Własna działalność

13 marca 2017 17:29
Masz racje Kasiu jak tak zawsze po magolsku zaczynam ale tez nie za duzo wiem.Tak umowe pomiedzy firma i rodzina posiada,fir,a jako posrednik ee niemiecka firma i pozniej podpisala umowe z rodzina ale ja nie wiem czy ona musi ta gewerbe zakladac mowi ze pytala sie tam jakies Polki i nie jesli nie przekroczy nie wiem ile wynosi ten prog finansowy.
13 marca 2017 17:37 / 3 osobom podoba się ten post
BEA

Masz racje Kasiu jak tak zawsze po magolsku zaczynam ale tez nie za duzo wiem.Tak umowe pomiedzy firma i rodzina posiada,fir,a jako posrednik ee niemiecka firma i pozniej podpisala umowe z rodzina ale ja nie wiem czy ona musi ta gewerbe zakladac mowi ze pytala sie tam jakies Polki i nie jesli nie przekroczy nie wiem ile wynosi ten prog finansowy.

Jeny,  zeby sobie nie nagrabic, to musi być albo umowa o pracę, albo działalność, albo umowa na mini job. Z tym, że umowa na mini job to już tak trochę poza prawem. Nic wspólnego nie ma niemiecka działalność z progiem dochodowym. Temat jest nie na jeden post, ważne, co ta koleżanka miała / ma w umowie z pośrednikiem. 
13 marca 2017 17:40 / 1 osobie podoba się ten post
14 marca 2017 09:39 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Jeny,  zeby sobie nie nagrabic, to musi być albo umowa o pracę, albo działalność, albo umowa na mini job. Z tym, że umowa na mini job to już tak trochę poza prawem. Nic wspólnego nie ma niemiecka działalność z progiem dochodowym. Temat jest nie na jeden post, ważne, co ta koleżanka miała / ma w umowie z pośrednikiem. 

Ja osobiście nic nie wiem na temat Gewerbe. Nie planowałam nigdy zakładania własnej działalności, zwłaszcza w DE.
Ale jedna z moich koleżanek przekazała mi takie informacje:
"Bardzo istotny jest przy niemieckiej działalności gospodarczej kryterium dochodowe , jeżeli kwota przychodów w roku kalendarzowym nie przekracza 17 500 Euro - jest sie tzw Kleineunternehmen i na podstawie paragrafu 19 UStG stawka MWst/ Vat niemiecki / jest zero , po przekroczeniu tej kwoty stajemy się niemieckim Vatowcem - 19 % ."
Ja osobiście pewnie poradziłabym się jakiegoś DOBREGO Biura Podatkowego, zanim bym wybrała takie rozwiązanie.
27 lipca 2017 12:00 / 8 osobom podoba się ten post
No toś sobie podżyła  Ale popatrz na to z innej, tej lepszej strony. Masz to już za sobą  już wiesz z czym się toto je. Jesteś teraz mądrzejsza, pewniejsza i silniejsza. No i swoje pewnie wiesz ........
27 lipca 2017 21:49 / 5 osobom podoba się ten post
Andrea kobito tys pieklo przeszla!!!!  Dobrze,ze wsio wyszlo dobrze 
28 lipca 2017 07:36 / 7 osobom podoba się ten post
Często myślę o tym co napisałaś i tak sobie myślę, że chyba ktoś znajomy Ci "pomógł". Przykre to jest. Jakoś nie potrafię się tego odczucia pozbyć. 
28 lipca 2017 08:22 / 6 osobom podoba się ten post
Mycha

Często myślę o tym co napisałaś i tak sobie myślę, że chyba ktoś znajomy Ci "pomógł". Przykre to jest. Jakoś nie potrafię się tego odczucia pozbyć. 

Może nie powinnam zabierać głosu , ale ponieważ jestem w jakiś sposób powiązana z tamtą sztelą , żeby nie było głupich podejrzeń : na 100% nie jestem tym znajomym , który " pomógł " .... Myślę , że odezwą się też osoby , które " nie pomogły " , bo takie wiadomości , napisane skrótami mogą wzbudzić niepotrzebne zainteresowanie i takie same plotki . ....To nie do Ciebie Mycha , tylko ogólnie , bo nie wszyscy potrafią czytać ze zrozumieniem , wyłapią słówko , dwa wyjęte z kontekstu i ......temat niczym rzeka popłynie .
28 lipca 2017 08:27 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Może nie powinnam zabierać głosu , ale ponieważ jestem w jakiś sposób powiązana z tamtą sztelą , żeby nie było głupich podejrzeń : na 100% nie jestem tym znajomym , który " pomógł " .... Myślę , że odezwą się też osoby , które " nie pomogły " , bo takie wiadomości , napisane skrótami mogą wzbudzić niepotrzebne zainteresowanie i takie same plotki . ....To nie do Ciebie Mycha , tylko ogólnie , bo nie wszyscy potrafią czytać ze zrozumieniem , wyłapią słówko , dwa wyjęte z kontekstu i ......temat niczym rzeka popłynie .:buziaki1:

Słusznie ,słusznie:)Również dołączam do listy tych co nie lubią "pomagać":):):):) 
28 lipca 2017 09:45 / 9 osobom podoba się ten post
Andrea zawsze służysz radą i pomocą.Taka już jesteś.Powściekasz więc,pozłościsz ,a w końcu pomożesz,
Dobra dusza natury nie zmieni.
07 sierpnia 2017 16:35
Potrzebuje pomocy,moze ktos zna odpowiedzi na nurtujace mnie pytania?
Prowadze dzialalnosc gospodarcza w Polsce.Obecnie przebywam w Niemczech i wlasnie dowiedzialam sie,ze ZUS odmowil mi wydania druku A1.Chcialam wracac do Polski ale pomyslalam o zalozeniu gewerby.Dzwonilam do biura zajmujacego sie tymi sprawami i wielka niewiadoma.
Jezeli nie mam meldunku w DE to dalej musze placic skladki ZUS i zalozyc gewerbe w DE,placic dla biura 40 e miesiecznie i ?
Nie dowiedzialam sie wlasciwie nic.Jak to wyglada w praktyce.Czy rzeczywiscie musze miec zalozone 2 dzialalnosci w DE i PL?
Ok.jakie wtedy mam obowiazki w DE,co musze oplacac?
Prosze wytlumaczcie mi troche.
07 sierpnia 2017 17:10 / 2 osobom podoba się ten post
ewelincia

Potrzebuje pomocy,moze ktos zna odpowiedzi na nurtujace mnie pytania?
Prowadze dzialalnosc gospodarcza w Polsce.Obecnie przebywam w Niemczech i wlasnie dowiedzialam sie,ze ZUS odmowil mi wydania druku A1.Chcialam wracac do Polski ale pomyslalam o zalozeniu gewerby.Dzwonilam do biura zajmujacego sie tymi sprawami i wielka niewiadoma.
Jezeli nie mam meldunku w DE to dalej musze placic skladki ZUS i zalozyc gewerbe w DE,placic dla biura 40 e miesiecznie i ?
Nie dowiedzialam sie wlasciwie nic.Jak to wyglada w praktyce.Czy rzeczywiscie musze miec zalozone 2 dzialalnosci w DE i PL?
Ok.jakie wtedy mam obowiazki w DE,co musze oplacac?
Prosze wytlumaczcie mi troche.

A na jakiej podstawie Ci ZUS odmówił,czym tłumaczą negatywną decyzję?Doda1961 ma dz.gosp.polską od lat jest najlepiej zorientowana -ona wyjaśni więcej.Na pewno nie ma tak,że musisz miec i w PL i w D działalność-albo w  jednym kraju albo w  drugim bo przeciez nie ma ani podwójnego oskładkowania ani opodatkowania. 
Napisałam Dodusi na Skypa,przeczyta to wlezie i odpowie.
07 sierpnia 2017 17:17
kasia63

A na jakiej podstawie Ci ZUS odmówił,czym tłumaczą negatywną decyzję?Doda1961 ma dz.gosp.polską od lat jest najlepiej zorientowana -ona wyjaśni więcej.Na pewno nie ma tak,że musisz miec i w PL i w D działalność-albo w  jednym kraju albo w  drugim bo przeciez nie ma ani podwójnego oskładkowania ani opodatkowania. 
Napisałam Dodusi na Skypa,przeczyta to wlezie i odpowie.

Kasiu,dziekuje za podpowiedz,doda to dobry namiar.
Nie widzialam tego listu ale mama mi czytala i podobno nie spelniam warunkow wymiany transgranicznej,czy cos takiego.
Rozmawialam z biurem zakladajacym gewerbe i powiedzieli,ze jak nie mam meldunku w DE,to najlepiej jak bede miala 2 dzialalnosci i bede sie rozliczala w PL.Tez tego nie rozumiem ale kiedys rozmawialam ze zmienniczka i ona tez opowiadala,ze tak pracuje.
Jestem gotowa oplacac ZUS w PL ale jakie wtedy sa koszty gewerby?Jezeli tylko 40 e dla biura to co to za gewerba?
07 sierpnia 2017 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
ewelincia

Kasiu,dziekuje za podpowiedz,doda to dobry namiar.
Nie widzialam tego listu ale mama mi czytala i podobno nie spelniam warunkow wymiany transgranicznej,czy cos takiego.
Rozmawialam z biurem zakladajacym gewerbe i powiedzieli,ze jak nie mam meldunku w DE,to najlepiej jak bede miala 2 dzialalnosci i bede sie rozliczala w PL.Tez tego nie rozumiem ale kiedys rozmawialam ze zmienniczka i ona tez opowiadala,ze tak pracuje.
Jestem gotowa oplacac ZUS w PL ale jakie wtedy sa koszty gewerby?Jezeli tylko 40 e dla biura to co to za gewerba?

Ale ,to wiem na pewno ,nie mozna miec w obu krajach dwóch działalności.Spokojnie poczekaj na odpowiedz Dody.A niezaleznie od tego ja bym zadzwoniła do ZUS-u lub napisała meila  i zapytała konkretnie dlaczego nie dostałaśPracownik transgraniczny to osoba ,która pracuje w jednym kraju,ale codziennie lub minimum raz na tydzień wraca po pracy do domu,do swojego kraju/ktoś kto mieszka np.w Zgorzelcu a pracuje w Goerlitz/-więc na logike biorąc, tych warunków nie spełniasz.Ale najpierw musisz dokładnie znać treśc tego listu-żeby wiedziec o co pytać:)Wydaje mi się,ze może składając wniosek o A1 którąś rubryczkę zaznaczyłas nie tak jak trzeba.I stąd się wziął kłopot:(Jak miałam dz.gosp w PL to A1 niemal z marszu dostałam. 
07 sierpnia 2017 17:43
kasia63

Ale ,to wiem na pewno ,nie mozna miec w obu krajach dwóch działalności.Spokojnie poczekaj na odpowiedz Dody.A niezaleznie od tego ja bym zadzwoniła do ZUS-u lub napisała meila  i zapytała konkretnie dlaczego nie dostałaśPracownik transgraniczny to osoba ,która pracuje w jednym kraju,ale codziennie lub minimum raz na tydzień wraca po pracy do domu,do swojego kraju/ktoś kto mieszka np.w Zgorzelcu a pracuje w Goerlitz/-więc na logike biorąc, tych warunków nie spełniasz.Ale najpierw musisz dokładnie znać treśc tego listu-żeby wiedziec o co pytać:)Wydaje mi się,ze może składając wniosek o A1 którąś rubryczkę zaznaczyłas nie tak jak trzeba.I stąd się wziął kłopot:(Jak miałam dz.gosp w PL to A1 niemal z marszu dostałam. 

Tez nie mialam problemow,najwyzej robili mi kontrole.Teraz mam pod gorke.
A pracujesz moze na niemieckiej gewerbie?