Forum Dyskusyjne ›› Prawo dla opiekunek

Własna działalność

Powrót do Tematów
Wybierz stronę:
  • Tyz tak mysle ile by czlowiek nie chcial dobrze to i tak na koncu wychodzi tak,ze kazdy ciagnie na swoja strone i ma w dupie cala pomoc i dobrze robisz! Trza sie uczyc na bledach i "Koniec z tym........!!!!" ino nie zapomnij cos se obiecala przy swiadkach! Nie wiem cos przeszla ale zeby tyz plakac to juz nie przelewki
  • Potrzebuje pomocy,moze ktos zna odpowiedzi na nurtujace mnie pytania?
    Prowadze dzialalnosc gospodarcza w Polsce.Obecnie przebywam w Niemczech i wlasnie dowiedzialam sie,ze ZUS odmowil mi wydania druku A1.Chcialam wracac do Polski ale pomyslalam o zalozeniu gewerby.Dzwonilam do biura zajmujacego sie tymi sprawami i wielka niewiadoma.
    Jezeli nie mam meldunku w DE to dalej musze placic skladki ZUS i zalozyc gewerbe w DE,placic dla biura 40 e miesiecznie i ?
    Nie dowiedzialam sie wlasciwie nic.Jak to wyglada w praktyce.Czy rzeczywiscie musze miec zalozone 2 dzialalnosci w DE i PL?
    Ok.jakie wtedy mam obowiazki w DE,co musze oplacac?
    Prosze wytlumaczcie mi troche.
  • A na jakiej podstawie Ci ZUS odmówił,czym tłumaczą negatywną decyzję?Doda1961 ma dz.gosp.polską od lat jest najlepiej zorientowana -ona wyjaśni więcej.Na pewno nie ma tak,że musisz miec i w PL i w D działalność-albo w  jednym kraju albo w  drugim bo przeciez nie ma ani podwójnego oskładkowania ani opodatkowania. 
    Napisałam Dodusi na Skypa,przeczyta to wlezie i odpowie.
  • Kasiu,dziekuje za podpowiedz,doda to dobry namiar.
    Nie widzialam tego listu ale mama mi czytala i podobno nie spelniam warunkow wymiany transgranicznej,czy cos takiego.
    Rozmawialam z biurem zakladajacym gewerbe i powiedzieli,ze jak nie mam meldunku w DE,to najlepiej jak bede miala 2 dzialalnosci i bede sie rozliczala w PL.Tez tego nie rozumiem ale kiedys rozmawialam ze zmienniczka i ona tez opowiadala,ze tak pracuje.
    Jestem gotowa oplacac ZUS w PL ale jakie wtedy sa koszty gewerby?Jezeli tylko 40 e dla biura to co to za gewerba?
  • Ale ,to wiem na pewno ,nie mozna miec w obu krajach dwóch działalności.Spokojnie poczekaj na odpowiedz Dody.A niezaleznie od tego ja bym zadzwoniła do ZUS-u lub napisała meila  i zapytała konkretnie dlaczego nie dostałaśPracownik transgraniczny to osoba ,która pracuje w jednym kraju,ale codziennie lub minimum raz na tydzień wraca po pracy do domu,do swojego kraju/ktoś kto mieszka np.w Zgorzelcu a pracuje w Goerlitz/-więc na logike biorąc, tych warunków nie spełniasz.Ale najpierw musisz dokładnie znać treśc tego listu-żeby wiedziec o co pytać:)Wydaje mi się,ze może składając wniosek o A1 którąś rubryczkę zaznaczyłas nie tak jak trzeba.I stąd się wziął kłopot:(Jak miałam dz.gosp w PL to A1 niemal z marszu dostałam. 
  • Tez nie mialam problemow,najwyzej robili mi kontrole.Teraz mam pod gorke.
    A pracujesz moze na niemieckiej gewerbie?
  • W lipcu mialam zawieszona dzialalnosc i oni cos tam napisali,ze jak zawiesilam,tzn ze nie spelniam warunkow.
  • Juz mi Doda wytlumaczyla odnosnie PL dzialalnosci.Jednak dalej nic nie wiem o gewerbie.
    Dziekuje Kasiu
  • Nie ,na gewerbie nigdy nie pracowałam.Tego roku w lipcu?Jak tak to chyba faktycznie słusznie odmówili bo jest coś w przepisach ,że trzeba poprzedzające 2 miesiące przed złożeniem wniosku składki odprowadzać,ale to przy zakładaniu dz.g. czy także przy odwieszaniu zawieszonej to nie wiem.Poza tym od tej decyzji można się przeciez odwołać.Grzebałam w necie ,ale nic podobnego do Twoejgo przypadku nie trafiłam:(
  • Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc.Pozdrawiam serdecznie
  • Napisałem raz i usunąłem. Ale teraz napiszę raz jeszcze. Dziwne, ktoś liczył na uszczuplenie Twojego portfela, czy na co?
    Bo z urzędu nie wszczynają kontroli ot tak sobie.
    No ale może się i mylę czasami )))
  • I Ksiądz szanowny nie ma ma myśli wyłącznie słowiańskich parafian. 
  • Nie.. z wiekiem.
Wybierz stronę:

Zobacz też...

Stwardnienie rozsiane