Własna działalność

18 października 2012 10:41
A jaki zus płacisz?Ten najniższy 350zł czy ten pełny ok 800zł?Ja zaczynam sie nad tym poważnie zastanawiać,żeby załozyc działalnosc gospodarcza ,ale w Polsce,bo w DE nie mam ochoty.Myśle ,że trzeba mieć skonstruowaną dobrą umowę i powinno być ok.Aha mery46,umowa rozumiem jest w j.polskim i niemieckim?
20 maja 2013 09:29
A ja mam pytanie czy jest ktoś z Bolesławca ale śląskiego i wie który prawnik zajmuje się konstruowaniem takiej umowy. Po powrocie do Polski chciałabym juz wszystko wiedziec i działać według planu. Wiem i przepraszam ze idę na latwizne ale moze ktoś mi podpowie ,z góry dziękuje
25 września 2013 12:31

Ostatnie ostrzeżenie. Kolejny raz naruszysz regulamin i żegnamy się. Moderator

03 czerwca 2014 15:04

Usunięte na prośbę autorki. Moderator

03 czerwca 2014 18:33
olawa

Usunięte na prośbę autorki. Moderator

Na jaki okres mozna zawiesic dzialalność bez konsekwencji.
03 czerwca 2014 19:32 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Na jaki okres mozna zawiesic dzialalność bez konsekwencji.

Działalność gosp. zarejestrowaną w Polsce można zawiesić max. do 2 lat. Przed upływem tego okresu należy albo odwiesic, albo wyrejestrować.Jeśli przekroczy sie ten okres, to nie będzie można zarejestrowac nowej firmy przez najbliższe 5 lat.
03 czerwca 2014 19:35
Zofija

Działalność gosp. zarejestrowaną w Polsce można zawiesić max. do 2 lat. Przed upływem tego okresu należy albo odwiesic, albo wyrejestrować.Jeśli przekroczy sie ten okres, to nie będzie można zarejestrowac nowej firmy przez najbliższe 5 lat.

ale tak ciągiem te dwa lata czy ogólnie sumuje się okresy zawieszeń
03 czerwca 2014 19:40
Tak ciągiem, jedorazowo. Czy można zawieszac kilka razy, to juz nie wiem na pewniaka, bo nie informowałam się o to.
27 sierpnia 2014 00:14
luccy

Dobrze, że napisałaś, że nie można zawieszać działalności bo nie wiedziałam.

ksiegowa poinformowała mnie dziś,że mogę spokojnie zawieszać firmę na czas pobytu w Polsce,bez względu na przez 2 lata zus mam zniżkowy.
 
27 sierpnia 2014 12:27
wanda1

Witam wszystkich.mary46,dziękuję za radę.Rodzina u której pracuję,nie chce bawić się w papierkowe roboty.Poczekam trochę,może sytuacja się wyklaruje a będzie mi łatwiej się zdecydować- co wybrać?Pozdrawiam..

Wanda byłam zatrudniona w DE na minijob była to najlepsza forma zatrudnienia dla mnie, zero papierow a i nie przekroczyć progu.
27 sierpnia 2014 12:43 / 1 osobie podoba się ten post
widze,wiedze
uaktualniam tylko tą informacje
27 sierpnia 2014 18:01
kasia63

Ja tez mam dzialalnosc ale zalozona w PL -opłaty miesieczne /ZUS,US,ksiegowa - ok.700zł/,to moja pierwsza dz.gosp wiec mam mniejszy zus,jestem na tzw ryczałcie-bez ksiazki rozchodow i przychodow.Rozliczam sie też w PL.Dzialalnosci nie moge zawiesic na czas pobytu w domu bo stracilabym znizkowy zus.Ulga ta jest przyznawana rozpoczynajacym dz.gosp,na 2 lata pod rygorem urzymania ciglosci dzialalnosci przez rok.W tym czasie co jestem w domu skladki wszystkie musze normalnie oplacac,niestety.Załozenie jest b proste-w urzedzie miejskim sklada sie wniosek o dzialalnosc i otrzymuje regon/mozna to tez zrobic przez internet - polecam stronke http://www.mala-firma.pl/dla-poczatkujacych/zakladanie-firmy/139-zakladanie-firmy-krok-po-kroku.Natomiast z tego co sie orientuje to chyba bardziej sie oplaca zalozyc gewerbe w Niemczech/jest wysoki prog dochodow od ktorego nie placi sie podatku/ - ale to lepiej zeby sie wypowiedzial ktos kto ma gewerbe w D.

kasia prowadzisz jeszcze tą działalnosc?
 
Jesli jests gdzies na forum odezwij sie 
27 sierpnia 2014 18:05
Kornelius

kasia prowadzisz jeszcze tą działalnosc?
 
Jesli jests gdzies na forum odezwij sie 

Jestem:)Miałam 2 lata ,zamknełam,znów otworzyłam teraz już z dużym Zus,niestety:(BOLI,AUĆ:)ale sobie chwaliłam i chwalę,2x pojechalm przez agencję i mam nadzieję ze to ostatnie 2x były:)
27 sierpnia 2014 18:40
Kasiu wiec prosze o informacje-jak załatwiłaś druk A1 ,ja jestem na etapie takim-zarejstowalem działalnosc ,oczywiscie nie mam A1 ,a za kilka dni jade juz do Niemiec.
27 sierpnia 2014 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
Kornelius

ksiegowa poinformowała mnie dziś,że mogę spokojnie zawieszać firmę na czas pobytu w Polsce,bez względu na przez 2 lata zus mam zniżkowy.
 

Tak w swojej działalnosci mozesz zawiesić chyba 24 razy ale zawieszenie dziłalnosci musi być dłuższe niz 31 dni to nie placisz ZUS-u.A jak sie limit wyczerpie to juz zawieszasz ale ZUS płacisz.Dowiem sie w US - i napisze mogło cos sie zmienić.