Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

22 września 2021 21:59 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie zna nas,pisał nieświadom  ?ja też lwiątko to som nas dwie ?Potarmosimy go ??

Ooo HO!
??
23 września 2021 10:54 / 4 osobom podoba się ten post
Flądra , ziemniaki , groszek cukrowy , sałata
23 września 2021 10:59 / 3 osobom podoba się ten post
Obiad na słodko. Naleśniki z dżemem i cukrem pudrem. 
23 września 2021 12:06 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Flądra , ziemniaki , groszek cukrowy , sałata:gotowanie:

Jak się ten groszek nazywa? Bo też i jest jeszcze jakiś ptysiowy czy coś tam... 
23 września 2021 12:08 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa wielowarzywna z dominacją cukinii i dałem jeszcze kaszę, ale nie gryczaną..., taką jak na krupnik. Polska kasza. 
23 września 2021 12:11 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Jak się ten groszek nazywa? Bo też i jest jeszcze jakiś ptysiowy czy coś tam... 

Luke, ptysiowy to takie kuleczki pieczone, zamiast grzanek mogą być do zupy 
A cukrowy, to te najsłodsze, zielone, wspaniałe, przeze mnie uwielbiane, zielone strączki ?
23 września 2021 12:24 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Luke, ptysiowy to takie kuleczki pieczone, zamiast grzanek mogą być do zupy :-)
A cukrowy, to te najsłodsze, zielone, wspaniałe, przeze mnie uwielbiane, zielone strączki ?

?
23 września 2021 14:34 / 2 osobom podoba się ten post
Kalarepa na gęsto ziemniaki pieczone  piers z koko w ziołach bez kompociku...szkoda 
23 września 2021 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Kalarepa na gęsto ziemniaki pieczone  piers z koko w ziołach bez kompociku...szkoda :-)

Jak to jest na gęsto
23 września 2021 19:39 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Jak to jest na gęsto:chaplin:

Jedenaście osób na jeden metr kwadratowy kuchni, do tego dania ??????‍?

Dobry wieczór słoneczka ???❤❤❤
23 września 2021 19:40 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Jedenaście osób na jeden metr kwadratowy kuchni, do tego dania ??????‍?

Dobry wieczór słoneczka ???❤❤❤

Toś pojechał ?dobry wieczór
23 września 2021 19:41
?‍???❤
23 września 2021 19:45 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Jak to jest na gęsto:chaplin:

Gotuję w kostkę pokrojoną kalarepę + trochę soli .Potem odcedzam dodaje masła wymyrdam a mąkę mieszam z mlekiem i wlewam do garnka z kalarepą dodaje też pietruszkę i potartą gałkę muszkatołową oraz jeszcze odrobine soli- to przepis babci .Ja zamiast mleka używam śmietany bez gałki ale za to cytrynę (na koniec skrapiam sokiem z cytryny) .
23 września 2021 20:53 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Gotuję w kostkę pokrojoną kalarepę + trochę soli .Potem odcedzam dodaje masła wymyrdam a mąkę mieszam z mlekiem i wlewam do garnka z kalarepą dodaje też pietruszkę i potartą gałkę muszkatołową oraz jeszcze odrobine soli- to przepis babci .Ja zamiast mleka używam śmietany bez gałki ale za to cytrynę (na koniec skrapiam sokiem z cytryny) .

Ja gotuję kalarepę z marchewką a czasami nawet pod koniec dorzucam ziemniaki. Kosteczka , plasterki , słupki zależy co mi tam  dodaje :
Masło i bułkę tartą 
Masło i pietruszkę
Sos holenderski i pietruszkę
23 września 2021 21:11 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja gotuję kalarepę z marchewką a czasami nawet pod koniec dorzucam ziemniaki. Kosteczka , plasterki , słupki zależy co mi tam :chaplin: dodaje :
Masło i bułkę tartą 
Masło i pietruszkę
Sos holenderski i pietruszkę

Z tartą bułką powiadasz no dobra, spróbujemy w przyszłym tygodniu .A w sobotę wystartuje z marchewkowym ciachem i koniec ze słodkościami z piekarnika bo potem tylko tydzień i do domku ?