Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

24 września 2021 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
A co tutaj dzisiaj, przy piąteczku się zadziała i dlaczego???
Za odpowiedź wystarczy tylko jeden wyraz. I niekoniecznie na "B"????????

I przewoniejące Dzień Dobry Kochanym Słoneczkom w tak dynamicznych ale pięknych okolicznościach przyrody ???❤❤❤?
 
24 września 2021 16:29 / 2 osobom podoba się ten post
Nie wiem gdzie są "Pożalijki"
ale zjedli "na mieście".
Wqrf już mi przeszedł, bo niezapowiedzianie zastołował się ktoś inszy.
Więc insza inszość i spokojność ducha??❤?
24 września 2021 19:50 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Zupa wielowarzywna z dominacją cukinii i dałem jeszcze kaszę, ale nie gryczaną..., taką jak na krupnik. Polska kasza. 

O a ja bym krupnik zjadła może z jakimś żeberkiem w środku ? 
24 września 2021 19:53 / 3 osobom podoba się ten post
Zana chodzi ogorkowa muszę po niedzieli wybrać się po ogorasy kiszone
24 września 2021 19:54 / 2 osobom podoba się ten post
Babcia mnie jutro przez targ przegoni ,znów będziemy wracać obładowane i wtedy ten elektryczny wozek b.przydatny .Podpatrze co wystawiacie tu to może zmałpuje ☺️
24 września 2021 19:55 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zana chodzi ogorkowa:chaplin: muszę po niedzieli wybrać się po ogorasy kiszone:-)

Ja często wożę woreczek z Polski ale tym razem zapomniałam ?Dobra też jest zupa z serkow topionych z czosnkiem pietruszką i drobnym makaronem 
24 września 2021 20:17 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Z tartą bułką powiadasz no dobra, spróbujemy w przyszłym tygodniu .A w sobotę wystartuje z marchewkowym ciachem i koniec ze słodkościami z piekarnika bo potem tylko tydzień i do domku ?

A ja robię wg przepisu mojej pierwszej podopiecznej. Czy to kalarepka, czy groszek z marchewką, czy inne mieszane warzywa. Pokrojone w kostkę, kalarepka w słupki, takie grubsze, jak frytki. Gotuję w wodzie z dodatkiem cukru, soli, soku z cytryny.w osobnym rondelku czy innym garnku robię Mehlschwitze, czyli naszą zasmażkę. Rozprowadzamy ją do odpowiedniej konsystencji wodą z gotowania warzyw, wrzucam warzywa,dosmaczam gałką, solą czy czego tam jeszcze brakuje i gotowe. Taką kalarepkę na ciepło nauczyłam się jeść ,a potem robić w DE.
No i natka, ale ja to dodaję ją prawie do wszystkiego ?
24 września 2021 20:28 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Babcia mnie jutro przez targ przegoni ,znów będziemy wracać obładowane i wtedy ten elektryczny wozek b.przydatny .Podpatrze co wystawiacie tu to może zmałpuje ☺️

Ode mnie nie zmałpujesz
Bo ja jutro udka, ale ugotowane, przyrządzone w białym sosie... A w niedzielę schabowy...
Muszę się teraz tu najeść, bo w domu... aż piszczy bida... Jeden schabowy na pięciu 
 
24 września 2021 20:38 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ode mnie nie zmałpujesz :-(
Bo ja jutro udka, ale ugotowane, przyrządzone w białym sosie... A w niedzielę schabowy...
Muszę się teraz tu najeść, bo w domu... aż piszczy bida... Jeden schabowy na pięciu :-(
 
:smiech3:

Jeszcze wyśpij się na zapas, bo w domu jedno łóżko na dwoje 
24 września 2021 20:45 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jeszcze wyśpij się na zapas, bo w domu jedno łóżko na dwoje :hihi:

Wiesz, że o tym nie pomyślałem? 
24 września 2021 21:49 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ode mnie nie zmałpujesz :-(
Bo ja jutro udka, ale ugotowane, przyrządzone w białym sosie... A w niedzielę schabowy...
Muszę się teraz tu najeść, bo w domu... aż piszczy bida... Jeden schabowy na pięciu :-(
 
:smiech3:

I to z kością ?
24 września 2021 21:52 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

I to z kością ?


24 września 2021 22:19 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

I to z kością ?

A ja kupiłam żeberka ale to gnaty a nie żeberka ale już nie chciałam córce pdp mówić że mi nie pasują, będą na zupkę musiałam je jakość pociąć bo ok 1kg było a koś że siekierą rąbać, no ale jak się dobrze nie zna języka niemieckiego to tak wychodzi.Siekiery nie szukałam ale jakoś sobie poradziłam  sama się dziwię bo ze mnie takie chucherko drobne i ręce mam słabe i bolące, w domu to mam tasak i rach ciach a jak jest chłop to on przecina hi,hi. Tu nie ma chłopa są dwie podstarzałe baby ja i pdp  
24 września 2021 22:38 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja często wożę woreczek z Polski ale tym razem zapomniałam ?Dobra też jest zupa z serkow topionych z czosnkiem pietruszką i drobnym makaronem 

W Edece też są polskie ogorasy kiszone ja jeżdżę do polskiego sklepu . 
24 września 2021 22:43 / 2 osobom podoba się ten post
nincia

A ja kupiłam żeberka ale to gnaty a nie żeberka ale już nie chciałam córce pdp mówić że mi nie pasują, będą na zupkę musiałam je jakość pociąć bo ok 1kg było a koś że siekierą rąbać, no ale jak się dobrze nie zna języka niemieckiego to tak wychodzi.Siekiery nie szukałam ale jakoś sobie poradziłam :-) sama się dziwię bo ze mnie takie chucherko drobne i ręce mam słabe i bolące, w domu to mam tasak i rach ciach a jak jest chłop to on przecina hi,hi. Tu nie ma chłopa są dwie podstarzałe baby ja i pdp :smiech3: 

Nina kup żeberka w Lidlu są bardzo dobre i już w przyprawach tak robiłam parę razy były pyszne nic nie trzeba doprawiać i długo piec też nie .A i wystarczy zwykły duży nóż żaden tasak ani siekiera ?