Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

28 września 2021 09:50 / 6 osobom podoba się ten post
Roesti z boczkiem, jajkiem sadzonym i sałata . To jest własciwie danie sniadaniowe w Szwajc, ale mrozów jeszcze nie ma i na obozie w górach nie jesteśmy :) Na obiad się nada jak najbardziej.
28 września 2021 12:32 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajsze klopsiki, ziemniaki, buraczki zjadłam wczoraj to dzisiaj sałatka z ogórków kiszonych-kroję w kostkę, cebulka, pieprz i olej. Zostało mi kilka przy robieniu sałatki jarzynowej.
Tak, z warzyw z gotowanego bulionu powstała sałatka. Zaprosiłam siostrę, została na noc ,więc część (sałatki) zjadlysmy na kolację, dzisiaj rano dostała na wynos co by w pracy nie głodowła, trochę zostawiłam sobie i jeszcze siostrzeńca porządną porcją obdarowałam. No nie umiem sałatki mało zrobić 
01 października 2021 10:18 / 2 osobom podoba się ten post
Sos musztardowy , ziemniaki , jajka , ja gotowane , Margaretka sadzone sałata 
01 października 2021 10:48 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Sos musztardowy , ziemniaki , jajka , ja gotowane , Margaretka sadzone:gotowanie: sałata 

Jak ja lubię sos musztardowy, całkiem o nim zapomniałam. Jak dostanę takie prawdziwie, dobrej jakości serdelki, to sobie ugotuję. I będę ziemniaczki w nim ciapała. 
A dzisiaj patelnia pełna jesiennych kolorów, makaron z warzywami różnistymi.  Tak dwie minuty przed końcem smażenia, lubię wrzucić porządną garść świeżego  szpinaku baby i pomidorków przekrojonych tylko na pół 
02 października 2021 15:36 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj robiłam gołabki i są jeszcze na dzisiaj i jutro też :) 
03 października 2021 14:53 / 1 osobie podoba się ten post
Ja miałam dziś schabowe,ziemniaki puree i przysmażany kalafior. 
03 października 2021 14:57 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Sos musztardowy , ziemniaki , jajka , ja gotowane , Margaretka sadzone:gotowanie: sałata 

Ja też lubię sos musztardowy i też o nim zapomniałam muszę po niedzieli zrobić oby tylko pdp lubiła jak nie to zje same paróweczki  
03 października 2021 18:05 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Ja też lubię sos musztardowy i też o nim zapomniałam muszę po niedzieli zrobić oby tylko pdp lubiła jak nie to zje same paróweczki :mniam: 

Ja zawsze sos musztardowy do jajek , albo niemiecka wersja z rybą gotowaną jeszcze nigdy parowek nie jadałam z sosem . Pyszny byl
03 października 2021 18:06 / 2 osobom podoba się ten post
Tako mokrozimnoszaroburo za oknem , że mogłam tylko ugotować rosół , nawet makaron sama zrobiłam
03 października 2021 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Tako mokrozimnoszaroburo za oknem , że mogłam tylko ugotować rosół , nawet makaron sama zrobiłam:gotowanie:

Bardzo lubię rosół zrobię jak wrócę do kraju a mamę moją poprosiłam  by mi michę galertu zrobiła .Robi go pyszny, trochę babrania w tym jest, ale jak mówi ma zajęcie ☺️
04 października 2021 09:34 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa porosolowa z cynamonem
04 października 2021 11:03 / 1 osobie podoba się ten post
Makaron z mięskiem z kurczaka,, oliwki i jakieś tam kompozycje inne. I zupa "tomatowa" 
, bo też chłopaki mieli ochotę... To żona dziś robi... A jutro ja coś upitraszę, może nie tak smacznie i bogato, jak kolega... który nam się gdzieś... zawieruszył 
04 października 2021 11:23 / 1 osobie podoba się ten post
Mielone mniejszych gabarytów , tzw. unijne  szpecle i kombinowana sałatka na cieplo z buraczków i cukinii. Kiedyś mnie za to uduszą, bo jest tyle na ogrodzie, że nawet razem ze Spitexami tego nie przejemy ( sprezentowywuję czasem ) 
04 października 2021 11:25 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Mielone mniejszych gabarytów , tzw. unijne :lol1: szpecle i kombinowana sałatka na cieplo z buraczków i cukinii. Kiedyś mnie za to uduszą, bo jest tyle na ogrodzie, że nawet razem ze Spitexami tego nie przejemy ( sprezentowywuję czasem ) :-)

Unijne? Pierwsze słyszę ;) 
04 października 2021 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

Unijne? Pierwsze słyszę ;) 

To chyba takie mini mini mini frykadelki Made in Schweiz  ??