Własna działalność

13 grudnia 2016 12:34 / 1 osobie podoba się ten post
Kasia63 jeżeli możesz to odezwij się na maila do mnie , mam w profilu .
15 grudnia 2016 17:56
01 stycznia 2017 18:22
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Nowy rok i nowe problemy.
Czy ktos moze wie co zmienia sie w przepisach dla osob prowadzacych dzialalnosc gospodarcza?Znalazlam taki artykul
http://wolnosc24.pl/2016/12/31/pracujesz-lub-zatrudniasz-kogos-na-firme-lub-umowe-zlecenie-od-nowego-roku-musisz-pisac-co-robiles-kazdego-dnia-inspekcja-pracy-sprawdzi/
Czy te przepisy dotycza tez DG?
Czy w tym roku kazdy musi miec kase fiskalna?
01 stycznia 2017 19:09 / 1 osobie podoba się ten post
Jednoosobowej DG nie,przecież wyraźnie napisane jest"każdego ,kto pracuje dla kogoś".Nt.kas fiskalnych czytałam nowości i póki co nie widzę tam naszej profesji,jest cały wykaz kogo obowiązuje,kogo nie.Ale jak będzie okaże się w praniu jak zwykle.
01 stycznia 2017 19:39 / 1 osobie podoba się ten post
Jeszcze o masazyscie nie wspomniales
01 stycznia 2017 19:40
kasia63

Jednoosobowej DG nie,przecież wyraźnie napisane jest"każdego ,kto pracuje dla kogoś".Nt.kas fiskalnych czytałam nowości i póki co nie widzę tam naszej profesji,jest cały wykaz kogo obowiązuje,kogo nie.Ale jak będzie okaże się w praniu jak zwykle.

Ciekawa jestem co wymysla.
18 stycznia 2017 12:37
Prowadze dzialalnosc gospodarcza.Ksiegowa mnie dzis poinformowala,ze w listopadzie przekroczylam limit 20000 zl wiec musze miec kase fiskalna.
Zadzwonilam do Krakowej Informacji Podatkiwej w Warszawie i poinformowali mnie,ze jezeli wystawiam rachunki na osoby fizyczne to kasa obowiazuje.
Czy ktos ma moze jakies informacje o tym?
18 stycznia 2017 13:19 / 1 osobie podoba się ten post
ewelincia

Prowadze dzialalnosc gospodarcza.Ksiegowa mnie dzis poinformowala,ze w listopadzie przekroczylam limit 20000 zl wiec musze miec kase fiskalna.
Zadzwonilam do Krakowej Informacji Podatkiwej w Warszawie i poinformowali mnie,ze jezeli wystawiam rachunki na osoby fizyczne to kasa obowiazuje.
Czy ktos ma moze jakies informacje o tym?

Jeśli płatnośc tych rachunków była dokonywana gotówką a nie przelewem to tak,kasa musi być.Jesli były  wyłącznie płatności bezgotówkowe to z tego co mi wiadomo nie musisz mieć kasy fiskalnej.Czy w tej info telefonicznej podano Ci podstawę prawną?Od tego roku duzo się pozmieniało,ale dotyczy to 2017 jako roku podatkowego ,nie 2016. 
18 stycznia 2017 13:57
kasia63

Jeśli płatnośc tych rachunków była dokonywana gotówką a nie przelewem to tak,kasa musi być.Jesli były  wyłącznie płatności bezgotówkowe to z tego co mi wiadomo nie musisz mieć kasy fiskalnej.Czy w tej info telefonicznej podano Ci podstawę prawną?Od tego roku duzo się pozmieniało,ale dotyczy to 2017 jako roku podatkowego ,nie 2016. 

To dotyczy 2017 roku.Skoro w listopadzie przekroczylam,to mam 2 miesiace na zakup kasy.
Wyjsciem moze byc wystawianie rachunkow na sprzatanie,ktore nie jest objete vat.
Z tym placeniem przelewem to tez masz Kasiu racje.
18 stycznia 2017 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
ewelincia

To dotyczy 2017 roku.Skoro w listopadzie przekroczylam,to mam 2 miesiace na zakup kasy.
Wyjsciem moze byc wystawianie rachunkow na sprzatanie,ktore nie jest objete vat.
Z tym placeniem przelewem to tez masz Kasiu racje.

Chwilka, a usługi opiekuńcze sa objęte stawką Vat? Pierwsze słyszę!
18 stycznia 2017 14:47 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Chwilka, a usługi opiekuńcze sa objęte stawką Vat? Pierwsze słyszę!

No właśnie!!!!Nie są i nigdy nie były!Ja Ty SIĘ Ewelincia rozliczasz,na książce podatkowej?Bo tak powinnaś i wystawiać za usługi rachunki uproszczone nie faktrury Vat.Coś tu nie halo jest.Weź no księgową wypytaj.
18 stycznia 2017 15:47 / 1 osobie podoba się ten post
Za kilka dni będę miała informację od mojej księgowej. Dotychczas twierdzi, że nie muszę mieć kasy fiskalnej, albowiem zagraniczne dochody nie łącza się z dochodami z Polski, a polskie dochody sa dużo, nawet bardzo dużo, poniżej progu 20 tyś zł w roku podatkowym. Jak coś się dowiem to dam znać!
18 stycznia 2017 15:52 / 2 osobom podoba się ten post
http://www.podatki.egospodarka.pl/110334,Kasa-fiskalna-gdy-swiadczenie-uslug-poza-terytorium-kraju,1,69,1.html

Tutaj jest dość sczegółowo opisane, czy i dlaczego, usługi świadczone za granicą nie wliczają się do progu dochodowego jesli chodzi o ewidencjonowanie sprzedazy usług za pomocą kasy fiskalnej. Wygląda więc na to, że moja księgowa ma rację, mówiąc ze dochodzy uzyskiwane ze swiadczenia usług za granicą nie łączą się z polskimi.
18 stycznia 2017 15:55
doda1961

Za kilka dni będę miała informację od mojej księgowej. Dotychczas twierdzi, że nie muszę mieć kasy fiskalnej, albowiem zagraniczne dochody nie łącza się z dochodami z Polski, a polskie dochody sa dużo, nawet bardzo dużo, poniżej progu 20 tyś zł w roku podatkowym. Jak coś się dowiem to dam znać!

Powiedzieli,ze nie ma znaczenie czy niemieckie dochody czy polskie bo dzialalnosc jest jedna i razem sie rozlicza to.
Wystawiajac rachunek za opieke trzeba miec kase,za sprzatanie nie trzeba.
18 stycznia 2017 15:57
doda1961

http://www.podatki.egospodarka.pl/110334,Kasa-fiskalna-gdy-swiadczenie-uslug-poza-terytorium-kraju,1,69,1.html

Tutaj jest dość sczegółowo opisane, czy i dlaczego, usługi świadczone za granicą nie wliczają się do progu dochodowego jesli chodzi o ewidencjonowanie sprzedazy usług za pomocą kasy fiskalnej. Wygląda więc na to, że moja księgowa ma rację, mówiąc ze dochodzy uzyskiwane ze swiadczenia usług za granicą nie łączą się z polskimi.

JA dzwonilam do ministerstwa i tam sie tego dowiedzialam.
A dochody na pewno sie lacza bo rozliczasz wszystko razem.