Własna działalność

05 marca 2012 13:20
Tajemnica to żadna ale jakos nie chce mi sie chwalic swoimi zarobkami.Powiem tak ze można tyle zarobic ile sie wynegocjuje z rodzina i żeby sie to obu stronom opłacało.Rodzina płaci mi mniej niż agencji a ja z kolei mam wiecej na reke po opłaceniu.zusu biura rachunkowego.Za bilet zwraca rodzina bo tak mam w umowie.Za swieta płacone 100%. I jeszcze jedno nie powiem że było mi łatwo na początku bo przebrniecie przez te wszystkie nasze przepisy,paragrafy kosztowało mnie na prawde dużo nerw i nieraz miałam już chec zrezygnowac ale byłam uparta i udało sie.
05 marca 2012 13:36
mary46 said:
Tajemnica to żadna ale jakos nie chce mi sie chwalic swoimi zarobkami.Powiem tak ze można tyle zarobic ile sie wynegocjuje z rodzina i żeby sie to obu stronom opłacało.Rodzina płaci mi mniej niż agencji a ja z kolei mam wiecej na reke po opłaceniu.zusu biura rachunkowego.Za bilet zwraca rodzina bo tak mam w umowie.Za swieta płacone 100%. I jeszcze jedno nie powiem że było mi łatwo na początku bo przebrniecie przez te wszystkie nasze przepisy,paragrafy kosztowało mnie na prawde dużo nerw i nieraz miałam już chec zrezygnowac ale byłam uparta i udało sie.

Po co taki wątek zaczynać skoro nic z niego nie wynika.

09 marca 2012 21:30
Ja też przyznaję brałam pod uwagę założenie własnej działalności w pl lub de ale jednak zrezygnowałam to nie jest takie proste.Najpierw znalezć dobrą rodzinę która tę umowę zaakceptuje, potem jeszcze zaufaną zmienniczkę która musi też mieć działalnośc bo rodzina sie boi że jak sie wyjedzie to zostanie na lodzie.

Ostatnio nawet byłam w Dortmund ciężka praca pacjent młody 57l MS leżący i żona też mi proponowała działalność ale w de z tym że musiałabym pracować na Niemieckich warunkach albo mieć zmienniczkę która ona oczywiście też zaakceptuje a to nie jest łatwe. No i do tego dochodzą koszty zus, podatek ubezpieczenie, ksiegowa itp. a wypłata 200 eu wiecej pisze oczywiście o sobie.
16 marca 2012 16:42
do mary46 -mam pytanie :masz polska dzialalnosc,zawierasz umowe bezposrednio z rodzina pacjenta-czy i jakie koszty ponosi rodzina?z gory ci bardzo dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam
16 marca 2012 18:22
Tak umowe zawieram bezpośrednio z rodziną.Koszty rodziny to twoja pensja(ile wynegocjujesz tyle masz) plus koszty podróży oczywiście jeśli zawrzesz to w umowie.Powinnaś również zawrzec jak płacone masz mieć za święta.To są koszty rodziny.
16 marca 2012 18:40
dzięki za szybką odpowiedź - czyli rozumiem,że rodzina nie płaci od naszego zatrudnienia do niemieckich urzędów żadnych opłat?Bo chcę tak zrobi następnym razem a mąż mojej babci panicznie się boi dodatkowych kosztów.I póki co chętnie mnie ale na czarno a ja wlasnie dz.gosp. zalozylam i aktualnie z agencji pojechalam a jednak wolalabym wrocic w stare miejsce.
16 marca 2012 19:08
Nie oni nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztow.
23 maja 2012 12:20
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam.Mam pewien dylemat i bardzo proszę o pomoc słowną. Pracuję obecnie jako opiekunka przez firmę.Rodzina u której pracuję,chciałaby,abym otworzyła tu w Niemczech działalność i dalej dla nich pracować.Owszem miejsce jest o.k.,ale nie wiem jakie są wymogi dla osób otwierających działalność,czy potrzebne są dokumenty n.p.kurs opiekunek i.t.p.?Jakie są opłaty miesięczne w urzędzie skarbowym,w ubezpieczeniu,i.t.d?Jeżeli ktoś pracuje na własnej działalności,proszę o radę za co już z góry dziękuję.Chciałabym pracować na zmiany t.zn.dwa miesiące pracy ,dwa w domu.Jak wygląda sprawa tych dwóch miesięcy wolnych od pracy?Czy można na te dwa miesiące zawiesić działalność i czy wtedy nie będę musiała płacić składek?Jak to z tym jest? Liczę na pomoc i  dziękuję.  Pozdrawiam!!
24 maja 2012 09:42
Ja zakładam działalność gospodarczą ale w Polsce. ZUSy to około 400 zł przez 2 lata. Skarbowy - książka przychodów-rozchodów. Wpisujesz zyski, odejmujesz koszty i od tego liczysz podatek. Wysokość podatku masz uzależnioną od kosztów.
24 maja 2012 11:54
Ja tez mam dzialalnosc ale zalozona w PL -opłaty miesieczne /ZUS,US,ksiegowa - ok.700zł/,to moja pierwsza dz.gosp wiec mam mniejszy zus,jestem na tzw ryczałcie-bez ksiazki rozchodow i przychodow.Rozliczam sie też w PL.Dzialalnosci nie moge zawiesic na czas pobytu w domu bo stracilabym znizkowy zus.Ulga ta jest przyznawana rozpoczynajacym dz.gosp,na 2 lata pod rygorem urzymania ciglosci dzialalnosci przez rok.W tym czasie co jestem w domu skladki wszystkie musze normalnie oplacac,niestety.Załozenie jest b proste-w urzedzie miejskim sklada sie wniosek o dzialalnosc i otrzymuje regon/mozna to tez zrobic przez internet - polecam stronke http://www.mala-firma.pl/dla-poczatkujacych/zakladanie-firmy/139-zakladanie-firmy-krok-po-kroku.Natomiast z tego co sie orientuje to chyba bardziej sie oplaca zalozyc gewerbe w Niemczech/jest wysoki prog dochodow od ktorego nie placi sie podatku/ - ale to lepiej zeby sie wypowiedzial ktos kto ma gewerbe w D.
24 maja 2012 17:53
Dobrze, że napisałaś, że nie można zawieszać działalności bo nie wiedziałam.
25 maja 2012 13:48
Witam.Dziękuję za odpowiedż,tak w Polsce można otworzyć działalność,ale w NarodowymFunduszu Zdrowia otrzymałam informację,że muszę w Polsce przepracować 4 miesiące w opiece a potem mogę na zasadzie samozatrudnienia oddelegować się do pracy za granicą,Inaczej nie można,A tak w ogóle to mnie interesuje założenie działalności w Niemczech-i tu potrzebuję informacji,Pozdrawiam,
26 maja 2012 13:21
Na www.abaitlandia.pl poczytaj sobie tam jest pisane o gewerbie.
26 maja 2012 13:24
A tak sobie jeszcze pomyślałam czy nie lepiej by było gdyby rodzina cie zatrudniła bezpośrednio u siebie.Nie musiałabyś zakładać działalności.I to na nich spada wtedy cała papierkowa robota.Dużo dziewczyn już tak pracuje.
28 maja 2012 18:38
Witam wszystkich.mary46,dziękuję za radę.Rodzina u której pracuję,nie chce bawić się w papierkowe roboty.Poczekam trochę,może sytuacja się wyklaruje a będzie mi łatwiej się zdecydować- co wybrać?Pozdrawiam..