkie już wyeliminował- zostały mandarynki, czasem kiwi i winogrona- ale muszą być zielone, bez pestek i słodkie.
18 maja 2021 20:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś pierwszy raz przyrządzałem kartoflane puree z torebki (ktoś to zamówił albo syn przyniósł kiedyś).
Zjadliwe to było. Do tego ryba w kostkach, tak jak u nas czasami bywa. Smażona plus z reszty pieczarek sos, no i konserwowe ogórki i marynowana kukurydza (akcja... opróżnianie lodówki) 
20 maja 2021 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
Łosoś ze szparagami, ziniaki , sałata , truskawki
20 maja 2021 13:12 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś będzie makaron z pieczarkami, mielonym mięsem i sosem z torebki. Nie skomplikowane...
20 maja 2021 14:46 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś będzie makaron z pieczarkami, mielonym mięsem i sosem z torebki. Nie skomplikowane...

Uwielbiam takie szybkie obiadki 
21 maja 2021 09:25 / 1 osobie podoba się ten post
Panowie indagowani przy śniadaniu oznajmili, że idą do knajpy jeść. Do ogródka chyba. To sama sobie robię- raczej coś szybkiego i nieskomplikowanego. Wyjazd z powodu pogody odwołany, to muszą też jutro przemyśleć menu do poniedziałku... Ale to już nie mój problem, jutro raczej na zakupy młody pojedzie,  Mogę się tylko domyślić, że kolejne 3 dni to jakieś jego ulubione makarony będą, a potem ulubione kartofle podopiecznego. Oni chyba naprawdę, dopóki starszy był sprawny rzadko jadali w domu, bo lubią co innego i ciężko im czasem znaleźć wspólny mianownik
21 maja 2021 10:30 / 3 osobom podoba się ten post
fryteczki, pieczony cammebert z żurawiną i sałata masłowa z dodatkami :)
 
21 maja 2021 12:10 / 3 osobom podoba się ten post
Brakuje mi tylko zsiadłego mleka, maślanki lub kefiru
 
21 maja 2021 12:45 / 3 osobom podoba się ten post
Śledzie , ziemniaki w mundurkach, sałatka jogurtowa z ogórkiem, jabłkiem.
22 maja 2021 09:28 / 3 osobom podoba się ten post
Aż muszę napisać- żeby menu na trzy dni było ustalone, to jeszcze nie było! Dziś szparagi, jutro sałatka, pojutrze zamawiamy. Podejrzewam, ze dzisiejsze szparagi robię ja, a jutro i pojutrze za mnie zajmą się inni gotowaniem Znaczy świętuję pełną gębą!
Zakupione zostały też truskawki, więc zapewne ze śmietaną będą. Oczywiście, jeszcze nie wiadomo kiedy, jak zwykle tutaj. Po południu? Po kolacji?
22 maja 2021 09:51 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa tajska
22 maja 2021 10:57 / 2 osobom podoba się ten post
Kiszona z boczkiem zasmażana, ziemniaki tłuczone i sznycelki drobiowe. Jutro syn zrobi w domu obiadek, nie wiem co, i przyjedzie z nim do nas. A w poniedziałek chcę choćby i naleśniki zrobić. Jeszcze nie jedliśmy tutaj tego. 
22 maja 2021 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
Gulasz, ziemniaki, sałatka.  Na deser truskawki.  pewnie też z bita śmietana. 
22 maja 2021 11:37 / 3 osobom podoba się ten post
Gotowacze w Szeratonie mają dziś danie na pięć gwiazdek . 
Naleśniki z dżemem. 
Z podziałem na 3 obiady, dziś, za tydz, i jako makaron.    Dziękuję do widzenia .?
22 maja 2021 13:43 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Gotowacze w Szeratonie mają dziś danie na pięć gwiazdek . 
Naleśniki z dżemem. 
Z podziałem na 3 obiady, dziś, za tydz, i jako makaron.    Dziękuję do widzenia .?

Rozumiem "dziś" i "jako makaron". Ale za tydzień????