Własna działalność

18 stycznia 2017 21:36 / 2 osobom podoba się ten post
Podsumowując,bo Ty wciąż swoje, a my z z Dodą swoje - skoro tak pani księgowa taka oblatana i uważana, to zupełnie nie rozumiem Twoich pytań i wątpliwości....Powinna Ci wszystko tak wyjaśnić,żebyś cienia wątpliwości nie miała.....A jednak masz.....A skoro masz to kup kasę fiskalną,tylko nie wiem do czego Ci ona potrzebna będzie.Rolki z niej trzeba przechowywać 5 lat,w taki sposób,żeby nie wypłowiały w razie kontroli.
18 stycznia 2017 21:42 / 5 osobom podoba się ten post
Żeby prowadzić działalność godspodarczą trzeba znać przepisy. Ktoś,kto mysli że księgowa załatwi wszystko jest w błędzie bo właściciel firmy zawsze ponosi współodpowiedzialność za błędy wnikające z nieznajomości prawa . Trzeba przynajmniej znać podstawowe pojęcia,bo potem można się ..delikanie mówiąc, poślizgnąć.
18 stycznia 2017 21:42 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Podsumowując,bo Ty wciąż swoje, a my z z Dodą swoje - skoro tak pani księgowa taka oblatana i uważana, to zupełnie nie rozumiem Twoich pytań i wątpliwości....Powinna Ci wszystko tak wyjaśnić,żebyś cienia wątpliwości nie miała.....A jednak masz.....A skoro masz to kup kasę fiskalną,tylko nie wiem do czego Ci ona potrzebna będzie.Rolki z niej trzeba przechowywać 5 lat,w taki sposób,żeby nie wypłowiały w razie kontroli.

Polecam przechowywac w lodówce. Nie wypłowieją.
19 stycznia 2017 10:39 / 9 osobom podoba się ten post
Dnia 19.01.2017 o godz.10 00 przeprowadziłam rozmowę z konsultantką Krajowej Izby Podatkowej przy Ministerstwie Finansów w Warszawie . Pytanie moje brzmiało: jest obowiązek posiadania kasy rejestrującej czy nie ma, w kontescie świadczenia usług opiekunczych w ramach DG w Polsce.

Otrzymałam odpowiedź, że NIE MA OBOWIĄZKU posiadania kasy fiskalnej, pod warunkiem, że osiągane przychody są dokonane za posrednictwem banku, poczty i innej placówki bankowej i udokumentowane potwierdzeniem przelewu.

Limit 20 tyś, jako próg do obowiązku posiadania kasy fiskalnej dotyczy tylko przychodów w Polsce, pod warunkiem, że świadczenie usług za granicą ma formę stałą. O tym co rozumiemy przez formę stałą, mówi dyrektywa unijna art.182.

Ponadto moja księgowa była dziś w Urzedzie Skarbowym i również pytała o obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Otrzymała odpowiedz, ze nie mam takiego obowiązku, a przepisy w tym względzie z 2016 roku, są aktualne do konca 2017 roku. Czyli dalej obowiązuje limit 20 tyś przychodu.

19 stycznia 2017 12:08 / 6 osobom podoba się ten post
Jako, że lubię się orientować co w trawie piszczy, zadzwoniłam do znanego sprzedawcy kas fiskalnych z zapytaniem, jak przebiega drukowanie paragonu na polskiej kasie, gdzie obowiązuje złoty polski, paragonu w euro
No to się dowiedziałam, że owszem jest taka mozliwość, ale......trzeba zakupić drukarkę fiskalną, program komputerowy odpowiedni i oczywiscie mieć dostep do internetu, aby taki paragon wydrukować. Program przelicza euro na złoty według aktualnego sredniego kursu bankowego na dzien wystawienia faktury i wtedy mozna drukowac, ale oczywiscie wartość koncowa jest w PLN. Koszt drukarki fiskalnej to od 2,5 tysiąca złotych w górę. Koszt programu komputerowego od 1,5 tyś zł do 10 tyś. O dostepie do internetu nie wspomnę, bo nie na kazdej Stelli przeciez jest.
Tak więc wątpię szczerze, żeby kiedykolwiek, dopóki walutą obowiązującą w Polsce jest PLN , był obowiązek rejestrowania sprzedazy usług transgranicznych za pomocą kasy fiskalnej.
19 stycznia 2017 12:25 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Jako, że lubię się orientować co w trawie piszczy:-), zadzwoniłam do znanego sprzedawcy kas fiskalnych z zapytaniem, jak przebiega drukowanie paragonu na polskiej kasie, gdzie obowiązuje złoty polski, paragonu w euro:-)
No to się dowiedziałam, że owszem jest taka mozliwość, ale......trzeba zakupić drukarkę fiskalną, program komputerowy odpowiedni i oczywiscie mieć dostep do internetu, aby taki paragon wydrukować. Program przelicza euro na złoty według aktualnego sredniego kursu bankowego na dzien wystawienia faktury i wtedy mozna drukowac, ale oczywiscie wartość koncowa jest w PLN. Koszt drukarki fiskalnej to od 2,5 tysiąca złotych w górę. Koszt programu komputerowego od 1,5 tyś zł do 10 tyś. O dostepie do internetu nie wspomnę, bo nie na kazdej Stelli przeciez jest.
Tak więc wątpię szczerze, żeby kiedykolwiek, dopóki walutą obowiązującą w Polsce jest PLN , był obowiązek rejestrowania sprzedazy usług transgranicznych za pomocą kasy fiskalnej. :-)

Kornik...
Drąży, drąży, aż wydrąży...
Aj lovju
19 stycznia 2017 12:49 / 2 osobom podoba się ten post
ewal8

Kornik... :lol3:
Drąży, drąży, aż wydrąży... :-)
Aj lovju :zakochana:

No przeciez mus jest wiedzieć, zeby potem nie obudzić się z reką w nocniku,albo pisać niesprawdzone głupoty.
19 stycznia 2017 19:01 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

:-) No przeciez mus jest wiedzieć, zeby potem nie obudzić się z reką w nocniku,albo pisać niesprawdzone głupoty.

No widzisz? A nie mowilam korniku jeden Ty? Chociaz wlasciwie dzieki Twojej dociekliwosci kilka osob zyskalo pewnosc co do tych kas,bo mogly zostac wprowadzone w blad wczesniejszymi postami. 
19 stycznia 2017 19:18
doda1961

Jako, że lubię się orientować co w trawie piszczy:-), zadzwoniłam do znanego sprzedawcy kas fiskalnych z zapytaniem, jak przebiega drukowanie paragonu na polskiej kasie, gdzie obowiązuje złoty polski, paragonu w euro:-)
No to się dowiedziałam, że owszem jest taka mozliwość, ale......trzeba zakupić drukarkę fiskalną, program komputerowy odpowiedni i oczywiscie mieć dostep do internetu, aby taki paragon wydrukować. Program przelicza euro na złoty według aktualnego sredniego kursu bankowego na dzien wystawienia faktury i wtedy mozna drukowac, ale oczywiscie wartość koncowa jest w PLN. Koszt drukarki fiskalnej to od 2,5 tysiąca złotych w górę. Koszt programu komputerowego od 1,5 tyś zł do 10 tyś. O dostepie do internetu nie wspomnę, bo nie na kazdej Stelli przeciez jest.
Tak więc wątpię szczerze, żeby kiedykolwiek, dopóki walutą obowiązującą w Polsce jest PLN , był obowiązek rejestrowania sprzedazy usług transgranicznych za pomocą kasy fiskalnej. :-)

19 stycznia 2017 19:26 / 4 osobom podoba się ten post
jolast

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,3,13,13,700,144558,20170101,art-10-20a-zrodla-przychodow.html

art11a

Co ten artykuł ma wspólnego z obowiązkiem posiadania lub nie, kasy fiskalnej dla prowadzących DG i świadczących usługi opiekuncze poza granicami Polski?
To, że w celach ustalenia zobowiązania podatkowego, uzyskane przychody w obcych walutach, przelicza się według średniego kursu NBP, na dzień wystawienia faktury za usługę, jest chyba oczywiste.
19 stycznia 2017 19:32
doda1961

Co ten artykuł ma wspólnego z obowiązkiem posiadania lub nie, kasy fiskalnej dla prowadzących DG i świadczących usługi opiekuncze poza granicami Polski?
To, że w celach ustalenia zobowiązania podatkowego, uzyskane przychody w obcych walutach, przelicza się według średniego kursu NBP, na dzień wystawienia faktury za usługę, jest chyba oczywiste.

Art. 11a. 1. Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.
19 stycznia 2017 19:48 / 4 osobom podoba się ten post
jolast

Art. 11a. 1. Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.

To ma zastosowanie, jak się pracuje przez firmę i otrzymuje wynagrodzenie w PLN.Własnie według takiego kursu przeliczane jest wynagrodzenie dla opiekunki zatrudnionej przez firmę .
Dalej nie wiem co to ma wspolnego z obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej dla przedsiębiorcy, swiadczącego usługi transgraniczne.
Topic ten ma tytuł ,,Własna działalność" to tak dla przypomnienia.
19 stycznia 2017 19:55
doda1961

To ma zastosowanie, jak się pracuje przez firmę i otrzymuje wynagrodzenie w PLN.Własnie według takiego kursu przeliczane jest wynagrodzenie dla opiekunki zatrudnionej przez firmę .
Dalej nie wiem co to ma wspolnego z obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej dla przedsiębiorcy, swiadczącego usługi transgraniczne.
Topic ten ma tytuł ,,Własna działalność" to tak dla przypomnienia.

"To, że w celach ustalenia zobowiązania podatkowego, uzyskane przychody w obcych walutach, przelicza się według średniego kursu NBP, na dzień wystawienia faktury za usługę, jest chyba oczywiste." ???? a to co to jest proszę Pani????
Art. 11a. 1. Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.
13 marca 2017 17:22
Witam
Mam pytanie znajoma pojechala przez niemiecka firme jako posredniczaca miedzy rodzina i nia ,byla u tej rodziny 2razy ale bez gewerby.Czy musi zalozyc gewerbe jak nie przekroczy progu podatkowego czy jak to funkcjonuje,czy juz sobie nagrabila.
13 marca 2017 17:24
BEA

Witam
Mam pytanie znajoma pojechala przez niemiecka firme jako posredniczaca miedzy rodzina i nia ,byla u tej rodziny 2razy ale bez gewerby.Czy musi zalozyc gewerbe jak nie przekroczy progu podatkowego czy jak to funkcjonuje,czy juz sobie nagrabila.

Ale jakąś umowę chyba miała z firmą lub rodziną?Na piśmie umowę oraz stosowne ubezpieczenia itp.Coś więcej napisz bo to nie w sumie nic nie wiadomo z tego posta.