Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

29 maja 2021 13:42 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa krem z brokułów/wczorajsza/ I placki z cukinii  plus Apfelmus dla PDP
 
29 maja 2021 14:06 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa ziemniaczana na skrawkach wędlin bo cały pojemniczek w zamrażarce zalegał. Będzie na 2x bo mi się na gotowało. 
29 maja 2021 16:46 / 5 osobom podoba się ten post
Panowie robią grilla, będzię GOŚĆ. A dużymi literami, bo facet jest wielki- ponad 2 metry wzrostu, i dosyć tęgi. Na grzecznościowe pytanie, czy będę z nimi na tym grillu odpowiedziałam, że nie (chyba by się trochę zdziwili, jakbym wyraziła ochotę ) Kupiłam sobie ser do pieczenia/smażenia, który bardzo lubię i zjem w samotności
30 maja 2021 15:44 / 4 osobom podoba się ten post
Szparagi, szparagi z bułką tartą , młode ziemniaki . Sałata , truskawk i 
30 maja 2021 16:20 / 2 osobom podoba się ten post
Babci usmażyłem bratwurstki mini, a, sobie kotleta. Do tego ziemniaki tłuczone i kiszona zasmażana.
Jutro chce zrobić potrawę  z serii "Zakupy z Bofrost-u"  i ichnie gołąbki. 
30 maja 2021 16:34 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Panowie robią grilla, będzię GOŚĆ. A dużymi literami, bo facet jest wielki- ponad 2 metry wzrostu, i dosyć tęgi. Na grzecznościowe pytanie, czy będę z nimi na tym grillu odpowiedziałam, że nie (chyba by się trochę zdziwili, jakbym wyraziła ochotę:-) ) Kupiłam sobie ser do pieczenia/smażenia, który bardzo lubię i zjem w samotności:gotowanie:

Podaj proszę namiary na ten ser 
30 maja 2021 16:38 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Szparagi, szparagi z bułką tartą , młode ziemniaki . Sałata , truskawk i :gotowanie:

Robisz takie polanko z masełka i bułki tartej do szparagów ?
Ja ostatnio zasmakowałam w szparagach owiniętych szynką i obtoczonych w cieście .Pół godzinki i obiadek gotowy .Dużym plusem było to ,że szparagi trzymały ciepło więc danie było bardzo odpowiednie dla mojej ostarniej pdp
30 maja 2021 16:40 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Babci usmażyłem bratwurstki mini, a, sobie kotleta. Do tego ziemniaki tłuczone i kiszona zasmażana.
Jutro chce zrobić potrawę  z serii "Zakupy z Bofrost-u" :smiech3: i ichnie gołąbki. 

Jakie to są te ichnie gołąbki ?
30 maja 2021 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Jakie to są te ichnie gołąbki ?:-)

Typowe Kohlrouladen, ale daleko im do smaku, który miałyby gołąbki zrobione przez Ciebie, moją żonę czy też inne  obecne tu koleżanki 
Może akurat te z Bofrostu będą takie, jak nasze. 
30 maja 2021 16:52 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Typowe Kohlrouladen, ale daleko im do smaku, który miałyby gołąbki zrobione przez Ciebie, moją żonę czy też inne  obecne tu koleżanki :-)
Może akurat te z Bofrostu będą takie, jak nasze. 

Nadzienie z ryżu i mięsa mielonego ?
30 maja 2021 17:39 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Nadzienie z ryżu i mięsa mielonego ?

 NIe widzę w składzie tutaj ryżu. Ale jak jutro zjem, to ocenię 
30 maja 2021 18:19 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

 NIe widzę w składzie tutaj ryżu. Ale jak jutro zjem, to ocenię :super:

Bo i nie ma ryżu...tylko mięso  twarde zresztą. Raz wzięłam  z Bofrostu..nigdy więcej. 
30 maja 2021 19:13 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Podaj proszę namiary na ten ser :-)

Proszę bardzo. Kupuję go w REWE.
 
30 maja 2021 19:19 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś był łosoś pieczony w szpinaku i śmietanie (z torebki, knorr chyba, oni to lubią) i ryż do tego. Młody nie miał apetytu, to z przyjemnością sobie resztę odgrzeję jutro na obiad. A podopieczny oznajmił, że nie lubi ryżu i następnym razem chce z makaronem. Tutaj to ciągłe zmiany. A może poszukiwania nowych smaków. Choć z owoców kolejny z menu wypisany- kiwi. To zostały pomarańcze, winogrona i obecnie truskawki. A i to ostatnio zakupione winogrona nie smaczne i mam spróbować w innym sklepie poszukać... Ok. Nie ma sprawy. Byle jakieś zostały zaakceptowane.
30 maja 2021 20:35 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Robisz takie polanko z masełka i bułki tartej do szparagów ?
Ja ostatnio zasmakowałam w szparagach owiniętych szynką i obtoczonych w cieście .Pół godzinki i obiadek gotowy .Dużym plusem było to ,że szparagi trzymały ciepło więc danie było bardzo odpowiednie dla mojej ostarniej pdp:-)

Tak. Proszę bułkę własnoręcznie tarta na patelni , dokładam masło i zanurzam ugotowane szparagi. Białe , rzadziej zielone bądź fioletowe .